تراشه Kirin 950 هواوی در آزمایش‌ها عملکری بهتری از اگزینوس ۷۴۲۰ سامسونگ دارد

در اخبار تکنولوژی فاش شده‌ی امروز، بنچمارکی از وب سایت GeekBench  مربوط به یک گوشی هوشمند به نام NXT-AL10 آمده است که احتمال می‌رود همان میت ۸ هواوی باشد. میت ۸ اولین گوشی هواوی می باشد که از تراشه رده بالای اختصاصی Kirin 950 این کمپانی قدرت می گیرد و اگر نتایج بنچمارک و اطلاعاتی که از این تراشه فاش شده واقعیت داشته باشد ما با یک چیپست بسیار قدرتمند طرف هستیم که در آزمایش یک هسته توانسته امتیاز ۱۷۱۰ و در آزمایش چند هسته امتیاز ۶۲۴۵ را بدست آورد.

با نگاهی به بنچمارک منتشر شده متوجه می‌شویم Kirin 950 هواوی حتی از تراشه قدرتمند اگزینوس ۷۴۲۰ سامسونگ که در جدیدترین گوشی کره‌ای‌ها وجود دارد، قدرتمندتر است. چرا که تراشه سامسونگ در آزمایش تک هسته بیشتر از ۱۴۸۶ امتیاز و در آزمایش چند هسته ۴۹۷۰ امتیاز نتوانسته بدست آورد. با این حال سامسونگ در حال آزمایش تراشه ی جدیدی به نام اگزینوس M1 می باشد که از نتایج فاش شده مشخص است بسیار قدرتمند بوده، به طوری که در آزمایش تک هسته ۲۲۹۴ امتیاز را از بنچمارک بدست آورده است و مصرف انرژی بسیار کمی نیز دارد. اینکه واقعا سامسونگ توانسته با افزایش محسوس عملکرد مصرف انرژی را به نصف برساند حقیقت دارد یا خیر هنوز مشخص نیست. در نهایت Kirin 950 هواوی رقیب جدی‌ای برای اسنپدراگون ۸۲۰ و تراشه آینده کره‌ای‌ها بوده و رقابت جدی آنها در سال ۲۰۱۶ آغاز خواهد شد.

انتظار می‌رود میت ۸ که اولین گوشی با پردازنده اختصاصی هواوی است صفحه‌نمایش ۶ اینچی با رولوشن ۱۴۴۰ پیکسل، دوربین اصلی ۲۰.۷ و ثانویه ۸ مگاپیکسلی و باتری با ظرفیت ۴۰۰۰ میلی آمپر داشته باشد که تا پایان ماه از سوی این کمپانی رونمایی خواهد شد .

آخرین اخبار تکنولوژی را در وب سایت دیجی‌رو دنبال کنید
منبع phonearena
مطالب پیشنهادی

امکان ثبت دیدگاه وجود ندارد