فلای تودی

با محبوب‌ترین وب‌سایت‌های جهان در سال 2019 آشنا شوید

از زمان ساخت اولین وب‌سایت تاکنون، سایت‌های بسیاری ساخته و به این خانواده‌ی عظیم پیوستند. سایت‌هایی که گاه موفق بودند و گاه نتوانستند آن طور که باید نظر مخاطبان را جلب کنند. اما در این بین بودند سایت‌هایی که توانسنتد محبوبیت زیادی در بین کاربران به خود اختصاص دهند. به همین منظور بر آن شدیم تا شما را با لیستی از محبوب‌ترین وب‌سایت های سال 2019 آشنا کنیم.

این لیست با نام‌هایی معروف و آشنا پر شده است. با این حال، دو وب‌سایت از ده وب‌سایت برتر سال 2019 بیشتر در مناطق خارج از آمریکا فعالیت می‌کنند.
10 وب‌سایت محبوب و برتر جهان در سال 2019 براساس اطلاعاتی مثل میزان ترافیک و تعداد بازدیدکننده منحصر به فرد توسط الکسا، سرویس آمار و آنالیز سایت، انتخاب شده‌اند. در ادامه با دیجی رو همراه باشید.

1.گوگل، محبوب‌ترین وب‌سایت جهان

با محبوب‌ترین وب‌سایت‌های جهان در سال 2019 آشنا شویدگوگل محبوب‌ترین موتور جستجوی جهان است. هر روز، 3.5 میلیارد جستجو از طریق گوگل را میلیاردها نفر انجام داده و این فقط برای جستجو نیست. گوگل انواع خدمات جانبی مختلف را نیز ارائه می‌دهد. در سال 2019، Google.com در رده اول محبوبترین وب‌سایت‌ها در بازار جهانی و در ایالات متحده قرار گرفته است.

2. یوتیوب

با محبوب‌ترین وب‌سایت‌های جهان در سال 2019 آشنا شویدیوتیوب محبوبترین وب‌سایت ویدئویی در وب است و تقریبا هر روزه، 5 میلیارد ویدئو در یوتیوب توسط کاربران تماشا می‌شود.حتی اگر 80 درصد بازدیدهای یوتیوب از خارج از ایالات متحده باشد، باز هم یوتیوب جایگاه دوم محبوب‌ترین وب‌سایت در بازار جهانی و در ایالات متحده در سال 2019 را به خود اختصاص داده است.

3. فیسبوک

با محبوب‌ترین وب‌سایت‌های جهان در سال 2019 آشنا شویدفیسبوک محبوب‌ترین وب‌سایت شبکه اجتماعی در وب است. بیش از 1.4 میلیارد کاربر فعال فیس بوک روزانه در سراسر جهان برای برقراری ارتباط با خانواده و دوستان خود از فیسبوک استفاده می‌کنند. در سال 2019، Facebook.com جایگاه سوم محبوب‌ترین وب‌سایت‌ها در بازار جهانی و جایگاه چهارم در ایالات متحده را در اختیار دارد.

4. بایدو

با محبوب‌ترین وب‌سایت‌های جهان در سال 2019 آشنا شویدبا در اختیار داشتن 70 درصد سهم بازار جستجو، بایدو بزرگترین موتور جستجوی چینی‌زبان است که روزانه میلیون‌ها نفر از آن استفاده می‌کنند. برآوردها نشان می‌دهد که 90 درصد مردم چین از بایدو به عنوان یک موتور جستجو استفاده می‌کنند. تقریبا همانند گوگل، بایدو، سایت‌های همراه از جمله یک جایگزین برای اوردز، ترجمه و نقشه ها ارائه می‌دهد.
بایدو چهارمین وب‌سایت محبوب در سطح جهان است و در چین محبوب‌ترین وب‌سایت به شمار می‌رود. با این وجود تنها 1 درصد از بازدیدکنندگان بایدو از ایالات متحده هستند.

5. ویکی‌پدیا

با محبوب‌ترین وب‌سایت‌های جهان در سال 2019 آشنا شویدویکی‌پدیا یکی از مفیدترین وب‌سایت‌های چند زبانه در وب است که بسیاری از مردم از آن استفاده می‌کنند. این سایت یک منبع زنده است، به این معنا که هرکسی که دارای تخصصی در یک موضوع خاص است می‌تواند در ویکی‌پدیا با استفاده از دستورالعمل‌ها اطلاعات را بنویسید و یا آن را ویرایش کند. بیشتر مردم سراسر جهان از ویکی‌پدیا به عنوان منبع اطلاعات بهره برده و از منابع مبتنی بر داده دیگر در وب‌ها کمتر استفاده می‌کنند. ویکی‌پدیا در رتبه پنجم محبوبترین وب‌سایت‌ها در سطح جهان قرار داشته و در امریکا رتبه ششم را در اختیار دارد.

