فلای تودی

بهترین اپلیکیشن‌ های کاهش وزن و لاغری

آیا از کاهش وزن و رسیدن به اندام ایده‌آل خود ناامید شده‌اید و مدام به این مسئله فکر می‌کنید که چرا نمی‌توانید وزن خود را کم کنید؟ آیا تا به حال فکر کرده‌اید که چه مقدار کالری در یک روز مصرف می‌کنید و یا چقدر فعالیت‌های ورزشی انجام می‌دهید؟ چرا هیچ روشی پاسخگوی اهداف شما در رسیدن به وزن دلخواهتان نیستند؟

اگر هر یک از این سوالات آشنا به نظر می‌رسد، پس این مطلب را از دست ندهید. ما قصد داریم به شما مدرن‌ترین روش‌های خوش استایل شدن را یاد بدهیم. با دیجی‌رو همراه باشید.

اغلب ما در شرایط مشابهی قرار داریم. بارها تلاشمان برای کاهش وزن اصطلاحا به در بسته خورده و دیگر ناامید شده‌ایم. تبلیغات لاغری اعم از رژیم‌های طاقت فرسا، باشگاه‌های لاغری گران قیمت، مجلات و کتاب‌های سالم خوری به چشم‌مان حقه‌ای بیش نیستند و دیگر حاضر به هزینه کردن و امتحان کردن هیچ یک نیستیم. حتی تعداد زیادی از افرادی که در بازه‌های زمانی کوتاه مدت، رژیم‌های سخت و ورزش‌های سنگین را با اراده‌ی بسیار قوی سپری کرده‌اند، باز هم احساس می‌کنند که در بعضی مواقع، دیگر به بن بست می‌رسند. مقابله کردن با این موقعیت کمی دشوار به نظر می‌رسد که از آن به استپ وزنی یاد می‌شود و ما را از حرکت به جلو باز می‌دارد و یا موجب می‌شود بسیار آهسته جلو رویم.

اما چگونه می‌توانیم این مقطع را پشت سر بگذاریم؟ چگونه می‌توانیم گاهی اوقات به نتیجه‌ی مد نظرمان نرسیم اما با این وجود حرکت خود را ادامه دهیم؟ پاسخ ساده است: برای داشتن یک برنامه‌ی مشخص و حرکت کردن رو به جلو، دقیقا باید بدانید که در درون بدن شما چه می‌گذرد؟!

اجازه دهید مسئله را این گونه برایتان باز کنیم؛ فرض کنید برای انجام کارها در محیط کارتان و یا در برنامه‌ریزی بر روی کسب و کارتان، می‌توانید بدون این که به درستی از ساز و کار سیستم مطلع باشید؛ کارها را طبق برنامه و به نحو احسن جلو ببرید؟ احتمالا پاسخ شما منفی خواهد بود. شما دقیقا می‌دانید که چه کاری باید انجام شود و یک لیست حساب شده از کارهایی که باید انجام شود در ذهن دارید تا بتوانید از وقت و امکاناتی که در اختیارتان قرار داده شده استفاده‌ی بهینه را ببرید. شما حتی ممکن است در زمینه‌ی کاری خود به بررسی کار سایر رقبا بپردازید، مطالعه کنید و یا با گوش دادن به سخنرانی‌های مرتبط کار خود را ارتقا ببخشید.

تلاش برای تناسب اندام هم به همین شکل است. اگر واقعا می‌خواهید به هدف تناسب اندام خود برسید، باید یک برنامه‌ی دقیق و حساب شده برای موفقیت داشته باشید. شما باید بدانید که چه چیزی باعث انگیزه شما خواهد شد. همچنین از چگونگی ساده کردن فعالیت‌ها، چگونگی به کارگیری موثرتر آن‌ها در راستای اهداف خود و حتی متدی که بیشتر از آن لذت می‌برید، اطلاع داشته باشید.

اگر کورکورانه تلاش کنید که اهداف خود را دنبال کنید، احتمالا به مانند یک نجار با یک چاقوی میوه‌ خوری به جایی نمی‌رسید و احساس ناامیدی خواهید کرد. بنابراین، باید ابزار مناسب خود را برای موفقیت درست انتخاب کنید.

