کمک یک میلیارد دلاری مدیرعامل توییتر برای مقابله با ویروس کرونا

جک دورسی (Jack Dorsey)، مدیرعامل توییتر و اسکوئر (سرویس پرداخت دیجیتالی)، روز گذشته اعلام کرد که یک میلیارد دلار از سهام خود در اسکوئر را برای کمک به مقابله با کووید-19 در سراسر جهان اهدا خواهد کرد. دورسی این خبر را در اکانت توییتری خود اعلام کرده و گفته است که این مبلغ تقریباً معادل 28 درصد از دارایی‌های خالص فعلی او (حدود 3.6 میلیارد دلار) است. این مهمترین کمک مالی بشردوستانه مدیر اجرایی 43 ساله حوزه فناوری، در طول حرفه وی محسوب می‌شود. در ادامه با دیجی رو همراه باشید.

دورسی از لحاظ میزان سرمایه به هیچ وجه قابل مقایسه با افرادی همچون مارک زاکربرگ (مدیر عامل فیسبوک)، بیل گیتس (بنیان‌گذار مایکروسافت) و جف بزوس (مدیرعامل آمازون) نیست. با این حال، به لطف سهامی که در اسکوئر و توییتر در اختیار دارد، یکی از میلیاردرهای حوزه فناوری محسوی می‌شود و تا سال گذشته به غیر از کمک‌هایی که در قالب صندوق خیریه خود به نام Start Small ارائه می‌کرد، سابقه نداشته به شکل آشکار بخشی عمده ثروت خود را به کارهای بشردوستانه اختصاص دهد. محل هزینه‌کرد سرمایه‌های Start Small هم تاکنون به صورت شفاف اعلام نمی‌شد.

توییت جک دورسی

حال،‌ به نظر می‌رسد دورسی قصد دارد این رویه را تغییر دهد. او می گوید که 1 میلیارد دلار به Start Small اهدا می‌کند و این مبلغ به طور عمومی قابل ردیابی خواهد بود. او حتی صفحه گسترده Google Sheets را هم منتشر کرده که باعث می‌شود عموم مردم بتوانند نوع هزینه‌کرد کمک مالی و محل صرف آن را پیگیری کنند. به عنوان شروع نیز بخشی از این کمک مالی به ارزش 100000 دلار، به صندوق غذای آمریکا داده شده است. دورسی می‌گوید، پس از پشت سرگذاشتن کووید-19 نیز تمرکز Start Small بر روی کمک به “بهداشت و آموزش دختران و UBI (درآمد عمومی جهانی)” خواهد بود.

دورسی می گوید UBI و بهداشت و آموزش زنان “بهترین راه حل های بلند مدت برای مشکلات وجودی جهان است” ، و UBI برای آزمایش اثربخشی آن در دنیای واقعی به بودجه آزمایشات نیاز دارد. وی همچنین توضیح داد که چرا تصمیم گرفت از سهام مربع استفاده کند – “من میدان خیلی بیشتری را در اختیار من است” و توضیح داد که چرا استارت کوچک به جای استفاده از یک بشردوستانه سنتی تر مانند 501 (c) به عنوان یک LLC ساخته شده است. (3) غیر انتفاعی ، زیرا بنیاد بیل و ملیندا گیتس ساختار یافته است.

دورسی در بخش پایانی توییت خود اظهار امیدواری کرده که این حرکت وی برای دیگران هم الهام‌بخش باشد و آن‌ها را ترغیب به انجام کاری مشابه کند. به گفته او: “زندگی خیلی کوتاه است، بنابراین بیایید امروز هر کاری که می‌توانیم انجام دهیم تا به مردم کمک کنیم“.

آخرین اخبار تکنولوژی را در وب سایت دیجی رو دنبال کنید
منبع theverge
مطالب مرتبط
0 دیدگاه
بازخورد میان متنی
نمایش همه دیدگاه‌ها