دیجی فکت: ۱۵ دانستنی درباره‌ی دوقلوها

غیر ظاهر شبیه و گاها نه چندان شبیه دوقلوها، دیگر چه چیزی در مورد آن‌ها می‌دانید؟ در ادامه با دیجی‌رو همراه باشید تا دانستنی‌ها و نکاتی را در مورد دوقلوهای سراسر دنیا برایتان عنوان کنیم.

۱-نقش زندانی ترنس در سریال orange is the new black توسط یک زن ترنس بازی شده و نقش او را قبل از تغییر جنسیت در فیلم، برادر دو قلویش بازی می‌کرده است.

۲- دو پسر دوقلو، یکی به عنوان دختر و دیگری به عنوانن پسر (با جراحی‌های لازم) بزرگ شدند. حقیقت زمانی برملا شد که پسری که به عنوان دختر بزرگ شده بود اصرار می‌کرد پسر است.والدین اعتراف کردند که آن‌ها نمونه‌های آزمایشی برای اثبات این بودند که هویت جنسی پرورشی است و بستگی به ذات و ماهیت ندارد. آن پسر بعدا خودکشی کرد!

۳- ۳ مرد وارد یک جواهر فروشی در آلمان شدند و حدود ۷ میلیون دلار دزدی کردند و مقداری عرق را به عنوان ردی از دی ان ای از خودشان به جای گذاشتند. آنالیزهای پلیس نشان داد که مظنون‌شان دو قلو است. وقتی نتوانستند تشخیص دهند که کدام گناهکار است هر دو را آزاد کردند.

۴-در سال ۱۹۹۴ در کالیفرنیا، پلیس متوجه شد که برادر دو قلوی یک نفر دارد به جایش در زندان تنبیه می‌شود. با جست‌و‌جوی بیشتر متوجه شدند که ۳ بار دیگر هم جای او در زندان بوده و حتی به جای برادرش در کره خدمت کرده است.

۵- ۲ برادر دوقلو که در مسابقه‌ی ماراتون یکی از آن‌ها شرکت کرده بود، وسط مسابقه در دست‌شویی جای خود را عوض کردند. بعد ها یک خبرنگار از آن‌جا که هر کدام ساعت‌شان را به دست‌های مختلف می‌بستند تشخیص داد که آن‌ها جایشان را عوض کردند.

۶- دوقلوهایی که در زمان تولد از هم جدا شدند و یکی بدست یک خانواده‌ای کاتولیک نازی و دیگری بدست یک خانواده‌ی یهودی بزرگ شده بودند هر دو قبل و بعد از دست‌شویی سیفون می‌زدند، از این‌که با عطسه کردن در آسانسور دیگران را بترسانند لذت می‌بردند و نان تست‌شان را در قهوه می‌زدند و بر مچ‌هایشان دست‌بند می‌بستند.

۷- دو قلوها در سنین خیلی پایین می‌توانند زبانی مخصوص به خودشان را برای ارتباط برقرار کردن با یکدیگر توسعه بدهند.

۸- دوقلوهایی که به فاصله‌ی ۸۷ روز به دنیا آمدند رکورد جهانی را از آن خودشان کردند. یکی از دوقلوها ۴ ماه زودتر به دنیا آمد و دیگر ۳ ماه بعد به دنیا آمد.

۹- بازیگر سریال مستر ربات رمی مالک، برادر دوقلوای به نام سمی مالک دارد که معلم است. آن‌ها گاها جای خود را با یک‌دیگر عوض می‌کنند.

۱۰- در انگلستان دو قلویی وجود دارد که یکی سیاه و یکی سفید است و پدر و مادر هر دویشان یکی است.

۱۱- در فرهنگ آفریقایی غربی در گذشته، ۲ قلوها پلید بودند. قلی که آخر به دنیا می‌امد یا کشته می‌شد یا در جنگل‌ها رها می‌شد تا بمیرد.

۱۲- دو قلویی در انگلستان از هم در هنگام تولد جدا شدند. بعد ها مشخص شد که با یک‌دیگر ازدواج کردند!

۱۳-  یک زن روسی در صده‌ی ۱۷۰۰، ۱۶ جفت دو قلو، ۷ تا ۳ قلو و ۴ تا ۴ قلو را در طی ۴۰ سال و با یک مرد به دنیا آورد.

۱۴- یک مرد ۲۴ ساله در سال ۱۹۹۹ در بیمارستان بستری و بیماری او سرطان معده تشخیص داده شد. بعدا متوجه شدند که جنین برادر قلویش درون اوست.

۱۵- دو قلوهای همسانی وجود دارند که فقط یکی از آن‌ها مبتلا به سندرم داون است.

آخرین اخبار تکنولوژی را در وب سایت دیجی رو دنبال کنید
منبع kickassfacts
مطالب مرتبط
0 دیدگاه
بازخورد میان متنی
نمایش همه دیدگاه‌ها