در این جا قصد داریم به شما تعدادی از بهترین برنامههای تناسب اندام را معرفی کنیم. امکانات این اپلیکیشن‌ها که از ردیاب‌های تغذیه تا کالری شمارها را شامل می‌شود، مطمئنا شما را در مسیر سریع رسیدن به اهداف تناسب اندام خود قرار می‌دهد.

پس اجرای برنامه‌های من درآوردی، برنامه‌هایی که رویایی جلوه می‌کنند و به شما کاهش وزنتان را در زمانی کوتاه‌تر از بازه‌ی زمانی نرمال وعده می‌دهند، را رها کنید و با دیجی‌رو همراه باشید.

1. اپلیکیشن MyFitnessPal

بهترین اپلیکیشن‌ های کاهش وزن و لاغری

هنگامی که بحث بر سر برنامه‌های تناسب اندام مطرح می‌شود، این اپلیکیشن همیشه در دسته‌ی پرطرفدارترین‌ها قرار می‌گیرد. بسیاری معتقدند این برنامه، از بهترین برنامه‌های کالری شمار موجود در اپ استور است.

این اپلیکیشن رایگان بوده و تقریبا همه‌ی آنچه برای شمارش کالری به آن احتیاج دارید در آن فراهم شده است. این اپ نه تنها کالری هر یک از مواد غذایی مصرفی شما را تخمین می‌زند، بلکه کالری روزانه مورد نیاز برای رسیدن به هدفتان را نیز محاسبه کرده و در اختیار شما قرار داده و همچنین طریقه‌ی ردیابی آن را نیز آموزش می‌دهد.

فقط کافی است نوع و مقدار غذایی را که برای هر وعده‌ی غذایی در روز مصرف می‌کنید و همچنین مقدار کالری که باید دریافت کنید را وارد نمایید. در هر کجا که باشید نیز برای آگاهی یافتن از مقدار کالری هر محصول تنها کافی است بارکد آن را اسکن نمایید تا این برنامه بدون مشکل میزان کالری را محاسبه کرده و آن را برای شما وارد سیستم مصرفی‌تان کند.

فراتر از آن، این برنامه همچنین پیشرفت شما را با توجه به اهداف و برنامه‌ی غذایی‌تان نشان می‌دهد.

در حالی که به نظر می‌رسد قابلیت‌های این اپلیکیشن به اندازه کافی چشمگیر هستند؛ این برنامه همچنین میزان کالری مصرفی  شما را هنگام ورزش‌ها و تمریناتتان محاسبه می‌کند و می‌تواند برای اندازه‌گیری دقیق انرژی مصرفی به Fitbit ،MapmyRun و برنامه‌های دیگر متصل شود.

اگر می‌خواهید یک برنامه‌ی موثر برای هدفتان داشته باشید، این برنامه مناسب شماست! نه تنها به شما کمک می‌کند که برنامه‌ی منحصر به خودتان را تهیه کنید، بلکه یک متد انعطاف پذیر را نیز برای ایجاد آن در اختیار شما قرار می‌دهد.

اپلیکیشن MyFitness pal را از این جا دانلود کنید.

2. Fitbit

بهترین اپلیکیشن‌ های کاهش وزن و لاغری

احتمالا پیش از این درباره‌ی این برنامه، از معروف‌ترین و محبوب‌ترین برنامه‌های تناسب اندام شنیده‌اید. Fitbit پس از این که نخستین بار وارد پلی استور شد توانست هزاران قدم به تناسب اندام و سلامت افراد کمک کند.

در حالی که کار کردن با Fitbit ممکن است ارزان نباشد، با این حال به اعتقاد عده‌ی زیادی از کاربران، ارزش سرمایه‌گذاری را دارد‌.

اپلیکیشن Fibit مقدار کل قدم‌ها‌ و فعالیت‌های شما را در هر روز ردیابی می‌کند و برای آن دسته از افرادی که اهل رقابت هستند، بهترین برنامه برای وادار کردن به فعالیت در طول روز است.

این برنامه همچنین می‌تواند با برنامه‌های تناسب اندام دیگر مانند MyFitnessPal هماهنگ شود تا هر روز مقدار دقیق انرژی مصرفی شما را اندازه‌گیری کند.

اپلیکیشن Fibit را از این جا دانلود کنید. 

