سربازان آمریکایی از سال 2025 با عینک واقعیت ترکیبی به جنگ خواهند رفت!

محبوبیت فناوری‌های واقعیت مجازی و واقعیت افزوده هر روز در حال افزایش است و این امر منجر به مطرح شدن دیدگاه‌ها و کاربردهای جدید برای این فناوری‌ها می‌شود. با این حال، یکی از جالب‌ترین کاربردها، استفاده از این فناوری نوظهور توسط ارتش ایالات متحده است. با اینکه ارتش آمریکا مدت‌ها است از واقعیت مجازی و واقعیت افزوده برای آموزش سربازان استفاده می‌کند، اما اخیراً اعلام شده که سفارشی جدید از عینک‌های واقعیت ترکیبی پیشرفته را به مایکروسافت ارائه کرده است. عینک‌هایی که به طور خاص برای موقعیت‌های جنگی طراحی شده‌اند و می‌توانند در میدان نبرد به کار گرفته شوند. در ادامه با دیجی رو همراه باشید.

آینده جنگ: عینک واقعیت ترکیبی مایکروسافت و ارتش ایالات متحده

در واقع، همکاری مایکروسافت با ارتش ایالات متحده اصلاً تعجب‌آور نیست، به خصوص اگر فناوری هوش مصنوعی را در نظر بگیریم که یکی از حوزه‌های اصلی فعالیت مایکروسافت در سال‌های اخیر بوده است. این شرکت تاکنون قراردادهای زیادی به ارزش میلیاردها دلار با وزارت دفاع آمریکا امضا کرده است. اکنون نیز ارتش ایالات متحده به مایکروسافت سفارش جدیدی از عینک‌های واقعیت ترکیبی پیشرفته را ارائه کرده که برای موقعیت‌های جنگی طراحی شده‌اند.

ارزش سفارش جدید 125 میلیون دلار است و برای توسعه بیشتر سیستم تقویت بصری یکپارچه، که یک هدست واقعیت ترکیبی است که به سربازان آگاهی موقعیتی پیشرفته‌تری ارائه می‌دهد، استفاده خواهد شد. هدست IVAS مبتنی بر فناوری هولولنز مایکروسافت است و دارای تعدادی ویژگی جدید برای بهبود ایمنی و کارایی سربازان در میدان نبرد می‌باشد.

عینک واقعیت ترکیبی ارتش آمریکا

این ویژگی‌ها عبارتند از: نمایشگر جلوی چشم‌ها که می‌تواند اطلاعاتی مانند نقشه‌ها، مواضع دشمن و نیروهای خودی را مستقیماً در میدان دید سرباز پخش کند. یک دوربین تصویربرداری حرارتی که می‌تواند برای دید در شرایط کم نور استفاده شود. فاصله یاب لیزری که می‌تواند برای اندازه گیری فاصله تا اهداف مورد استفاده قرار گیرد و یک سیستم ارتباطی که به سربازان اجازه می‌دهد با یکدیگر و با ستاد فرماندهی در ارتباط باشند.

هدست IVAS چندین سال است که در حال توسعه بوده و توسط ارتش ایالات متحده آزمایشات گسترده‌ای را پشت سر گذاشته است. در اوت 2023، ارتش با مایکروسافت قراردادی 40 میلیون دلاری برای بهبود طراحی این هدست و رفع برخی از مشکلاتی که توسط سربازان در طول مراحل آزمایشی مطرح شده بود، اعطا کرد. سفارش جدید ارتش به مایکروسافت اجازه می‌دهد تا به توسعه هدست IVAS ادامه دهد و آن را به مرحله استفاده نهایی نزدیک‌تر کند. ارتش آمریکا قصد دارد در سال 2025 هدست IVAS را در اختیار سربازان خود قرار دهد.

منبع gizmochina
مطالب پیشنهادی
اشتراک در
اطلاع از
guest
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها