نرمش ترامپ با صدور مجوزهای خاص برای همکاری با هواوی

در پی افزایش تنش‌های تجاری آمریکا و شرکت هواوی و تلاش شرکت‌های آمریکایی برای ادامه همکاری با هواوی، وزارت بازرگانی این کشور مجوزهای خاصی برای شرکت‌هایی که می‌خواهند روابط تجاری خود با این غول فناوری یعنی هواوی را ادامه دهند صادر می‌کند.

اواخر ماه گذشته در نشست جی 20، رئیس جمهور آمریکا، دونالد ترامپ تایید کرد که شرکت‌های آمریکایی می‌توانند تا جایی که تجارت با هواوی را تهدیدی برای امنیت ملی نمی‌بینند فروش قطعات به هواوی را ادامه دهند. بعدها مشخص شد که شرکت‌های آمریکایی مجاز به فروش قطعاتی به هواوی هستند که در بازارهای دیگر فروخته می‌شود این در حالی است که هنوز هم اجازه‌ی فروش تجهیزات حساس‌تر به هواوی را ندارند.

راس، وزیر بازرگانی ایالات متحده اظهار داشت که مجوزهای جدید همچنان با محدودیت‌های قبلی همراه است. علاوه بر این، او تصریح کرد که وزارت بازرگانی تنها پس از ارزیابی پتانسیل خطرات امنیت ملی، مجوزها را صادر می‌کند.

به هر جهت، اگرچه هواوی همچنان در لیست سیاه وزارت بازرگانی آمریکا باقی می‌ماند اما این اتفاق می‌تواند یک گام مثبت برای از سرگیری همکاری‌ها و فعالیت‌ها باشد و مانع از زیان‌های بزرگ برای هر دو طرف شود.

آخرین اخبار تکنولوژی را در وب سایت دیجی‌رو دنبال کنید
منبع gsmarena
مطالب پیشنهادی
ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.