بلیط هواپیما

10 باور نادرست در حوزه تکنولوژی که ظاهرا قرار نیست از بین بروند!

صادقانه بگویم بسیاری از مردم هنوز با دنیای تکنولوژی غریبه هستند و دریافت تماس‌های گاه و بی‌گاه از برخی افراد در مورد ساده‌ترین مسائل تکنولوژی این مسئله را تصدیق می‌کند. در ادامه این مقاله 10 باور نادرست در حوزه تکنولوژی را با شما در میان می‌گذاریم، با ما در دیجی رو همراه باشید.

قرار دادن باتری‌ها در فریزر باعث ماندگاری بیشتر آن‌ها می‌شود

10 باور نادرست در حوزه تکنولوژی که ظاهرا قرار نیست از بین بروند!

با نگاهی به گذشته به یاد می‌آورم که ساعت‌ها با آتاری دستی‌ام بازی می‌کردم و حسابی در دنیای بازی‌‌های ساده‌اش غرق می‌شدم به طوری که گذر زمان را متوجه نمی‌شدم. در همان حس و حال و پس از رد کردن مراحل مختلف ناگهان آتاری دستی خاموش می‌شد و در واقع باتری آن خالی شده بود، من هم سریع باتری‌ها در آورده و درون فریزر می‌گذاشتم تا توان خود را دوباره به دست بیاورند اما خوب این مورد هیچ وقت عملی نشد!

در واقع قرار دادن باتری‌ها در فریزر عمر آن‌ها را کوتاه می‌کند. این امر به این دلیل اتفاق می‌افتد که وقتی باتری‌ها را در فریزر قرار می‌دهید، دمای باتری کاهش می‌یابد و پس از خارج کردن از فریزر، دمای آن به سرعت بالا می‌رود. همچنین برخی منابع ادعا می‌کنند که این امر می‌تواند باعث انفجار باتری شود اما در کل تغییر ناگهانی دما منجر به خوردگی و ضعیف شدن باتری می‌شود. پس به یاد داشته باشید که باتری‌های خود را در فریزر قرار ندهید.

شارژ کردن گوشی در طول شب منجر به صدمه دیدن باتری آن می‌شود

10 باور نادرست در حوزه تکنولوژی که ظاهرا قرار نیست از بین بروند!

تاکنون چند بار شنیده‌اید که اگر تلفن همراه خود را شب تا صبح در شارژ بگذارید باتری آن شما خراب می‌شود؟ خوشبختانه بسیاری از مردم به واقعیت موضوع تاحدودی پی‌برده‌اند و این روزها کمتر این باور نادرست را می‌شنویم. با این حال اگر شما نیز معتقدید که این موضوع صحیح است باید بگوییم که در اشتباه هستید.

تکنولوژی گوشی‌ها به جایی رسیده که به ما امکان می‌دهد کارهای خارق العاده‌ای را با آن‌ها انجام دهیم و برخی از وظایف رایانه‌های شخصی را نیز به دوش می‌کشند و به همین دلیل است که به آن‌ها گوشی هوشمند می‌گوییم. گوشی‌های هوشمند می‌توانند هنگامی که به 100% نزدیک می‌شوند، سرعت شارژ را کند کنند و هنگامی که شارژ گوشی کامل شد انرژی بیش از حدی را جذب نکنند. بنابراین راحت باشید و گوشی خود را هر زمان که راحت بودید به شارژ بزنید.

تماشای تلویزیون از فاصله نزدیک ضرر دارد

10 باور نادرست در حوزه تکنولوژی که ظاهرا قرار نیست از بین بروند!

این باور آنقدرها هم نادرست نیست اما دلیلش آنچه که فکر می‌کنید، نیست. به یاد می‌آورم در دوران کودکی برای لذت بردن از کارتون مورد علاقه‌ام تا می‌توانستم به تلویزیون نزدیک می‌شدم تا برنامه را از نزدیک ببینم زیرا حس می‌کردم به دنیای کارتون‌ها وارد می‌شوم! با این حال هر وقت این کار را می‌کردم مادرم سریع به من می‌گفت که به عقب برگردم و با فاصله از تلویزیون بنشینم.

این باور از آنجا نشات می‌گیرد که تلویزیون‌های قدیمی مقدار زیادی اشعه ایکس از خود ساطع می‌کردند اما با پیشرفت تکنولوژی و تولید تلویزیون‌های جدید این مورد دیگر صحت ندارد مگر اینکه تمام عمر خود را کاملا جلوی تلویزیون بگذرانید که با این حال نیز صدمه خاصی متوجه شما نخواهد بود.

مک بوک‌ها ویروسی نمی‌شوند

10 باور نادرست در حوزه تکنولوژی که ظاهرا قرار نیست از بین بروند!

هنگامی که اولین مک بوک خود را خریدم خیلی هیجان زده بودم و فکر می‌کردم که دیگر نیازی نیست نگران صفحه آبی مرگ و ویروس‌های مختلف باشم و با آن‌ها سر و کله بزنم. اما این مورد درست نیست. با اینکه ویرس‌های کمتری برای سیستم عامل مک شرکت اپل ساخته شده است اما این اصلا به این معنی نیست که سیستم مک شما ویروس نمی‌گیرد و ممکن است به علت عدم احتیاط سیستم شما کاملا ویروسی شود. در واقع همیشه برنامه‌نویس‌ها و هکرهایی هستند که این ویروس‌ها را بسازند.

