آی پینز

توییتر چک مارک خاکستری را برای حساب‌های تأیید شده معرفی کرد

ایلان ماسک که اخیراً مالکیت توییتر را رسماً به دست آورده، اعلام کرده که این پلتفرم رسانه اجتماعی ماهانه 8 دلار از کاربران خود دریافت خواهد کرد تا چک مارک آبی رنگ را در کنار نام کاربری آن‌ها به نمایش بگذارد. ماهیت این علامت که در ابتدا برای مشخص کردن اکانت‌های اصل و بیشتر برای سلبریتی‌ها و افراد شناخته شده در نظر گرفته شده بود، با چنین تصمیمی عملاً زیر سؤال می‌رود. به همین خاطر، اکنون توییتر قصد دارد یک چک مارک دوم را نیز به رنگ خاکستری اضافه کند که هدف از آن مشخص کردن حساب‌هایی است که واقعاً معتبر هستند و نماینده یک شخص یا سازمان واقعی تأیید شده، می‌باشند! با دیجی رو همراه باشید.

در لحظه نگارش این مقاله، رسانه‌هایی مانند نیویورک تایمز و The Verge دارای علامت خاکستری در کنار نام کاربری توییتر خود هستند، در حالی که ایلان ماسک، مالک جدید و مدیر عامل فعلی توییتر، فاقد این علامت می‌باشد!

توییتر

استر کرافورد، معاون فعلی توییتر و رئیس پروژه اشتراک آبی با ارسال توییتی تایید کرد که از برچسب “Official” (رسمی) برای تفکیک کردن مشترکین و حساب‌های تایید شده واقعی استفاده می‌شود. او در توییت بعدی خود اضافه کرد، قرار نیست همه حساب‌هایی که پیش از این چک مارک آبی داشتند، به طور خودکار برچسب جدید و خاکستری رنگ را دریافت کنند، و همچنین برچسب Official فروشی نخواهد بود.

به گفته معاون توییتر، «حساب‌هایی که برچسب خاکستری را دریافت خواهند کرد شامل حساب‌های دولتی، شرکت‌های تجاری، شرکای تجاری توییتر، رسانه‌های بزرگ، ناشران و برخی از شخصیت‌های حقیقی شناخته شده است». البته، گفته شده که این شرکت همچنان به تست کردن روش‌هایی برای شناسایی حساب‌های واقعی از جعلی ادامه خواهد داد و این یعنی چک مارک خاکستری احتمالاً راه‌حل نهایی نیست.

منبع gsmarena
مطالب پیشنهادی
اشتراک در
اطلاع از
guest
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها