شیائومی جسچرهای جدیدی را برای گوشی‌های بدون حاشیه خود معرفی می‌کند

نا به آخرین اخبار منتشر شده، شرکت چینی شیائومی در حال تست برخی کنترل‌های حرکتی (جسچر) جدید برای تعدادی از مدل‌های گوشی‌های هوشمند خود می‌باشد. قابلیتی موسوم به “جسچرهای تمام صفحه” در آخرین نسخه بتای رابط کاربری اختصاصی شیائومی به نام MIUI 9، مشاهده شده و صحبت‌های اخیر هم بر همین اساس مطرح شده‌اند.

با استفاده از این قابلیت جدید، هرگاه کاربر انگشت خود را از پایین صفحه نمایش به سمت بالا بکشد، مستقیماً به صفحه اصلی گوشی هدایت خواهد شد. جالب اینکه اگر همین کار را با سرعت کم انجام دهید، به جای رفتن به صفحه اصلی گوشی، منوی برنامه‌های اخیر برای شما به نمایش درخواهد آمد. همچنین، کشیدن انگشت از سمت چپ صفحه نمایش به سمت راست و تا میانه‌های صفحه، باعث خواهد شد تا یک صفحه به عقب بازگردید (به عنوان مثال در مرور وب کاربرد خواهد داشت).

جسچر

این طور که به نظر می‌رسد، شیائومی در طراحی این جسچرهای جدید از اپل الهام گرفته است، زیرا همان طور که می‌دانید کمپانی اپل در جدیدترین محصول خود یعنی آیفون ایکس به واسطه حذف دکمه هوم از جلوی بدنه، جسپرهایی را جایگزین آن نموده است که بی‌شباهت به جسچرهای معرفی شده از سوی شیائومی نیستند.

جسچرهای  تمام صفحه در ابتدا برای گوشی‌های بدون حاشیه شیائومی، یعنی می میکس (Mi MIX) و می میکس 2 (Mi MIX 2) و همچنین مدل‌های ردمی 5 (Redmi 5) و ردمی 5 پلاس (Redmi 5 Plus) در دسترس قرار خواهد گرفت.

لینک کوتاه http://bit.ly/2Ntrtf2
منبع phonearena

به گفتگو بپیوندید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

آواتار ها به صورت خودکار و تصادفی انتخاب می‌شوند؛ شانس خودتون رو امتحان کنید! 😊

مطالب مرتبط