در رابط کاربری جدید MIUI 9 شیائومی قادر به حذف کامل برنامه‌های پیش‌فرض خواهید بود

بیشتر گوشی‌های هوشمند بر پایه‌ی سیستم‌عامل اندروید، که دارای طراحی اختصاصی سفت‌افزار (Firmware) شرکت‌های سازنده‌شان هستند، برنامه‌هایی را به صورت پیش‌فرض بر روی خود نصب دارند که شما هیچ نیازی به آن‌ها ندارید و گزینه‌های جایگزین بهتری را نسبت به این برنامه‌های از پیش نصب شده، برای انتخاب در دسترس خود دارید. این برنامه‌های پیش‌فرض که با عنوان پندام‌افزار (Bloatware) شناخته می‌شوند، گاهی قابلیت به صورت کامل حذف شدن یا حداقل غیرفعال و مخفی شدن را دارند. اما نظرتان چه می‌بود اگر می‌توانستید این پندام‌افزارها را، مانند برنامه‌ی تقویم، ماشین حساب یا یادداشت برداری، به صورت کامل، درست شبیه برنامه‌های دیگر، حذف کنید؟ البته پاک کردن آن‌ها به صورت کامل – اگر این امکان برای شما وجود داشته باشد – ممکن است باعث ایجاد مشکل در روند کار گوشی هوشمندتان بشود. شرکت شیائومی اما در جدیدترین نسخه‌ی رابط کاربری اختصاصی خود، با عنوان MIUI 9، تصمیم دارد تا با مشکلاتی از این دست، برای همیشه خداحافظی کند.

بیشتر بخوانید:

بر اساس گفته‌های مدیر تولید MIUI، آقای ما جی (Ma Ji)، که در همایش فناوری جهانی 2016 (Global Tech 2016) پشت تریبون قرار گرفته بود، نسخه‌ی 9 رابط کاربری MIUI اختصاصی شرکت شیائومی، به کاربران اجازه خواهد داد تا برنامه‌های پیش‌فرض نصب شده بر روی گوشی‌های هوشمند شیائومی خود را، به راحتی و بدون دردسر، کاملاً حذف نمایند. مزیت این قابلیت آن است که حالا می‌توانید تنها برنامه‌های مورد علاقه‌ی خود را بر روی اسمارت فون‌تان نصب داشته باشید. به عنوان مثال، از این پس قادر خواهید بود تا از برنامه‌ی Google Keep به جای برنامه‌ی پیش‌فرض، برای یادداشت برداری استفاده کنید. اکنون می‌توانید برنامه‌ی یادداشت برداری پیش‌فرض دستگاهتان را به صورت کامل حذف کنید و تنها Google Keep را برای این منظور نصب داشته باشید و از کابوس نصب داشتن دو برنامه‌ی کاملاً شبیه به هم، رها شوید.

خبر دیگر آن است که شرکت چینی شیائومی از این پس تصمیم دارد تا برنامه‌های اختصاصی خود را برای دارندگان گوشی‌های هوشمند سایر شرکت‌ها نیز منتشر کند. تاکنون برنامه‌ی ماشین حساب این شرکت چینی در اختیار کاربران اسمارت فون‌های دیگر شرکت‌ها قرار گرفته بود و به نظر می‌رسد که در آینده، برنامه‌های بیشتری از MIUI راه خود را به دستگاه‌های غیر شیائومی پیدا کنند.

آخرین اخبار تکنولوژی را در وب سایت دیجی رو دنبال کنید
منبع Gizmochina
مطالب مرتبط
0 دیدگاه
بازخورد میان متنی
نمایش همه دیدگاه‌ها