حالت ناشناس مرورگر گشت و گذارهای شما در اینترنت را مخفی می‌کند

10 باور نادرست در حوزه تکنولوژی که ظاهرا قرار نیست از بین بروند!

احتمالا برای شما هم پیش آمده که خواسته باشید یک جستجوی مخفی در اینترنت انجام دهید و با خیال راحت حالت ناشناس گوگل کروم را فعال کرده و مورد دلخواه خود را جستجو کرده باشید و پس از انجام جستجوی خود نیز با خیال راحت در مورد اینکه کسی متوجه فعالیت‌های شما نشده، احساس غرور کنید!

مشکل اینجاست که تمام داده‌های شما توسط وبسایت‌ها ذخیره می‌شوند و هکرها نیز می‌توانند به اطلاعات شما دسترسی پیدا کند. اگرچه تاریخچه جستجوی شما در رایانه‌تان مخفی می‌ماند اما باز هم ارائه دهندگان سرویس اینترنت می‌توانند به آن‌ها دسترسی پیدا کنند.

کابل HDMI حتماً باید گران قیمت باشد

10 باور نادرست در حوزه تکنولوژی که ظاهرا قرار نیست از بین بروند!

مطمئنا این مورد را نیز بسیاری از شما شنیده‌اید و با دانستن حقیقت این موضوع می‌توانید در هزینه‌های خود صرفه‌جویی کنید. بسیاری از مردم باور دارند که هر چه کابل HDMI گران‌تری خریداری کنند، کیفیت خیلی بهتری به دست می‌آورند اما حقیقت این است که کابل‌های HDMI با برچسب‌های قیمتی متفاوت، همگی یک کار را انجام می دهند. تقریباً تمامی کابل‌های HDMI با کیفیت برابری ساخته می‌شوند و تنها موردی که می‌تواند برای شما ارزش هزینه کردن بیشتر را داشته باشد طول کابل HDMI است. هرچه کابل بلندتری نیاز داشته باشید باید هزینه بیشتری پرداخت کنید و به عنوان نکته آخر بدانید که این در مورد اکثر کابل‌ها در زمینه‌های مختلف صحت دارد.

کار کردن با گوشی در حال شارژ خطرناک است

10 باور نادرست در حوزه تکنولوژی که ظاهرا قرار نیست از بین بروند!

در دوره‌ای زندگی می‌کنیم که بسیاری از مردم هرچه را که در فضای مجازی می‌خوانند و یا از زبان دوستان خود می‌شنوند باور می‌کنند و این باعث می‌شود که شایعات سریعا بین مردم پخش شوند. در مورد این باور نادرست هم همین گونه است. با یک جستجوی ساده در اینترنت می‌توانید ویدیو‌های مختلفی را ببینید که گوشی‌های هوشمند در جیب صاحبان‌شان منفجر شده‌اند اما کار کردن با گوشی هنگامی که درون شارژ است خطری برای شما نخواهد داشت. در واقع برخی از مردم کار کردن با گوشی درون شارژ را همانند کشیدن ضامن نارنجک می‌دانند. باید بگویم این مورد کاملا نادرست است و با خیال راحت از گوشی خود در شارژ استفاده کنید.

باید هر شب و پس از پایان کار با رایانه آن را خاموش کنید

10 باور نادرست در حوزه تکنولوژی که ظاهرا قرار نیست از بین بروند!

بسیاری از ما پس از پایان کارمان با رایانه شخصی آن را خاموش می‌کنیم. بسیاری از مردم معتقدند که خاموش کردن رایانه باعث می‌شود پس از روشن کردن دوباره، سیستم بهتر کار کرده و طول عمر آن نیز افزایش پیدا کند. اما واقعیت این است که رایانه‌ها نیز مانند بسیاری از تکنولوژی‌هایی که امروزه در دستگاه‌های مختلف شاهدش هستیم، از نظر سخت افزاری و نرم افزاری بهینه هستند، پس اگر رایانه‌تان را خاموش نمی‌کنید نگران نباشید و بدانید هیچ صدمه‌ای به سیستم شما نمی‌رسد.

شارژر برندهای دیگر به باتری گوشی شما آسیب می‌زند

10 باور نادرست در حوزه تکنولوژی که ظاهرا قرار نیست از بین بروند!

حتی هنگامی که در بازار پرس و جو می‌کنید، بسیاری از فروشنده‌‎ها معتقدند که حتما باید از شارژر اصلی گوشی استفاده کنید و استفاده از شارژر گوشی‌های دیگر به باتری گوشی شما آسیب می‌زند. این مورد حتی می‌تواند شایعه برخی از کمپانی‌ها باشد تا مشتریانشان حتماً از لوازم جانبی خود شرکت خرید کنند! بدانبد که شارژرهایی که کمپانی‌های معتبر تولیدکننده آن هستند هیچ صدمه‌ای به گوشی‌ هوشمند شما نمی‌زنند. پس هنگام خرید یا استفاده از شارژرهای مختلف نگران این موضوع نباشید. البته این مورد تنها برای گوشی‌های هوشمند امروزی که همگی از یک ولتاژ ورودی معین برای شارژ استفاده می‌کنند، صحت دارند و در حالت کلی نباید شارژ دستگاه دیگری غیر از گوشی را به گوشی وصل کرد.

منبع listverse
guest
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها