مازراتی دوباره به ساخت ابرخودروها روی آورده است!

پس از رونق گرفتن بازار خودروهای کراس‌اوور و شاسی بلند، بسیاری از خودروسازان، از جمله مازراتی ، به ساخت این گونه خودروها روی آوردند. مازراتی مدل لوانته را معرفی کرد تا بتواند در این بازار رو به رشد جایی داشته باشد. بسیاری از خودروسازان دیگر هم به ساخت خودروهای شاسی بلند روی آوردند. برای مثال، می‌توان به پورشه اشاره کرد که چند سالی است خودروهای شاسی بلند پرطرفداری را می‌سازد. در مورد پورشه، ساخت کراس‌اوورها باعث نشد که این کمپانی در توسعه و ساخت خودروهای اسپرت و سوپراسپرت عقب بماند اما آن طور که به نظر می‌آید، در مورد مازراتی این گونه نیست.
چند سالی است که همان مدل‌های قدیمی‌تر مازراتی با تغییرات کوچک، برای سال جدید عرضه می‌شوند و این خودروساز ایتالیایی در این چند سال نتوانسته است خودرویی تولید کند که همه توجه‌ها را به خود جلب کند. تصویری که می‌بینید، توسط یک طراح مستقل طراحی شده است و بر طبق گفته های خودش، قرار است خودروی جدید فوتبالیست آرژانتینی، لیونل مسی باشد!
مشخصا ساخت این خودرو، می تواند مازراتی را از این حالت کسالت بار وساخت خودروهای تکراری در بیاورد و وارد یک دوره ی جدید بکند. طراحی این خودرو فوق العاده است و با ظاهر تهاجمی خودش، هر بیننده ای را جذب می کند. تمام حس و حال یک خودروی اسپرت و پیست مسابقه در این طرح گنجانده شده است و ممکن است در نگاه اول به این طرح، یاد خودروهای فرمول 1 بیافتید.

به هر حال، مازراتی در حال ساخت یک ابرخودروی جدید بر پایه ی مدل لافراری است. درباره این خودروی جدید و اینکه قرار است چه ظاهری داشته باشد اطلاعات زیادی منتشر نشده است اما اگر مازراتی می‌خواهد چیزی بسازد که همه را شگفت زده کند، بهتر است به این طرح فکر کند! طراحی این خودرو اگرچه بسیار جذاب و خشن است ولی باید در نظر داشت که احتمال اینکه چنین طرحی راهی خطوط تولید شود و برای عرضه‌ی عمومی ساخته شود، نزدیک به صفر است! اما به هر حال، مازراتی می‌تواند با ساخت تنها یک مدل از این خودرو (شاید برای لیونل مسی!) توانایی‌های خود را دوباره ثابت کند و دوباره بر سر زبان‌ها بیافتد.

در زیر می‌توانید گالری عکس‌های این طرح را مشاهده کنید:

آخرین اخبار تکنولوژی را در وب سایت دیجی رو دنبال کنید
منبع carscoops
مطالب مرتبط
0 دیدگاه
بازخورد میان متنی
نمایش همه دیدگاه‌ها