فلای تودی

آیپدهای جدید ضخیم‌تر، بدون حاشیه و فاقد کلید هوم خواهند بود

بنا به گزارش Macotakara، که یک بلاگ ژاپنی با محوریت اخبار کمپانی اپل می‌باشد، آیپدهای آینده این شرکت ضخیم‌تر از نسل کنونی خواهند بود. بلاگ ژاپنی مذکور که پیش از این نیز برخی اقدامات اپل را به درستی پیش بینی کرده بود، منبع اطلاعات اخیر خود را یکی از اعضای زنجیره تأمین این شرکت در کشور تایوان معرفی نموده و اظهار داشته که طبق ادعای این منبع، نمونه اولیه آیپد پرو 2 (iPad Pro 2) یا هر آنچه که قرار است نامیده شود، نشان از ضخیم‌تر بودن آن‌ نسبت به مدل‌های کنونی، به اندازه 0.3 میلی متر دارد. شایان ذکر است که مدل کنونی آیپد پرو ضخامتی برابر 6.9 میلی متر دارد.

با وجود اینکه این مقدار اختلاف ضخامت به سختی توسط کاربران قابل لمس خواهد بود، اما به هر حال خروج اپل از روند باریک‌تر کردن هر چه بیشتر آیپد پروها، نکته حائز اهمیتی است. البته در حال حاضر تب عرضه محصولات باریک کمی فروکش کرده و تولید کنندگان دیگر چندان میلی به ارائه محصولات باریک‌تر ندارند و در عوض تمرکز خود را بر روی ویژگی‌های دیگری معطوف کرده‌اند.

آیپد پرواپل هم به جای باریک‌تر کردن آیپدهای جدید خود این بار قصد دارد تا آیپد پرو 10.9 را با حاشیه‌هایی بسیار کم در دور صفحه نمایش، راهی بازار نماید. به نظر می‌رسد این تبلت بالاخره جایگزین آیپد پرو 9.7 خواهد شد و در بدنه‌ای تقریباً در همان مقیاس، صفحه نمایش بزرگ‌تری را جای خواهد داد. این طور که گفته شده این مدل ضخامتی برابر 7.5 میلی متر یعنی مشابه با آیپد ایر (iPad Air) اصلی خواهد داشت و این بدان معنی است که نسبت به نسل قبل خود ضخیم‌تر خواهد بود. طبق اظهارات برخی منابع داخلی، آیپد پرو 10.9 (که پیش از این گفته می‌شد دارای صفحه نمایشی 10.5 اینچی خواهد بود) هیچ دکمه‌ای به عنوان دکمه هوم نداشته و تنها یک چارچوب خالی در دور صفحه نمایش وجود خواهد داشت. با توصیفاتی که شده به نظر می‌رسد حاشیه چندان قابل توجهی در این محصول طراحی نشده و تنها فضایی در بالای صفحه نمایش جهت تعبیه دوربین FaceTime در نظر گرفته شده است.

در طرف دیگر، آیپد پرو 2 هم طراحی بدون حاشیه‌ای داشته و به جز در بالای صفحه نمایش، در این مدل نیز حاشیه‌ها بسیار باریک خواهند بود. البته نباید فراموش کرد که طبق شایعات منتشر شده، اپل در گوشی‌ هوشمند آینده خود، یعنی آیفون 8 نیز از کلید هوم تعبیه شده در زیر شیشه جلوی بدنه استفاده خواهد کرد و بنابراین شاید عرضه آیپد پروهای جدید بدون کلید هوم مقدمه‌ای برای اتفاقات بعدی از این دست باشد.

منبع phonearena
مطالب پیشنهادی
guest
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها