وزیر امور خارجه‌ی چین: ترامپ باید از گوشی‌های هوآوی استفاده کند!

مجریان شبکه‌های تلویزیونی آمریکا، بازیگران فیلم‌های بزرگسالان و الک بالدوین در برنامه‌ی Saturday Night Live تنها کسانی نیستند که به صورت آزادانه دونالد ترامپ، رییس جمهور وقت آمریکا را مورد تمسخر قرار می‌دهند. یکی از جالب‌ترین پاسخ‌ها به استفاده‌ی تاحدی بی رویه‌ی ترامپ از موبایل خود، توسط سخنگوی وزیر امور خارجه‌ی چین، خانم هوآ چون‌یینگ داده شده است.

هوآ چون یینگ، که مدیر بخش اطلاعات وزارت خارجه نیز هست، پاسخی جالب و قابل تامل به گزارش نیویورک تایمز مبنی بر این‌که تماس‌های شخصی آقای رئیس جمهور توسط جاسوسان چینی و روس شنود می‌شوند، داده است. البته رئیس جمهور 45ام آمریکا بدون اتلاف وقت گزارش نیویورک تایمز را از ریشه غلط دانسته است. با این حال، خانم چون‌یینگ پیشنهاد جالبی برای افزایش امنیت شخصی آقای ترامپ ارائه داده‌است.

سخنگوی وزارت خارجه‌ی چین، پیشنهاد داده است که به جای استفاده از آیفون‌های کم امنیت، اقای رئیس جمهور گوشی خود را با یک گوشی هواوی تعویض کند. اگر این نگرانی‌های کارشناسان امنیتی آمریکا را کاهش نمی‌دهد، تنها راه باقیمانده قطع تمامی راه‌های ارتباطی کاخ سفید به بیرون و داخل خواهد بود.

احتمالا ناراحتی خانم چون‌یینگ نشات گرفته از جنگ تجاری آمریکا و چین است که نتیجه در ایجاد موانع بی‌شماری برای هواوی برای رسیدن به برتری جهانی در زمینه‌ی تلفن همراه داده است. اگر ایده‌ی استفاده‌ی ترامپ از یک گوشی میت 20 پرو به اندازه‌ی کافی طنزآمیز نیست، هوآ چون‌یینگ نیویورک تایمز را Fake News خوانده؛ عبارتی که توسط خود دونالد ترامپ پراستفاده شد.

احتمالا مشکل هر دو طرف با روزنامه‌ی نیویورک تایمز از معدود نقاط مشترک طرفین باشد؛ کسی چه می‌داند؟ شاید این شروع یک دوستی زیبا باشد!

آخرین اخبار تکنولوژی را در وب سایت دیجی رو دنبال کنید
منبع PhoneArena
مطالب مرتبط

دیدگاه خود را ثبت کنید