فلای تودی

والت دیزنی باز هم رکورد فروش باکس آفیس را جابجا کرد

کمپانی والت دیزنی یک رکورد جدید را در باکس آفیس به نام خود ثبت کرد. بنا به گزارش CNN، این شرکت و زیرمجموعه های آن در حال حاضر موفق به فروش 7.67 میلیارد دلاری در باکس آفیس جهانی شده اند که بیش از فروش سالانه دیگر شرکت های مطرح هالیوودی است. در ادامه با دیجی رو همراه باشید.

رکورد قبلی باکس آفیس 7.61 میلیارد دلار بود که در سال 2016 و توسط خود کمپانی والت دیزنی به ثبت رسیده بود. البته این رکورد در حالی شکسته شده که هنوز 5 ماه تا پایان سال 2019 باقی مانده و جا برای فروش بیشتر وجود دارد. دیزنی این موفقیت را بیش از هر چیز مدیون فیلم Avengers 4 و شخصیت های کمیک مارول است که با فروش 2.79 میلیاردی خود عنوان پرفروش‌ترین فیلم تاریخ را به خود اختصاص داده است.

همچنین یکی دیگر از فیلم های ساخته شده بر اساس کمیک های مارول، به نام Captain Marvel هم با فروش میلیاردی خود سهم بزرگی در شکستن رکورد باکس آفیس توسط دیزنی داشته است. فیلم Aladdin هم بر اساس انیمیشن کلاسیک و معروفی با همین نام ساخته شده از دیگر ساخته های دیزنی است که توانسته بیش از یک میلیارد دلار در باکس آفیس فروش داشته باشد. همچنین جدیدترین نسخه مرد عنکبوتی تحت عنوان Spider-Man: Away from Home هم که با همکاری سونی پیکچرز تولید شده مرز یک میلیارد دلار را رد کرده است.

والت دیزنی باز هم رکورد فروش باکس آفیس را جابجا کرد

با توجه به اینکه هنوز در نیمه های سال هستیم و 5 ماه تا انتهای سال میلادی باقی مانده، لیست فیلم های میلیاردی والت دیزنی می تواند از این هم گسترده‌تر شود. فیلم The Lion King و کارتون Toy Story 4 از جدیدترین اکران های این کمپانی بزرگ هستند که پتانسیل فروش بسیار بالایی داشته و می توانند رکورد کنونی را تا حدود زیادی ارتقاء دهند.

تا انتهای سال نیز چندین فیلم جدید توسط دیزنی اکران خواهند شد که می توانند به فروش میلیاردی دست یافته و اوضاع را هر چه بیشتر بر وفق مراد این شرکت کنند. از جمله این فیلم ها می توان به Cold Heart 2 ،Maleficent 2: Lady of Darkness و شماره جدید جنگ ستارگان به نام Star Wars 9: Skywalker اشاره کرد.

مطالب پیشنهادی
guest
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها