فلای تودی

با واقعیت‌ های جالب و تاریک دره سیلیکون آشنا شوید

 یک حس جذاب و نوآورانه در دره سیلیکون وجود دارد که همین دلیل باعث شده تا این منطقه به یکی از محبوبترین مقاصد در جهان تبدیل شود. حسی که تمامی قدرتمندان عرصه تکنولوژی مانند اچ‌پی، اینتل، یاهو، اپل و … را مجاب کرده تا تیم‌های تحقیقاتی و دفاتر آنها در این منطقه مستقر باشد. در ادامه قصد داریم حقایقی جالب و البته تاریک را در رابطه با این منطقه بیان کنیم. با دیجی رو همراه باشید.

افراد در این منطقه به دنبال کسب یک درآمد متوسط نیستند

دره سیلیکون مناسب افرادی است که رویاهای بزرگی در سر دارند و هیچگاه به کسب یک حقوق ثابت فکر نمی‌کنند. هرچند که این قضیه بسیار خوب است اما ناخودآگاه موجب شده تا قیمت مسکن در این منطقه به سطح نجومی برسد تا به یک معضل تبدیل شود.

 

نظارت بر عملکرد افراد

در این منطقه یک دیدبان عمومی بر روی عملکرد افراد و مشاورین وجود ندارد. بنابراین هنگامی که یک فرد تازه وارد به دره سیلیکون می‌رود، نمی‌تواند با خیال راحت به نزد یک مشاور رفته و از آن برنامه درستی جهت پیشرفت دریافت نماید. به نظر می‌رسد این قضیه مربوط به استارت آپ‌های بی‌شماری است که در این منطقه وجود دارد و تمامی شرکت‌ها به دنبال استعداد‌های ناب می‌گردند و سعی دارند تا تازه واردین را تحت سیطره خود قرار دهند.

با واقعیت‌ های جالب و تاریک دره سیلیکون آشنا شوید

دره سیلیکون، محلی فقط برای جوان‌ها

اگر سن شما بیش از 40 سال است، بدون شک جایی در دره سیلیکون نخواهید داشت. اکوسیستم موجود در این منطقه طوری پیش می‌رود که افراد اعتقادی به همکاری با افراد مسن تر ندارند!

 

حمل و نقل عمومی در این منطقه بسیار ضعیف است

دره سیلیکون یکی از مناطق فقیر از جهت ارائه خدمات حمل و نقل عمومی در سطح آمریکا است. بنابراین به نظر می‌رسد اگر شما قصد دارید تا به این منطقه جهت کار نقل مکان کنید، حتما می‌بایست یک خودرو شخصی داشته باشید تا به مشکلی برنخورید.

نژادپرستی

در دره سیلیکون نیز همانند سایر مناطق ایالات متحده شاهد رفتار‌های نژادپرستانه هستیم. در واقع این منطقه به “جایی برای سفیدها” معروف است و کمتر شاهد وجود نژادهای مختلفی مانند سیاه پوستان، مکزیکی‌ها و … در این منطقه هستیم.

 دره سیلیکون

رقابت از همان کودکی

متاسفانه والدین در این منطقه فرزندان خود را از سن 7 سالگی تحت فشار قرار می‌دهند تا با سایر افراد به رقابت بپردازند. هرچند که ماهیت این کار درست است، اما  بیش از حد تحت فشار قرار دادن کودکان در یک جو رقابتی می‌تواند آثار مخربی را برای جامعه به همراه داشته باشد.

 

اگر حیطه کاری شما تکنولوژی نیست، کسی برای شما احترام زیادی قائل نخواهد بود

زندگی اجتماعی در این منطقه با تکنولوژی عجین شده است. بنابر این اگر شما نیز به طرف آن حرکت نکنید، بدون شک رفته رفته اعتبارتان را از دست داده و ارزش زیادی را در بین مردم نخواهید داشت.

 

پولدارها، پولدارتر می‌شوند و نیازمندان، فقیرتر

یکی از ویژگی‌های این منطقه آن است که هدف نهایی تمامی مشاغل به جهت بروزترین تکنولوژی حرکت کردن است. این قضیه موجب آن شده که اگر شما کمی از این بازی عقب بیفتید، روز به روز پسرفتتان ادامه خواهد داشت.

 دره سیلیکون

کار تمام زندگیتان را در بر خواهد گرفت

به جهت گستردگی کار و رقابت سنگین، شما رفته رفته به آن علاقه مند می‌شوید که هر ساعت و هر لحظه به کارتان مشغول باشید. این امر موجب آن می‌شود که کمتر به زندگی شخصیتان فکر کنید و بیشتر کار خود را مدنظر قرار دهید.

منبع businessinsider
مطالب پیشنهادی

امکان ثبت دیدگاه وجود ندارد