در الفون اس 7 مشکل برجستگی دوربین پشتی گوشی‌ها حل شده است

وقتی اپل اندازه صفحه نمایش و طراحی بدنه گوشی‌های هوشمند خود را با عرضه آیفون 6 تغییر داد، یک مشکل بحث برانگیز در مورد آن گزارش شد. این مشکل هم چیزی نبود جز این که به علت برجسته بودن لنز دوربین در پشت بدنه، وقتی گوشی بر روی یک سطح صاف مانند میز قرار می‌گرفت، کاملاً به آن نمی‌چسبید.

حتی گوشی‌های هوشمند اخیر سامسونگ مانند گلکسی اس 6، گلکسی اس 7 و همچنین گلکسی نوت 7 نیز از همین مشکل رنج می‌برند. البته به نظر می‌رسد شرکت‌های تولید کننده هم تقصیر چندانی ندارند و جاسازی لنز دوربین در بدنه‌های نازک این محصولات کار چندان ساده‌ای نیست. اما با تمام این احوال، کمپانی الفون (Elephone) تصمیم گرفته تا این مشکل را در جدیدترین گوشی هوشمند خود با نام الفون اس 7 (Elephone S7) برطرف نماید.

دوربین پشتی الفون اس 7 (تصویر 1)با نگاه کردن به دوربین پشتی الفون اس 7 می‌توان به تلاشی که شرکت سازنده برای رفع مشکل برجستگی لنز دوربین انجام داده است پی برد. الفون اس 7 برای اینکه بتواند در بازار رقابت از سایر محصولات عقب نیفتد، باید همچنان نازک و ظریف طراحی می‌شد و بنابراین چاره‌ای نبود جز اینکه در طراحی لنز دوربین تغییراتی داده می‌شد تا بتواند کاملاً هم سطح با بدنه گوشی بوده و برجستگی محسوسی نداشته باشد. این مسئله به دغدغه اصلی مهندسان الفون تبدیل شده بود و آنان پس از تلاش‌های فراوان بالاخره به یک طرح مناسب دست یافتند.

پس از بررسی ده‌ها طرح مختلف و تست انواع دوربین‌ها، مهندسان الفون توانستند کار را به اتمام رسانده و دوربینی کاملاً شیک و البته هم سطح با بدنه طراحی و تولید نمایند. این دوربین 13 مگاپیکسلی برجستگی چندان محسوسی نداشته و از این لحاظ به راحتی می‌تواند رقبای قدرتمند خود مانند گلکسی اس 7 اج و گلکسی نوت 7 را مغلوب نماید. شایان ذکر است که دوربین جلویی الفون اس 7 نیز 5 مگاپیکسلی است.

دوربین پشتی الفون اس 7 (تصویر 2)پیش فروش گوشی هوشمند الفون اس 7 به زودی آغاز خواهد شد و تنها نکته مبهمی که در مورد این محصول و دوربین جالب آن باقی می‌‌ماند این است که آیا ظریف‌تر و کوچک‌تر شدن دوربین بر روی کیفیت عکس‌‌های آن تأثیر منفی خواهد داشت یا نه. بنابراین باید منتظر عرضه این گوشی و مقایسه عکس‌های تهیه شده توسط آن با گوشی‌های هوشمند رقیب، بمانیم.

منبع gizmochina
مطالب مرتبط

دیدگاه خود را ثبت کنید

avatar