دنیای تکنولوژی | آخرین اخبار تکنولوژی

گوشی انعطاف‌پذیر اپل چه شکلی خواهد بود؟

یکی از مشترکات مهم سامسونگ، هواوی و موتورولا در سال 2019 این است که هر سه شرکت قصد دارند در این سال، اولین گوشی انعطاف‌پذیر خود را روانه بازار کنند. در این بین، اپل که همواره یکی از بزرگ‌ترین تولید کنندگان گوشی‌های هوشمند در جهان بوده، قصد ندارد تا قبل از نیمه دوم سال 2020 چنین محصولی را معرفی کند. طبیعتاً با توجه به زمان زیادی که تا معرفی احتمالی گوشی انعطاف‌پذیر اپل باقی مانده، نباید فعلاً منتظر جزئیات و شایعات زیادی درباره این محصول باشیم. اما به لطف مسئولان وب سایت LetsGoDigital، اسناد و مدارک یکی از پتنت‌های جدید اپل به بیرون درز کرده که می‌تواند نشان دهنده رویکرد و سبک طراحی مورد نظر این شرکت بزرگ در رابطه با گوشی‌های انعطاف‌پذیر باشد.

با توجه به این پتنت می‌توان دریافت برخلاف گوشی‌های انعطاف‌پذیر سامسونگ و شیائومی که به صورت افقی تا شده و قابلیت انعطاف دارند، اپل ترجیح داده از نمایشگری استفاده کند که در جهت عمودی خم می‌شود؛ درست مانند گوشی مورد انتظار موتورولا RAZR.

با نگاهی به تصاویر مفهومی گوشی انعطاف‌پذیر اپل و قسمت جلویی بدنه، به نظر می‌رسد که اپل در گوشی انعطاف‌پذیر خود قصد دارد تقریباً تمامی حاشیه‌های اطراف نمایشگر را حذف کرده و حتی هیچ بریدگی خاصی را نیز در بالای آن قرار ندهد. این گوشی در حالت باز شده، مانند گوشی‌های اخیر سری آیفون 10 بوده، اما برای بستن آن حالت‌های مختلفی پیش روی مخاطب قرار خواهد داشت.

اگر کاربر ترجیح دهد که از یک گوشی جمع و جور با صفحه نمایشی کوچک استفاده کند، می‌تواند گوشی را از وسط به سمت بیرون تا کرده و تنها با یکی از دو بخش بالایی یا پایینی نمایشگر کار کند. البته در مواقع نیاز این امکان نیز وجود دارد که با تا کردن گوشی به سمت داخل، صفحه نمایش آن را به طور کامل خاموش کرده و گوشی را به راحتی داخل جیب قرار داد.

تصویر مفهومی گوشی انعطاف‌پذیر اپل

برخلاف دیگر رقبا که معمولاً در پتنت‌های خود جزئیات زیادی از نحوه طراحی گوشی خود را ذکر می‌کنند، پتنت اپل کاملاً ساده و مختصر بوده و هیچ اشاره‌ای به شیوه عملکرد گوشی نمی‌کند. به هر حال، اینگونه اطلاعات نیز به مرور و با نزدیک‌تر شدن به زمان رونمایی محصول نهایی، فاش شده و در اختیار خبرگزاری‌ها و علاقه‌مندان قرار خواهد گرفت.

از طرف دیگر، اسناد مربوط به پتنت اخیر اپل، هیچ اشاره‌ای به تعداد لنزهای دوربین گوشی نکرده است. البته با توجه به شایعات زیادی که در مورد به‌کارگیری دوربین سه‌لنزه در آیفون‌های سال 2019 به گوش می‌رسد، می‌توان گفت هر نوع گوشی انعطاف‌پذیری که توسط اپل طراحی شود، به احتمال زیاد حداقل به سه لنز دروبین در پشت بدنه خود مجهز خواهد بود.

در پتنت اپل هیچ اشاره‌ای نیز به پشتیبانی یا عدم پشتیبانی گوشی انعطاف‌پذیر اپل از شبکه‌های نسل پنجم (5G) نشده است. علاوه بر این، نوع پورت در نظر گرفته شده برای گوشی نیز نامشخص بوده و معلوم نیست که اپل در این محصول به سراغ پورت استاندارد USB-C خواهد رفت یا نه. البته این طور که گفته شده، این دو ویژگی در گوشی‌های آیفون معمولی اپل در سال 2020 وجود خواهند داشت.

آخرین اخبار تکنولوژی را در وب سایت دیجی رو دنبال کنید
منبع phonearena
مطالب مرتبط

دیدگاه خود را ثبت کنید

avatar