تینگا؛ نخستین موتور جستجوگر مخصوص کودکان

شما قادر خواهید بود تا هر چیزی که می‌خواهید در در موتور‌های جستجوگری مانند گوگل جستجو کنید و گوگل این آزادی را به شما می‌دهد حتی لینک های غیر اخلاقی نیز برای شما نمایان باشند. اما این قضیه برای استفاده کودکان از موتور‌های جستجوگر به هیچ عنوان مناسب نیست. با این حال حاوی یک خبر خوب برای پدر و مادرها خواهیم بود و آن موتور جستجوگر مخصوص کودکان Thinga می‌باشد.

این موتور جستجوگر توسط BJ Heinley خالق بخش Yahoo Kids ساخته شده است.(لازم به ذکر است که مدت‌هاست بخش کودکان یاهو از بین رفته است)
موتور جستجوگر Thinga به کودکان این امکان را خواهد داد تا موارد جستجوی مدنظرشان، تنها از بین محتوایی انتخاب و قابل رویت شود که برای سنین نوجوان مناسب می‌باشد.

اساساً موتور جستجوی جدید تینگا، در وبسایت‌ها می‌گردد و آن چه را که در لیست سفید(مناسب برای کودکان) می‌باشد را جدا کرده و برای استفاده در پایگاه داده خود قرار می‌دهد.

هرچند که موارد جستجوی موتور جستجوگر تینگا برای مدتی محدود خواهند بود، اما انتظار می‌رود که روز به روز بر تعداد محتوای این موتور جستجوگر کاملاً رایگان افزوده شود. کاربران همچنین می توانند فقط به مرور آخرین محتویات تینگا بپردازند. صفحه اصلی تینگا منتخبی از مطالب در زمینه های مختلف مانند ویدیو ، حیوانات ، خنده دار و غیره را ارایه می دهد که کاربر می تواند به آنها مراجعه کند.

به گفته هاینی، این موتور جستجوگر مخصوص کودکان و نوجوانان 8 تا 12 سال بوده و والدین با جایگزین کردن موتور جستجوی تینگا به جای موتور‌های جستجوی دیگر، قادر خواهند بود تا کودک خود را در یک شرایط امن همانند یک باغ محافظت شده در محیط گسترده شبکه جهانی مدیریت نمایند.

جهت ورود به موتور جستجوگر تینگا: www.Thinga.com

آخرین اخبار تکنولوژی را در وب سایت دیجی رو دنبال کنید
منبع ubergizmo
مطالب مرتبط

نظرات بسته شده است.