6 قابلیت مفید نسخه iOS مرورگر فایرفاکس !

چند وقتی است که نسخه iOS مرورگر فایرفاکس برای کاربران این پلتفرم عرضه شده و به صورت رایگان قابل دریافت است.مرورگر بسیار محبوب دسکتاپی اینک در فکر آن است تا بر روی اسمارت فون‌ها نیز به محبوبیت رسد.

همواره این مرورگر به خاطر ارائه امکانات خوب خودش برای نسخه‌های دسکتاپی و اندرویدی توسط کاربران این پلتفرم‌ها تحسین شده است. حال با عرضه نسخه iOS مرورگر فایرفاکس مطمئناً رقابت سختی را با مرورگر اختصاصی این پلتفرم، Safari خواهد داشت و بدون شک کمپانی موزیلا بدون برنامه وارد این میدان نبرد نشده است. در حال حاضر نسخه iOS مرورگر فایرفاکس دارای چندین ویژگی منحصر به فرد می‌باشد که کاربران زیادی را به خود جذب می‌کند.در این مطلب قصد داریم تا نگاهی به شش ویژگی بسیار مفید نسخه iOS مرورگر فایرفاکس بی‌اندازیم.

تم تیره

به نسخه iOS این مرورگر یک تم سیاه رنگ اضافه گشته است. البته تم روشن همیشه فایرفاکس نیز قابل دسترس خواهد بود اما به منظور خستگی کمتر چشم در هنگام وب گردی(به خصوص در شب‌ها و مکان‌های تاریک) تم تاریک می‌تواند گزینه‌ای ایده آل به حساب آید.

نسخه iOS مرورگر فایرفاکس

 

تفکیک مطالب خوانده شده با خوانده نشده

فایرفاکس با اضافه نمودن قابلیت فهرست خواندن پا به iOS گشوده است. قابلیتی که در مرورگر Safari نیز دیده می‌شود با این تفاوت که فایرفاکس قابلیت کنترل کردن فونت‌ها را نیز در اختیار کاربران گذاشته است. شما قادر خواهید بود سایز فونت‌ها را تغییر دهید، از انواع تم‌های تاریک،روشن و قهوه ای در حالت Reading استفاده نمایید.

اما یکی از قابلیت‌هایی که طرفداران زیادی را پیدا کرده است، قابلیت تیک زدن مطالب به عنوان خوانده شده و یا نخوانده است. به وسیله این قابلیت شما قادر خواهید بود تا با اضافه کردن لینک‌های خود به قسمت “فهرست خواندن” به وبگردی خود نظم داده و مشخص کنید که کدام مطالب را خوانده اید و کدام را هنوز مطالعه نکرده اید.

نسخه iOS مرورگر فایرفاکس

مدیریت درخشندگی صفحه

شما در نسخه iOS مرورگر فایرفاکس قادر خواهید بود تا درخشندگی صفحه را به صورت دلخواه تنظیم کنید. درواقع با ورود به قسمت فهرست خواندن این قابلیت را خواهید داشت تا نسبت به نور اطراف خود، بهترین تنظیمات را بر روی شفافیفت و درخشندگی صفحه اعمال نمایید.

نسخه iOS مرورگر فایرفاکس

 

موتورهای جستجوی متنوع

این مرورگر با موتور‌های جستجوی گوگل، یاهو، بینگ و داک داک گو تعامل کامل داشته و به کاربر این امکان را می‌دهد تا هرکدام از موتور‌های جستجوگر مورد علاقه خود را به عنوان موتور جستجو پیشفرض قرار دهد.اما اگر در انتخاب موتور جستجو تردید دارید میتوانید این انتخاب را به عهده خود فایرفاکس قرار داده تا بهترین انتخاب را انجام دهد.

نسخه iOS مرورگر فایرفاکس

 

تب‌های خصوصی بهینه شده

همانند سایر مرورگر‌ها، فایرفاکس نیز قابلیت همگام‌سازی بین دستگاه شما و نسخه‌های دسکتاپی این مرورگر را ارائه می‌دهد. در کنار آن، قابلیت وب‌گردی خصوصی را نیز با خود به همراه دارند که معمولاً در تمامی مرورگرها قابل مشاهده است. در صورتی که بخواهید پس از خروج شما از مرورگر، تب‌های خصوصی نیز به صورت اتوماتیک بسته شوند قادر خواهید بود از قسمت تنظیمات، ویژگی Close Private Tabs را فعال نمایید.

ff-ios-settings-private-tabs

 

سوئیچ بین تب‌ها

یکی از قسمت‌هایی که بسیار مورد استفاده هستند، سوئیچ کردن بین تب‌های موجود می‌باشد. فایرفاکس با ارائه دو حالت متفاوت برای این امر، دست کاربران را در انتخاب هرکدام باز گذاشته است.

نسخه iOS مرورگر فایرفاکس

هم اکنون می‌توانید نسخه iOS مرورگر فایرفاکس را از طریق لینک زیر و به صورت رایگان دریافت نمایید.

[appbox appstore 989804926]

منبع addictivetips
مطالب پیشنهادی

امکان ثبت دیدگاه وجود ندارد