واتس اپ در برزیل مسدود شد!

مارک زاکربرگ، مدیر عامل شرکت فیسبوک و همچنین مالک واتس اپ ممنوعیت استفاده از خدمات این پیام رسان در کشور برزیل را “روز غم انگیز” خطاب کرد.

این حکم از پرونده ای در دادرسی کیفری سائوپائولو در دادگاه عدالت دولت Sao Bernardo do Campo ناشی می شود. این پرونده مربوط به یک قاچاقچی مواد مخدر و عضو یکی از خطرناک ترین و بزرگترین گروه های جنایتکار سائوپائولو است که خود ادعا کرده سرویس واتس اپ در ارتکاب جرائم مورد استفاده قرار گرفته است.

با توجه به دادگاه و فرمان صادر شده در 23 جولای واتس اپ نتواست دادگاه را قانع کند و این کمپانی در 7 اوت مطلع شد که دادگاه جریمه ای را برای او صادر کرده است. اما در روز چهارشنبه قاضی Sandra Regina Nostre Marques با توجه به عدم قبول جرم توسط واتس اپ حکم مسدودسازی 48 ساعته دسترسی کل کشور به این پیام رسان را اعلام کرد.

کمپانی فیسبوک در سال گذشته واتس اپ را با قیمت 19 میلیارد دلار خریداری کرد و با اضافه کردن قابلیت هایی جدید و مدیریتی بهتر آن را به یکی از محبوب ترین مسنجرها در بسیاری از کشورها همچون برزیل یا کشور خودمان ایران تبدیل کرد.

زاکربرگ در صفحه ی فیسبوک خود به دو زبان انگلیسی و پرتغالی چنین نوشت :

امشب، یک قاضی برزیلی واتس اپ را برای بیش از 100 میلیون نفر کاربر کشور خود مسدود کرد.
ما سخت در تلاشیم تا این مسدودسازی را لغو نماییم. تا آن زمان، فیسبوک مسنجر هنوز فعال است و شما می توانید از آن برای برقراری ارتباط استفاده کنید.
این یک روز غم انگیز برای برزیل است. تا به امروز برزیل یکی از متحدان و طرفداران ساخت اینترنت آزاد بود. برزیلی ها همیشه جزو پرشورترین کسانی بودند که صدای خود را به صورت آنلاین به گوش دیگران می رساندند.
من واقعاً حیرت زده هستم که تلاش ما برای حفظ اطلاعات مردم، چنین تصمیم افراطی را توسط یک قاضی در پی دارد که هر فردی در برزیل را جهت استفاده از واتس اپ منع می کند.
ما امیدواریم که دادگاه برزیل به سرعت مسیر نقض این حکم را طی کند. اگر شما برزیلی هستید، لطفاً صدای خود را به گوششان برسانید و کمک کنید که دولت بر روی خواست مردمش تامل کند.

منبع Gadgets360
مطالب پیشنهادی

امکان ثبت دیدگاه وجود ندارد