یکی از مدل‌های سه‌گانه گلکسی اس 10 فاقد اسکنر اثر انگشت داخلی خواهد بود

به گزارش رسانه های کره ای، گوشی گلکسی اس 10 که قرار است سال آینده معرفی شود، به اسکنر اثر انگشت زیر صفحه نمایش مجهز خواهد بود. البته، سامسونگ در حال حاضر سه مدل مختلف از گلکسی اس 10 را توسعه می دهد که با مشخصات سخت افزاری و قیمت های متفاوتی عرضه خواهند شد.

این طور که گفته شده در حالی که مدل استاندارد گلکسی اس 10 و پیشرفته‌ترین مدل آن یعنی نسخه پلاس شامل سنسور اثر انگشت زیر نمایشگر خواهد بود، اما این اسکنر در مدل پایه در یکی از طرفین بدنه قرار خواهد داشت، همانند کاری که موتورولا در موتو زد 3 پلی انجام داده است. بر اساس ادعای همین منبع، ارزانترین مدل گلکسی اس 10 در واقع اولین گوشی هوشمند ساخت سامسونگ خواهد بود که اسکنر اثر انگشت آن در کناره بدنه تعبیه می شود.

علاوه بر این شرکت کوالکام به عنوان اصلی‌ترین (و تنها) تأمین کننده ماژول اثر انگشت برای گلکسی اس 10 خواهد بود. با وجود اینکه سنسور اثر انگشت داخلی مهم‌ترین نقطه تمایز مدل های مختلف گلکسی اس 10 خواهد بو، اما با این حال این مدل ها در سایر بخش ها مانند صفحه نمایش و تنظیمات دوربین هم تفاوت‌هایی با یکدیگر خواهند داشت.

انتظار می‌رود مدل پایه گلکسی اس 10 دارای نمایشگری 5 اینچی (فاقد انحنا در کناره ها) بوده و دوربین اصلی آن نیز تک لنزه باشد. مدل استاندارد این گوشی هم به احتمال فراوان مجهز به یک صفحه نمایش 5.8 اینچی خواهد بود که البته در این مدل صفحه نمایش از دو سمت خمیده یا به اصطلاح دوال اج خواهد بود. دوربین پشتی این مدل نیز برخلاف مدل پایه به صورت دوگانه طراحی شده است.

و اما آخرین مدل گلکسی اس 10 که البته گران‌ترین مدل آن نیز به شمار می رود، دارای نمایشگری بسیار بزرگ‌تر و در اندازه 6.44 اینچ  خواهد بود و اولین گوشی هوشمند سامسونگ لقب خواهد گرفت که از دوربینی سه لنزه در پشت بدنه خود استفاده می کند.

منابعی که از برنامه های شرکت سامسونگ آگاهی دارند، ادعا کرده اند این شرکت کره ای هنوز در مورد مشخصات سخت افزاری پرچمدار سال آینده خود به جمع بندی نهایی نرسیده است. بد نیست بدانید که تصمیم اضافه کردن یک مدل پایه و ارزان قیمت به خانواده گلکسی اس 10 نیز به تازگی اتخاذ شده و از همین رو اصلاً بعید نیست که تغییرات دیگری هم در آینده رخ دهد.

آخرین اخبار تکنولوژی را در وب سایت دیجی رو دنبال کنید
منبع phonearena
مطالب مرتبط
0 دیدگاه
بازخورد میان متنی
نمایش همه دیدگاه‌ها