6. QQ.com

با محبوب‌ترین وب‌سایت‌های جهان در سال 2019 آشنا شویدکیو کیو دات کام یک سرویس پیام‌رسانی در چین است. هدف آن ارائه سرویس زنده آنلاین یک مرحله‌ای است. این سرویس شبکه اجتماعی، کاربران را تشویق می‌کند که پست‌های وبلاگی بنویسند، عکس ارسال کنند، خاطرات را زنده نگه دارند، به تماشای ویدئو بپردازند و به موسیقی گوش دهند. QQ.com رکورد جهانی گینس برای بیشترین تعداد کاربران آنلاین همزمان (بیش از 210 میلیون کاربر ) را در یک برنامه پیام‌رسانی فوری در اختیار دارد. تعداد کاربران فعال این وب در ماه به بیش از 800 میلیون نفر می‌رسد. QQ.com در رتبه دوم محبوب‌ترین وب‌سایت‌ها در چین و رتبه ششم وب‌سایت‌های محبوب جهان قرار دارد. کاربران ایالات متحده فقط 1.5 درصد از ترافیک QQ.com را تشکیل می‌دهند.

7. تاوباو

با محبوب‌ترین وب‌سایت‌های جهان در سال 2019 آشنا شویدتاوباو، یک وب‌سایت خرید آنلاین در کشور چین است. این سایت محصولاتی مثل لباس و وسایل الکترونیک را به تمام کاربران و در هر سنی عرضه می‌کند و کاربران می‌توانند در این وب‌سایت خرید و فروش انجام دهند. تاوباو بزرگترین وب‌سایت تجارت الکترونیک در چین است و فهرست محصولات آن بیش از یک میلیارد محصول است. تاوباو رتبه هفتم جهان و و رتبه سوم محبوب‌ترین وب‌سایت‌ها در چین را به خود اختصاص داده است. حساب کاربران ایالات متحده 1.5 درصد از ترافیک کل این سایت را تشکیل می‌دهد.

8. یاهو

با محبوب‌ترین وب‌سایت‌های جهان در سال 2019 آشنا شویدیاهو، یک پورتال وب و موتور جستجو است. این موتور جستجو خدمات ایمیلی، اخبار، نقشه، ویدئو و بسیاری از دیگر خدمات وب را ارائه می‌دهد. یاهو آمار خود را آزادانه منتشر نمی‌کند اما برآوردهای اخیر نشان می‌دهد که تعداد بازدیدکنندگان یاهو در هر ماه حدود 1 میلیارد نفر است. یاهو رتبه هشتم محبوبترین وب‌سایت‌های جهان و رتبه هفتم محبوب‌ترین وب‌سایت‌‌ها در ایالات متحده را کسب کرده است.

9. تیمال

با محبوب‌ترین وب‌سایت‌های جهان در سال 2019 آشنا شویدتیمال یک سایت خرده‌فروشی آنلاین و به زبان چینی است. بخشی از سایت تاوباو است که زیر نظر گروه علی بابا فعالیت می‌کند، دومین سایت تجارت الکترونیک جهان که بیش از 500 میلیون کاربر فعال در هر ماه دارد. تیمال رتبه نهم در سطح جهان و رتبه چهارم در چین را در اختیار دارد. بازدیدکنندگان امریکایی تنها 1.9 درصد از بازدیدکنندگان تیمال را به خود اختصاص داده‌اند.

10. آمازون

با محبوب‌ترین وب‌سایت‌های جهان در سال 2019 آشنا شویدآمازون در مسیر تبدیل شدن به ” مشتری‌محورترین شرکت جهان” قرار دارد. وبسایت Amazon.com طیف گسترده‌ای از محصولات خرده فروشی از جمله کتاب، فیلم، وسایل الکترونیک، اسباب‌بازی و بسیاری از کالاهای دیگر را یا به طور مستقیم و یا به صورت واسطه عرضه می‌کند. از طریق سرویس پرایم خود، ویدئو و موزیک نیز در سایت قرار داده و خدماتی در این زمینه ارائه می‌دهد.
آمازون در بین وب‌سایت‌های خرید در ایالات متحده رتبه اول را دارد. بیش از 600 میلیون محصول برای فروش در این سایت قرار گرفته است. در سطح جهان، این سایت بیش از 3 میلیارد محصول را در 11 بازار به فروش می‌رساند. آمازون دهمین وب‌سایت محبوب جهانی در سال 2019 بوده و رتبه سوم محبوب‌ترین وب‌سایت‌ها در بین وب‌سایت‌های امریکایی را به خود اختصاص داده است.

منبع lifewire
مطالب پیشنهادی
guest
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها