ماریجوانا چه اثری روی مغز و بدن شما دارد؟

همانند دیگر اقسام مواد مخدر، ماریجوانا نیز اثرات متنوعی بر روی بدن دارد که برخی مثبت و سایر آن منفی است‌. در حالی که احتمالا به دلیل آثار واضح‌تر آن مانند قرمز شدن چشم، افزایش اشتها و سرمستی شناخته شده‌است، ماریجوانا پتانسیل ارائه‌ی انواعی از مسکن‌ها را نیز داراست و برخی تحقیقات نشان می‌دهند که حتی قادر است به کنترل انواع خاصی از تشنج‌های صرعی نیز کمک کند. با توجه به مقدار مصرف آن، تاثیرات ماریجوانا می‌تواند به طرز گسترده‌ای متفاوت باشد.

اثر ماریجوانا بر مغز

ماریجوانا به شما احساس شادی می‌دهد. زیرا سلول‌های مغزی را تحریک می‌کند تا پیک شیمیایی شادی‌آور یعنی دوپامین را ترشح کنند. و از آن جایی که مناطقی از مغز را تحت تاثیر قرار می‌دهد که فرایند دیدن و شنیدن را پردازش می‌کنند، کشیدن آن، می‌تواند باعث توهم شود. از دیگر سو، ماریجوانا، شیوه‌ای که مغز انسان اطلاعات را پردازش می‌کند را عوض می‌کند و از این رو باعث آشفتگی در کارکرد حافظه می‌شود.

اثر ماریجوانا بر چشم

از آن جایی که وید، رگ‌های خونی را منبسط می‌کند، می‌تواند چشمان شما را قرمز کنند.

اثر ماریجوانا بر قلب

حین مصرف ماریجوانا، ضربان قلب شما می‌تواند از 20 تا 50 ضربه در دقیقه افزایش یابد و این افزایش، می‌تواند 20 دقیقه تا 3ساعت ادامه پیدا کند‌.

اثار ماریجوانا روی معده

مصرف ماریجوانا، تمایل شما را به استفاده از تنقلات و مواد مضر افزایش می‌دهد. تحقیقاتی که روی دسته‌ای از موش‌ها صورت گرفت، نشان می‌داد که گل، جریانی را در مغز به راه می‌اندازد که میل به خوردن این گونه مواد را افزایش می‌دهد.

مصرف بی رویه‌ی وید، موجب اعتیاد و وابستگی می‌شود. عارضه‌ی متداول دیگری که مصرف بیش از حد آن سبب می‌شود، احساس اضطراب و پریشانی است. از سوی دیگر، ماریجوانا ممکن است تعادل شما را بر هم بزند؛ زیرا بر فعالیت دو ناحیه‌ی مغز که مراکز تعادل، هماهنگی، واکنش به موقع و وضعیت بدن هستند، اثرات جالب توجهی دارد.

منبع Iflscience
مطالب پیشنهادی
3 نظرات
 1. ناشناس کاربر می‌گوید

  بکش دنیا دو روزه

  1. ناشناس کاربر می‌گوید

   نمی تونی دو روز خوب زندگی کنی؟

 2. ناشناس کاربر می‌گوید

  اثرات مثبت این ماده همه دروغ هایی برای فروش این ماده بود.سود کلانی در پس تبلیغ این ماده بود.اگر اثر خوبی هم داشته باشه کاملا موقتیه.چون با دوپامین سرو کار داره.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.