آیفون 7 خیلی قوی‌تر از آیفون 6S نخواهد بود

در چند سال اخیر همیشه در دنیای اسمارت‌فون‌ها یک چیز معمول بوده و آن هم این است که هر گوشی جدید، از نسخه قدیمی‌تر در خانواده خود قوی‌تر است. ما هم طبق این تجربه حدس می‌زنیم که آیفون 7 از آیفون 6S قدرتمندتر است؛ اما صبر کنید، احتمالا در این نسل شاهد شکست این تئوری باشیم.

echTastic.nl در شبکه اجتماعی چینی Weibo، یک پست مربوط به پرادزنده A10 اپل منتشر کرده است. ما حدس می‌زنیم که این پرادزنده مغز متفکر آیفون 7 خواهد بود.اما نکته مهم در اینجا افزایش بنچمارک پردازش تک هسته‌ای تا 3000 و به عبارتی افزایش 18 درصدی آن در مقابل پردازنده A9 استفاده شده در آیفون 6S با بنچمارک 2519 است.

این موضوع از این جهت سبب تعجب ما است که این تفاوت بسیار کمتر از تفاوت 43 درصدی قدرت پردازشی بین پردازنده‌های آیفون 6S و آیفون 6 است.

A10 benchmark techtastic-650-80

از سوی دیگر، امتیاز بدست آمده توسط پردازنده A10 مقداری کمتر از امتیاز 3010 پردازنده A9x استفاده شده در تبلت 9.7 اینچی پرو و آیپد پرو اپل است. در بنچمارک نشان داده شده این پردازنده هم همانند A9 دو هسته‌ای است، اگر چه برخی منابه از 8 هسته‌ای بودن آن اطلاع می‌هند.

وحشت نکنید!

آیا شرکت اپل دیگر به فکر افزایش قدرت پردازشی در آیفون 7 نیست و تنها به بهبود مشکلات نسل قبلی خواهد پرداخت؟ شاید جواب با توجه به این بنچمارک بله باشد اما ممکن است این بنچمارک نیز همانند اولین نتایج منتشر شده از پردازنده A9 مربوط به نسخه اولیه آن بوده و در نسخه نهایی A10 شاهد قدرت پردازشی به مراتب بالاتری باشیم. در هر صورت ما انتظار افزایش بیشتر قدرت پردازشی را در آیفون 7 نسبت به آیفون 6 اس داریم.

اما از سوی دیگر نیز می‌توانیم در دفاع از اپل بگوییم که آیا در آیفون 7 به چنین قدرت پردازشی نیازمند هستیم؟  شاید با این پردازنده آیفون 7 چندان سریع‌تر از آیفون 6S نباشد اما توان پردازشی بیشتر همیشه به معنای افزایش توان مصرف نیز هست. احتمالا اینبار اپل بجای تمرکز بر افزایش توان پردازنده خود، توجه خود را بر طول عمر باتری متمرکز کرده است که خبر بسیار خوبی نیز هست.

شایع شده که آیفون 7 از یک باتری 1960mAh همراه خواهد شد که یک افزایش کوچک نسبت به باتری 1715mAh آیفون 6S تجربه می‌کند. افزایش ظرفیت باتری در کنار بهینه‌سازی پردازنده می‌تواند طول عمر بیشتری به آیفون 7 بدهد.

البته تمام چیزهایی که گفتیم تنها بر مبنای حدس و گمان است و برای اینکه کاملا مطمئن شویم باید تا ماه شهریور (سپتامبر) و معرفی رسمی آیفون 7 منتظر بمانیم.

نظر شما در مورد راه حل اپل برای افزایش طول عمر باتری چیست؟ آیا قدرت پردازشی باید فدای طول عمر باتری شود؟

آخرین اخبار تکنولوژی را در وب سایت دیجی رو دنبال کنید
منبع techradar
مطالب مرتبط

نظرات بسته شده است.