3. MapMyRun

بهترین اپلیکیشن‌ های کاهش وزن و لاغری

این هم برنامه‌ای دیگر برای افراد اهل رقابت محسوب می‌شود. فرقی نمی‌کند مبتدی باشید یا از علاقمندان سفت و سخت ورزش؛ MapMyRun به طور کاربردی خواسته‌هایتان را برآورده می‌کند و برایتان مفید خواهد بود. این برنامه مسافت پیموده شده توسط شما را ثبت کرده و حتی مسیر شما را ردیابی می‌کند. شما می‌توانید نتایج روزانه خود را با MyFitnessPal هماهنگ کنید تا از سوزاندن کالری روزانه خود مطمئن شوید.

اگر می‌خواهید با یک یا تعدادی از دوستانتان به صورت گروهی ورزش کنید، می‌توانید آنها را نیز در این رقابت وارد نمایید تا به واسطه‌ی این برنامه از فعالیت همه‌ی اعضا مطمئن شوید.
این قابلیت، باعث انگیزه بخشی به همه‌ی اعضا شده و باعث می‌شود هر یک تلاش کند فعالیت بیشتری انجام دهد.
اپلیکیشن MapMyRun مناسب برای کسانی است که تمایل دارند خودشان را به چالش بکشند، دوست دارند عضوی از یک جامعه تناسب اندام شوند یا می‌خواهند یک فعالیت دوستانه برای پاسخگویی به اهدافشان داشته باشند.

اپلیکیشن MapMyRun را از این جا دانلود کنید.

4. Zombies, Run!

بهترین اپلیکیشن‌ های کاهش وزن و لاغری

آیا نمی‌توانید از سرگرمی‌هایتان دست بکشید و مدتی را به فعالیت و تحرک اختصاص دهید؟ چه ایده‌ای بهتر از این است که این دو را ترکیب کنید؟

برنامه‌ی ZombieRun، اپلیکیشنی سرگرم کننده است که مطمئنا شما را وادار به تحرک می‌کند به طوری که پس از مدتی از شروع فعالیت، آن قدر سرگرم شده و لذت می‌برید که به هیچ عنوان متوجه گذر زمان نمی‌شوید. این برنامه به شما انگیزه و شادی را منتقل می‌کند و شما فراموش می‌کنید که در حال تمرین هستید.

این اپلیکیشن شما را در مسیر پیشرفت قرار می‌دهد و در هر سطح یک چالش جدید برای کمک به پیشرفت و پرانگیزه نگه داشتن شما ارائه خواهد کرد.

در این اپ شما قهرمان داستان هستید و تصور این موضوع، به اندازه کافی برای حفظ آدرنالین‌تان در سطح بالا کافی است.
فقط مطمئن شوید که خیلی آهسته یا به صورت “Zombs” حرکت نکنید که در این صورت به آسانی به دام می‌افتید.

اپلیکیشن ZombiesRun را از این جا دانلود کنید.

5. Prepear

بهترین اپلیکیشن‌ های کاهش وزن و لاغری

از معضلاتی که اکثر افراد با آن رو به رو می‌شوند تصمیم گیری و انتخاب راجع به وعده‌های غذایی، کالری آن‌ها و نوع و مقدار غذای مناسب هر فرد است. آیا شما نیز از ساعت‌ها نشستن و فکر کردن به این که چه بخورید و چه نخورید خسته شده‌اید؟ این برنامه به کاهش این زمان به حداکثر یک چهارم زمان همیشگی کمک می‌کند.

به سادگی دستور العمل‌های آنلاین مربوط به وعده‌های غذایی برنامه‌ی خود را به صورت هفتگی (صبحانه، ناهار و شام) اضافه کنید تا تمام مواد مورد نیاز شما را به لیست خرید ما یحتاجتان اضافه کند.

با سازمان دادن برنامه‌های غذا خوردن خود در یک لیست مشخص، دیگر وقتتان برای انتخاب غذاها، بررسی سالم و ناسالم بودن آن و محاسبه‌ی کالری آن‌ها هدر نمی‌رود. این برنامه‌ همه‌ی این وظایف را بهتر از شما انجام می‌دهد و همیشه دستور العمل‌های غذایی سالم را ارائه‌ می‌دهد‌. همچنین باعث می‌شود از گرفتن تصمیم‌های آنی در انتخاب غذا به شدت پرهیز شود!

پس اگر از این برنامه استفاده می‌کنید، از این لحظه می‌توانید لیست خرید خود را دور بیندازید.

