SDK جدید مایکروسافت برای توسعه دهندگان اپلیکیشن‌های ویندوز ۱۰

مایکروسافت با همکاری کمپانی Vungle به ارائه یک SDK جدید مخصوص ویندوز ۱۰ پرداخت که به توسعه دهندگان نرم افزاری یک راه حل جدید جهت کسب درآمد را ارائه می‌نماید.

این کیت مخصوص ویندوز ۱۰ برای توسعه دهندگان برنامه های کاربردی پلتفرم های رایانه های شخصی، تبلت ها و تلفن های همراه طراحی شده است که قدرت مانور توسعه دهندگان در زمینه تبلیغات را بیشتر می‌نماید. هدف از تولید این کیت استفاده از ویدیو های تبلیغاتی در پلیرهای اختصاصی ویندوز ۱۰ است که حتی برای پخش نیازی به پلتفرم فلش نیز نخواهند داشت.

در حالی که کمپانی Vungle بزرگترین کمپانی در زمینه تبلیغات می‌باشد مایکروسافت همکاری با این کمپانی برای ارائه SDK جدیدش را در کنفرانس روز چهارشنبه اش اعلام نمود.

SDK جدید مایکروسافت

تبلیغات ویدیویی به سرعت درحال رشد و محبوبیت هستند و کمپانی Vungle سابقه همکاری با بیش از ۱۵۰۰۰ اپلیکیشن را در زمینه میزبانی تبلیغات بر روی پلتفرم های اندروید و iOS دارا می‌باشد.

به عقیده کالین بهر معاون ریاست کمپانی Vungle، تبلیغات کلید رشد اکوسیستم یک اپلیکیشن هستند که مایکروسافت در حال ساحت این اکوسیستم می‌باشد.

به گفته وی، رضایت سازندگان اپلیکیشن با کسب درآمد و رضایت کاربران از آن اپلیکیشن در این اکو سیستم جهت رسیدن به موفقیت کاملاً ضروری است. ویندوز ۱۰ در همین جایگاه یک پلتفرم جدید به حساب می‌آید که با طراحی خوبش موجبات رضایت بدنه این اکوسیستم را می‌تواند فراهم نماید.

بسیاری از توسعه دهندگان، اپلیکیشن های خود را به صورت رایگان عرضه می‌نمایند و کسب درآمدشان از طریق تبلیغات است که به دست می‌آید. اما توجه باید داشت که تبلیغات باعث زیاد شدن حجم آن اپلیکیشن می‌شود که این کار ممکن است برای افرادی که دارای اتصال های اینترنتی ضعیفی هستند مشکل ساز شود.(از جمله ما ایرانی ها) با این SDK جدید مایکروسافت دیگر این مشکلات وجود نخواهد داشت.

SDK جدید مایکروسافت

بنابر این توسعه دهندگانی که قصد کاهش حجم و کاربری بهتر اپلیکیشن خود را دارند می‌توانند از طریق SDK جدید مایکروسافت به این مهم دست یابند. این SDK برای زبان های برنامه نویسی C# به راحتی در دسترس هستند اما ما فایل هایی مثل این زبان برنامه نویسی را هم برای زبان هایی مثل C#, C++, Visual Basic و DirectX+XAML به وجود آورده ایم.

هرچند که این SDK جدید مایکروسافت در حال حاضر فقط قابل استفاده بر روی پلتفرم هایی نظیر رایانه های شخصی، تبلت ها و گوشی های هوشمند است، اما آنها در حال حاضر بر روی استفاده از این SDK بر روی کنسول بازی مایکروسافت Xbox One نیز می‌باشند.

البته همکاری با Vungle تنها گام مایکروسافت برای پیشرفت کسب درآمد توسط توسعه دهندگان نیست بلکه این دو کمپانی بر روی پروژه های دیگری در این زمینه نیز مشغول کار هستند که به زودی اخبار آنها را منتشر خواهیم کرد.

آخرین اخبار تکنولوژی را در وب سایت دیجی رو دنبال کنید
منبع pcworld
مطالب مرتبط

نظرات بسته شده است.