اتومبیل Hyundai Sonata 2015 اولین خودرو با سیستم عامل Android Auto

درست یک سال از رونمایی سیستم عامل اندروید اتو (Android Auto) می گذرد. سیستم عاملی که گوگل بوسیله آن قصد دارد تا قابلیت و کارایی تلفن های هوشمند را به خودرو ها اضافه کند به طوری که با کمترین میزان حواس پرتی راننده مواجه باشیم. البته این قابلیت، پیش از این و اوایل سال جاری بواسطه سیستم راهبری شخص ثالث، در دسترس بود اما در حال حاضر خبر می رسد که اولین خودروی مجهز به این سیستم عامل، مدل 2015 خودروی سوناتا ساخت شرکت هیوندای (Hyundai Sonata) خواهد بود. نمایندگان فروش این خودرو از امروز امکان آپدیت سیستم راهبری و بخش تکنولوژیکی آن را به اندروید اتو خواهند داشت ولی دارندگان خودرو که قصد دارند شخصا این بروزرسانی را انجام دهند باید تا اواخر تابستان امسال صبر کنند.

اندروید اتو در واقع به عنوان رابط کاربری ای برای قابلیت های موجود در این خودرو از قبیل سیستم راهبری خودرو که از گوگل مپ بهره می برد، جستجوی صوتی گوگل، ارسال و دریافت پیامک، تماس های تلفنی، توانایی گوش دادن به موزیک و پادکست با برنامه های متعدد شخص ثالث از قبیل Spotify و Pocket Casts، می باشد. این سیستم عامل به یک گوشی با سیستم عامل اندروید 5 آبنبات چوبی نیازمند است تا با اتصال از طریق پورت USB تعبیه شده درون خودرو و با استفاده از صفحه لمسی خودروی سوناتا و یا کلید های روی فرمان اتومبیل مورد استفاده قرار گیرد.

Hyundai Sonata 2 - اتومبیل Hyundai Sonata 2015 اولین خودرو با سیستم عامل Android Autoشرکت هیوندای اعلام کرده که این سیستم عامل در تمام مدل های تراز اول این کمپانی تا آخر امسال ارائه خواهد شد. این شرکت همچنین خبر از پشتیبانی از ویژگی CarPlay شرکت اپل داده ولی هنوز زمان دقیق آن را اعلام نکرده است. گوگل تا کنون با حدود 30 کمپانی خودروساز قرارداد همکاری در رابطه با سیستم عامل اندروید اتو، امضا کرده است و در طول سال جاری می توانیم انتظار معرفی خودروهای بیشتری با پشتیبانی از سیستم عامل این شرکت را داشته باشیم.

حال اگر می خواهید خودروی سوناتای مدل جدید خود را به این سیستم عامل مجهز کنید و تا آخر تابستان نمی توانید صبر کنید، باید به یکی از نمایندگی های شرکت هیوندای مراجعه کنید تا این بروزرسانی را برای شما انجام دهند.

منبع: theverge.com

نظرات بسته شده است.