اپلیکیشن prepear را از این جا دانلود کنید.

6. Strava

بهترین اپلیکیشن‌ های کاهش وزن و لاغری

اگر از آن دسته افرادی هستید که پیاده روی کردن را ضامن سلامتی و تناسب اندام خود می‌دانید؛ این برنامه مناسب شماست.

در واقع Strava برای پیگیری پیاده روی روزانه‌ی شما و ثبت آن طراحی شده است. نکته‌ای که این برنامه را از سایر موارد مشابه متمایز می‌کند، مبدل کردن عادات مخرب شما به عادات سالم است به گونه‌ای که حتی باعث لذت شما می‌شود. در واقع ممکن است قبل از اینکه متوجه شوید که حتی ورزش کردن را شروع کرده‌اید، بدنتان سوزاندن کالری را آغاز کند.

این برنامه شما را قادر به پیگیری مسیرهای پیاده روی و مسافت پیموده شده، عکس گرفتن و دعوت دوستان برای پیوستن می‌کند. این برنامه هم برای مبتدیان و هم برای افرادی که به طور مداوم ورزش می‌کنند مناسب است.

اپلیکیشن strava را از این جا دانلود کنید.

7. اپلیکیشن Aaptiv

بهترین اپلیکیشن‌ های کاهش وزن و لاغری

اگر در باشگاه ورزشی برنامه‌ی مشخصی ندارید و نمی‌دانید کدام یک از دستگاه‌ها مناسب شما هستند و چگونه از هر یک می‌توانید در جهت رسیدن به هدف مورد نظرتان استفاده کنید، این اپلیکیشن برای شما طراحی شده است.

در حالی که هیچ برنامه‌ی ورزشی همگانی، جای برنامه‌ی شخصی سازی شده را نمی‌گیرد، این اپلیکیشن تمرینات مناسبتان را به شما ارائه می‌دهد و کمک می‌کند به هدفتان نزدیکتر شوید.
این اپلیکیشن همچون یک مربی خصوصی عمل می‌کند و یک راه عالی برای انجام تمرینات بدون نیاز به پول و هزینه‌ی اضافی است.

اپلیکیشن Aaptiv را از این جا دانلود کنید.

8. اپلیکیشن Freeletics

بهترین اپلیکیشن‌ های کاهش وزن و لاغری

این اپلیکیشن مخصوص کسانی است که همیشه در حال حرکت هستند! Freeletics یک برنامه باور نکردنی برای افرادی است که فقط زمان یا انگیزه‌ی رفتن به باشگاه را ندارند.

این برنامه تمرین‌های آنلاینی را که با توجه به هدف و وزن شما طراحی شده است در اختیارتان قرار می‌دهد و هیچ تجهیزاتی برای انجام فعالیت‌ها مورد نیاز نیست.

احتمالا شما پس از این که متوجه شدید بدون هیچ گونه تجهیزاتی چقدر می‌توانید به هدفتان نزدیک شوید، شگفت زده خواهید شد.

این برنامه نیز همانند Aaptiv برای شما همچون یک مربی خصوصی آنلاین عمل می‌کند!

اپلیکیشن Freeletics را از این جا دانلود کنید.

این 8 برنامه مطمئنا روند تناسب اندام شما را متحول می‌کنند. فکر کردن به این که چگونه ورزش کردن را شروع کنید و چه فعالیت‌هایی متناسب با اهداف شماست؛ دیگر بخشی از سفر تناسب اندام شما نخواهد بود. این برنامه‌های حرفه‌ای کمک کننده در تمام طول روز همراه شما خواهند بود.

آماده باشید تا انگیزه، اطلاعات و پشتوانه‌ی لازم برای رسیدن به رویاهای خود را داشته باشید!

guest
1 دیدگاه
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
سامان
سامان
1 سال قبل

این برنامه هایی که برای لاغری منوی غذایی میدن هر روز چی بخوریم اصلا به در نمیخورن. همش سبزیجات بدمزه پیشنهاد میده! من اصلا اینا رو نمیتونم بخورم واسه همین از اپ Fatsecret و karafsapp استفاده میکنم که کالری ها رو بشماره نه اینکه بیاد خودش برنامه بده. اگه اپ کالری شمار بهتری میشناسید بگید لطفا