حافظه RAM آیپد پرو جدید 9.7 اینچی اپل با آیفون SE برابر است

اپل به تازگی از آیپد پرو جدید 9.7 اینچی به همراه آیفون SE خود پرده برداری کرد. با توجه به رویداد قبلی اپل و رونمایی از آیپد پرو 12.9 اینچی کمپانی، بسیاری از کاربران انتظار ارائه نسخه کوچک تر از این محصول را داشتند، اما آن‌هایی که به دنبال تجربه حرفه‌ای آیپد پرو در نسخه کوچک آن بودند، حالا تا حدی ناامید هستند، چرا که اپل تا حدی قابلیت های پرو 12 اینچی را در آن محدود کرده است.

با اینکه این محصول جدید هم از چیپست A9 ایکس اپل بهره مند است، اما خبر ها حاکی از آن می‌باشد که اپل سرعت آن را کاهش داده و ورژن آندرکلاک شده را در قلب آیپد پرو 9.7 اینچی گنجانده است. علاوه بر این حافظه RAM دو گیگابایتی، این محصول را در مقایسه با رم چهار گیگابایتی آیپد پرو اصلی آنچنان قدرتمند نشان نمی‌دهد.

از زمانی که قطعات سخت افزاری و نرم افزاری محصولات اپل درون خود کمپانی ساخته می‌شود، این شرکت دیگر از مشخصات سنگین و بالا در محصولات خود بهره نمی‌برد، با این حال قدرت عملکرد آن‌ها با رقیبان دیگر برابری می‌کند و در برخی مواقع بهتر است. با این حال انتظار می‌رفت که یک آیپد پرو جدید حداقل با نسخه قبلی خود برابری کند. با این حال با توجه به مشخصات سخت افزاری آیپد پرو جدید، ایده ساخت آیپد پرو کوچک تر با همان مشخصات اصلی و تجربه حرفه‌ای کاملا غلط است.

ipad-pro

در تصویر بالا مشاهده می‌شود که آیپد پرو 9.7 اینچی حافظه رم دو گیگابایتی را ارائه می‌کند. مت پانزارینو در Techcrunch متوجه این میزان حافظه رم در آیپد پرو شده است که با آیفون SE برابری می‌کند. همچنین در آیپد ایر 2 نیز همین میزان رم قرار داده شده است. اشتباه نکنید، هنوز هم آیپد پرو 9.7 اینچی یک دستگاه قدرتمند و به روز است و چیپست A9X توانسته است این مهم را برقرار کند. با این حال رم دو گیگابایتی این روز ها برای یک محصول با پسوند پرو – پیشرفته – آنچنان جالب نیست.

منبع phonearena
مطالب پیشنهادی

امکان ثبت دیدگاه وجود ندارد