ورایزن خود را برای اجرای آزمایشی شبکه 5G آماده می کند

شرکت خدمات بی‌سیم «ورایزن» اعلام کرده است که سال آینده سرویس بی‌سیم 5G خود را به صورت آزمایشی اجرا خواهد کرد و به سوی تجاری کردن این نسل از شبکه‌های موبایل پیش خواهد رفت. «راجر گارننی» رئیس اطلاعات و تکنولوژی ورایزن می‌گوید «بعضی از مراحل تجاری شدن این شبکه» از سال 2017 شروع خواهد شد. بیشتر تحلیلگران انتظار ندارند که تا قبل از سال 2020 شاهد نسل پنجم از شبکه‌های موبایل باشند. این شرکت، به عنوان بزرگ‌ترین اپراتور آمریکا، کار با شرکت‌های آلکاتل، سیسکو، اریکسون، نوکیا، کوآلکم و سامسونگ را برای اجرایی کردن این آزمایش‌ها شروع کرده است. در مراکز نوآوری این شرکت در شهرهای مختلف از جمله سان‌فرانسیسکو، ورایزن زمین‌هایی آزمایشی برای آزمودن نسل پنجم از شبکه‌های همراه را راه‌اندازی کرده است.

ورایزن می‌گوید که شبکه 5G اجازه استفاده از پهنای باندی 50 برابر 4G را به کاربران می‌دهد و کاربران قادر خواهند بود فیلم‌هایی کامل را در چند ثانیه دانلود کنند. این اپراتور اعلام کرده است که 87 درصد از ترافیکش از شبکه 4G LTE می‌گذرد و 98 درصد آمریکا به شبکه 4G LTE دسترسی دارند.

در کنار آزمایش‌های ورایزن برای اجرای 5G در آمریکا، در کره جنوبی نیز این امید وجود دارد که تا قبل از المپیک زمستانی 2018 در پیوگچنگ شبکه 5G راه‌اندازی شده باشد. ژاپن نیز می‌خواهد که تا قبل از برگزاری المپیک تابستانی در سال 2020 در این کشور، نسل پنجم شبکه‌های همراه را پیاده‌سازی کند. البته، راه‌اندازی شبکه 5G بدون وجود دستگاه‌هایی که از این شبکه پشتیبانی کنند هیچ فایده‌ای نخواهد داشت.

«راجر گارننی» می‌گوید «دیگر شبکه 5G یک رویا برای آینده نیست. ما عجله زیادی را در خودمان حس می‌کنیم تا به سمت 5G برویم و با استفاده از شرکت‌های پیش‌رو در این زمینه این نسل از نوآوری را راه‌اندازی کنیم.»

«ریما کورشی» مسئول ارشد استراتژی شرکت اریکسون می‌گوید «تلاش‌های ورایزن در این زمینه صنعت ارتباطات در آمریکا را فعال و در سطح جهانی رقابت‌پذیر نگاه می‌دارد. خیلی از توسعه‌ها و نیازمندی‌های شبکه 5G از اپراتورهای آسیایی وارد شده است. و این هیجان انگیز است که شاهد این باشیم که یک کمپانی امریکایی با سرعت به سمت این نوآوری حرکت می‌کند و به دنبال یافتن شرکای جدیدی است.»

phonearena

مطالب پیشنهادی

امکان ثبت دیدگاه وجود ندارد