آی پینز

توییتر: هکرها با مهندسی اجتماعی کارکنان ما را فریب دادند!

نتیجه اولین تحقیقات داخلی درباره حساب‌های هک شده توییتر که اغلب مربوط به افراد مشهور، میلیاردرها و سیاستمداران سرشناس جهان است، نشان داد که هکرها از ابزارهای داخلی خود توییتر برای دسترسی به این حساب‌ها استفاده کرده‌اند.

بخش پشتیبانی توییتر با ارسال توییتی عنوان کرده است:

ما آنچه را که به نظرمان یک حمله هماهنگ مهندسی اجتماعی است کشف کردیم که توسط افرادی ناشناس انجام شده و برخی از کارمندان ما را که دسترسی به سیستم‌ها و ابزارهای داخلی شرکت داشتند را با موفقیت فریب داده است.

ما می‌دانیم که آن‌ها از این دسترسی برای کنترل حساب‌های پربازدید و معتبر استفاده کرده و از طرف آن‌ها اقدام به ارسال توییت کرده‌اند. ما در حال بررسی این موضوع هستیم که هکرها چه فعالیت‌های مخرب دیگری را ممکن است انجام داده باشند یا به چه اطلاعاتی دسترسی پیدا کرده باشند.

هک اکانت‌های توییتر

از اولین ساعات امروز تعدادی از اکانت‌های معتبر و شناخته شده توییتر مانند حساب کاربری اپل، جف بزوس، بیل گیتس، ایلان ماسک، باراک اوباما، جو بایدن، کانیه وست و تعدادی دیگر از چهره‌های مشهور، پستی را منتشر کردند که در آن از کاربران دعوت شده بود با ارسال بیت کوین به آدرس کیف پول دیجیتالی داده شده، دو برابر آن را تحویل بگیرند و این پیشنهاد تنها 30 دقیقه اعتبار دارد! با توجه به معتبر بودن حساب‌ها افراد زیادی به دام هکرها افتادند و در مجموع چیزی در حدود 12.5 بیت کوین که معادل حدود 116 هزار دلار است، توسط کلاهبرداران به سرقت رفت.

توییتر در سال‌های اخیر توانسته به یک تریبون معتبر برای سیاستمداران، سلبریتی‌ها و افراد و شرکت‌های سرشناس تبدیل شود که مواضع خود را از این طریق با جهانیان در میان می‌گذارند. اما این حمله هکری گسترده که در تاریخ توییتر بی‌سابقه است می‌تواند لطمه بزرگی به اعتبار این شبکه اجتماعی وارد کند.

منبع wpri
مطالب پیشنهادی
اشتراک در
اطلاع از
guest
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها