انگلی به نام توییتر! ماجرای جالب کشف یک گونه زنده جدید

محققان به تازگی یک قارچ انگلی جدید کشف کرده‌اند که از دستگاه تناسلی هزارپا تغذیه می‌کند. اما جالب‌ترین نکته در مورد این انگل جدید، نامگذاری آن با عنوان توییتر است! حتماً می‌پرسید یک انگل چه ربطی به شبکه‌های اجتماعی می‌تواند داشته باشد؟ در ادامه با دیجی رو همراه باشید تا پاسخ این سؤال را بیابید.

این انگل جدید که با نام کامل Troglomyces twitteri شناخته می‌شود، ابعادی تقریباً میکروسکوپی داشته و شبیه لارو است. طول این موجود تقریباً 100 میکرومتر یعنی چیزی در حدود ​​قطر موی انسان است. هاگ‌های این قارچ انگلی کل چرخه زندگی خود را در اطراف دستگاه تناسلی یک هزارپای نر یا ماده سپری می‌کند. با دیدن کلمه توییتر در نام انگل تازه کشف شده ممکن است فکر کنید نوع فعالیت یا گسترش آن به شبکه‌های اجتماعی شباهت دارد یا حدس‌هایی از این دست، اما واقعیت این است که محققان فقط جهت ادای احترام به نحوه کشف شدن این انگل، نام توییتر را برایش انتخاب کرده‌اند.

هزارپا

ماجرا از این قرار است که “آنا صوفیا ربولیرا” (Ana Sofia Reboleira)، یکی از حشره شناسان موزه تاریخ طبیعی دانمارک در دانشگاه کپنهاگ، برای اولین بار در عکسی که همکار وی از یک هزارپای بومی آمریکای شمالی در توییتر به اشتراک گذاشته بود، متوجه وجود انگل شد. او دو نقطه سفید و عجیب را بر روی پوسته خارجی هزارپا شناسایی کرده و حدس زد که با نوعی انگل جدید روبرو است. او سپس توانست این نظریه را با بررسی نمونه‌های موجود در مجموعه موزه تأیید کند و به این ترتیب، گونه جدیدی از موجودات زنده از طریق شبکه اجتماعی توییتر به جهان معرفی شد.

آخرین اخبار تکنولوژی را در وب سایت دیجی رو دنبال کنید
0 دیدگاه
بازخورد میان متنی
نمایش همه دیدگاه‌ها