گروکشی چین: فروش ماسک در ازای استفاده از تجهیزات فایو جی هواوی!

به تازگی یکی از نمایندگان مجلس آمریکا به نام مارک گرین، مدعی شده که چین در تلاش است تا با استفاده از تجهیزات محافظتی پزشکی، دیگر کشورها را به استفاده از تجهیزات شبکه فایو جی هواوی مجبور کند! وی در کلیپ کوتاهی که روز یکشنبه در اکانت توییتری خود منتشر کرده می‌گوید:

دیروز در جریان کنفرانسی در فرانسه به ما گفته شد که امانوئل مکرون (رئیس جمهور فرانسه) با شی (رئیس جمهور چین) صحبت کرده و درخواست یک میلیارد ماسک کرده است. شی هم گفته: “ما آن‌ها را به شما می‌دهیم به شرطی که شما هم از تجهیزات هواوی برای برپایی شبکه فایو جی استفاده کنید.”

البته این اولین بار نیست که مقامات آمریکایی چین را به تلاش برای تحت سلطه درآوردن شبکه فایو جی متهم می‌کنند. اوایل سال جاری میلادی، ویلیام بار، دادستان کل و وزیر دادگستری آمریکا، مدعی شده بود که چین قصد دارد از طریق شرکت هواوی به بازار فایو جی مسلط شده و با کنترل نسل آینده اینترنت، قدرت و نفوذ تجاری خود را در جهان بیشتر کند.

ویروس کرونا که اکنون بیش از 200 کشور جهان را درگیر خود کرده است، برای اولین بار در اواخر ماه دسامبر 2019 در شهر ووهان چین نمایان شد. با اینکه چین بعد از گذشت حدوداً سه ماه از شیوع بیماری، توانسته تا حد زیادی آن را کنترل کند، اما کشورهای غربی به شکل بسیار شدیدتری با این اپیدمی درگیر شده‌اند و کمبود تجهیزات پزشکی و مراقبتی در آن‌ها به یک معضل تبدیل شده است.

در این میان، به گزارش گلوبال تایمز، کشور چین که یکی از قطب‌های اقتصادی جهان محسوب می‌شود، در جریان مبارزه با کووید-19،‌ یک میلیارد و 450 میلیون دلار تجهیزات پزشکی صادر کرده است که در کل جهان پیشرفتی بسیار قابل توجه بوده و همین امر نیز تاثیر بسزایی در توسعه و شکوفایی تجارت چین داشته است. اداره گمرک چین هم به تازگی اعلام کرده که از اول ماه مارس تا 4 آوریل میلیارد‌ها ماسک، میلیون‌ها سپر ایمنی پزشکی و 16 هزار دستگاه تهویه با تجهیزات بازرسی مادون قرمز صادر کرده است.

منبع dailywire
مطالب پیشنهادی
guest
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها