آی پینز

استفاده از هوش مصنوعی به عنوان یار جنگی برای سربازان آمریکایی!

درست است که هنوز تا رسیدن به مرحله جنگ ربات‌های انسان‌نما زمان زیادی مانده،‌ اما استفاده از هوش مصنوعی در نیروهای نظامی می‌تواند هر چه بیش‌تر ما را به این ایده عملی تخیلی نزدیک‌تر کند. بر اساس جدیدترین گزارش‌های منتشر شده، ارتش ایالات متحده مشغول توسعه یک سیستم هوش مصنوعی ویژه برای هدایت سربازها و پیشبرد ساده‌تر عملیات جنگی است. این سیستم که با نام ATR-MCAS شناخته می‌شود، در واقع یک دستیار مجازی برای سربازها خواهد بود تا در مواجهه با دشمن، بهترین تصمیم را اتخاذ کنند.

این هوش مصنوعی نظامی توسط یک سری ادوات هوایی و زمینی پشتیبانی شده و اطلاعات لازم را در خصوص موقعیت دشمن و خطرات احتمالی، از آن‌ها دریافت می‌کند. سپس با تجزیه و تحلیل این اطلاعات، راهنمایی‌های لازم به صورت خودکار به سربازها داده خواهد شد. هوش مصنوعی حتی قادر است تا بین بد و بدتر نیز انتخاب کرده و به سربازها بگوید که از بین تهدیدات پیش‌رو کدامیک خطرناک‌تر است و به سرعت باید از آن بگریزد.

ATR-MCAS توسط نیروی ویژه هوش مصنوعی ارتش آمریکا توسعه داده شده است. این نیروی ویژه موسوم به AITF سال گذشته تشکیل شد تا استفاده از فناوری هوش مصنوعی را در ارتش بهبود داده و ارتباط مؤثری بین نیروهای نظامی و حوزه فناوری ایجاد کند.

استفاده از هوش مصنوعی در ارتش آمریکا

البته ATR-MCAS هنوز مراحل توسعه را به پایان نرسانده و نهایی شدن آن نیاز به زمان بیشتری دارد. ارتش ایالات متحده در حال حاضر با اتکا به داده‌های آزمایشی،‌ مشغول تست کردن هر چه بیشتر الگوریتم‌ها جهت بهبود عملکرد هوش مصنوعی در شناسایی و تفکیک اشیاء معمولی و تهدیدات جنگی هستند.

در حالی که آمریکا سعی در استفاده بیش‌تر از هوش مصنوعی در ارتش خود دارد، بسیاری بر این باورند که به‌کارگیری فناوری در حوزه نظامی نباید منجر به ساخت “تسلیحات مرگبار خودکار” شود. چرا که به عقیده این افراد، تصمیم برای مرگ و زندگی انسان‌ها نباید به ماشین‌ها واگذار شود. در واقع، اگر استفاده از فناوری در ارتش، بدون ملاحظه و به صورت افسارگسیخته پیش برود، مطمئناً در آینده‌ای نه چندان دور کابوس جنگ ربات‌ها می‌تواند به واقعیت مبدل شود.

منبع beebom
مطالب پیشنهادی
اشتراک در
اطلاع از
guest
1 دیدگاه
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
حسین
حسین
2 سال قبل

آفرین، همه چیز رو به ماشین کشتار تبدیل کنید، برای صلح