آی پینز

دونالد ترامپ شبکه‌های اجتماعی و به ویژه توییتر را تهدید به تعطیلی کرد!

در روزهای گذشته تنش بین دونالد ترامپ، رییس جمهوری آمریکا و توییتر بالا گرفته و کار به جایی رسیده که ترامپ شبکه‌های اجتماعی را به ساماندهی و نظارت شدید و یا حتی تعطیلی تهدید کرده است!

ماجرا از آنجا آغاز شد که توییتر به تعدادی از توییت‌های ترامپ و به خصوص توییتی که در مورد امکان تقلب گسترده در سیستم رای‌گیری پستی منتشر شده بود، برچسب واقعیت‌سنجی زده و لینکی قرار داده که کاربران را به مقالات مرتبط با اتهامات مطرح شده در توییت، هدایت می‌کند. واقعیت‌سنجی توییتر تلاشی برای جلوگیری از انتشار اطلاعات نادرست و غیرموثق از سوی مقامات و مسئولان رده بالای کشورها است که روز چهارشنبه دامن رییس جمهوری آمریکا را هم گرفت.

توییت جنجالی ترامپ
لینک واقعیت‌سنجی توییتر زیر توییت دونالد ترامپ

اما ترامپ که به شدت از این اقدام توییتر عصبانی شده، شبکه‌های اجتماعی را به نقض آزادی بیان متهم کرده و ادعا نموده که هدف توییتر از زدن برچسب واقعیت سنجی به توییت‌های او، دخالت در انتخابات ریاست جمهوری سال 2020 است! وی در ادامه تهدید کرده که عملکرد شبکه‌های اجتماعی را سامان‌دهی کرده و تحت نظارت شدید قرار خواهد داد و حتی اگر لازم باشد آن‌ها را تا مرز تعطیلی هم خواهد کشاند!

اما آیا دونالد ترامپ واقعاً قدرت تعطیل کردن شبکه‌های اجتماعی را دارد؟ این سؤالی است که به این راحتی‌ها نمی‌توان پاسخی به آن داد، اما آنچه که مشخص است این است که قدرت شرکت‌های فناوری، به خصوص شرکت‌های مستقر در “سیلیکون ولی” در سال‌های اخیر بسیار زیاد شده و حتی صدای مقامات فدرال، مسئولان ایالتی و حتی نمایندگان کنگره آمریکا را هم درآورده است. با این حساب اصلاً بعید نیست که ترامپ در این مسیر تنها نباشد و کسانی هم که به نوعی زخم خورده شبکه‌های اجتماعی هستند یا از افزایش قدرت آن‌ها بیمناک‌اند، به او ملحق شوند.

منبع npr
مطالب پیشنهادی
اشتراک در
اطلاع از
guest
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها