آی پینز

شیائومی 12 اولترا به نسل دوم لنز مایع مجهز خواهد بود؟

اخیراً خبر همکاری شیائومی با کمپانی نام آشنای آلمانی لایکا تأیید شده و اکنون گفته می‌شود که شیائومی 12 اولترا اولین پرچمدار شیائومی با دوربین لایکا خواهد بود. اما ظاهراً این تنها مشخصه ویژه دوربین شیائومی 12 اولترا نیست و در این گوشی از نسل دوم لنزهای مایع پیشرفته نیز استفاده خواهد شد. اولین نسل از لنز مایع پیش از این در می میکس فولد (Mi Mix Fold) معرفی شده بود و حال، در نسل دوم قرار است قابلیت‌های بسیار بیشتری به آن افزوده شود. با دیجی رو همراه باشید.

نسل اول گوشی‌های تاشو شیائومی لقب اولین گوشی مجهز به دوربین لنز مایع را به خود اختصاص داده بود. این فناوری نوآورانه به می میکس فولد این امکان را داده تا تنها با استفاده از یک سنسور عملیات زوم و عکاسی ماکرو را انجام دهد. اکنون، جانشین بالقوه و بهبود یافته لنز مایع شیائومی ممکن است آماده عرضه در یک گوشی هوشمند پیشرفته‌تر باشد.

لنز مایع شیائومی

بر اساس اطلاعات فاش کننده توسط Digital Chat Station، شیائومی از سال 2021 روی نسل جدید لنز مایع خود کار می‌کند و ظاهراً این لنز علاوه بر عملکردهای ماکرو، دارای زاویه فوق عریض نیز خواهد بود. به این ترتیب، اصلاً بعید نیست که در گوشی‌های آینده شیائومی، تنها یک سنسور دوربین بتواند کار سه سنسور فوق عریض، زوم و اپتیکال را با هم انجام دهد.

در این بین، شیائومی 12 اولترا محتمل‌ترین گزینه برای به‌کارگیری نسل دوم لنز مایع قلمداد می‌شود. در حال حاضر مشارکت لایکا در ساخت این گوشی تقریباً مسجل شده، بنابراین ممکن است لنز مایع نیز به کمک همین شرکت ارتقاء یافته باشد.

این خبر جدید ممکن است با تصاویر رندر شده جدید شیائومی 12 اولترا که یک برآمدگی دوربین دایره‌ای بزرگ را نشان می‌دهند، همخوانی داشته باشد. از سوی دیگر، میکس فولد 2 هم می‌تواند یکی از گوشی‌هایی باشد که از نسل دوم لنز مایع شیائومی استفاده می‌کنند.

منبع notebookcheck
مطالب پیشنهادی
اشتراک در
اطلاع از
guest
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها