فلای تودی

امکان استفاده از واتساپ وب و کامپیوتر بدون نیاز به گوشی مهیا شد

چند ماه است که واتساپ در حال تست قابلیتی است که به کاربران امکان می‌دهد بدون نیاز به آنلاین بودن گوشی خود، در دستگاه‌های دیگر مانند رایانه نیز به ارسال و دریافت پیام بپردازند. خبر خوب اینکه، این ویژگی اکنون به طور رسمی برای همه کاربران در دسترس قرار گرفته و در جدیدترین به‌روزرسانی واتساپ در هر دو پلتفرم اندروید و آی او اس اضافه شده است. با دیجی رو همراه باشید.

پیش از این، قبل از اینکه بتوانید در مرورگر وب یا کامپیوتر به حساب واتساپ خود دسترسی داشته باشید، باید از اتصال گوشی هوشمند اصلی به اینترنت و آنلاین بودن واتساپ موبایل مطمئن می‌شدید که این موضوع برای بسیاری از کاربران آزار دهنده بود.

برای فعال کردن این ویژگی در گوشی هوشمند خود، باید گزینه مربوط به آن را که البته همچنان با عنوان نسخه “بتا” درج شده، انتخاب کنید. پس از فعال شدن، قبل از اینکه بخواهید یک دستگاه دیگر را به حساب خود متصل کنید، اتصال‌هایی که تاکنون در سایر دستگاه‌ها انجام شده‌اند، لغو خواهد شد. پس از اتصال دستگاه جدید به حساب خود، واتساپ تقریباً به همان شکل نسخه عادی خود کار خواهد کرد و دیگر مهم نیست که گوشی هوشمند اصلی شما آنلاین است یا نه. به علاوه، پیام‌ها و تماس‌ها نیز همچنان به شکل رمزگذاری شده خواهند بود.

فعال کردن دستگاه‌های دیگر در واتساپ

دستگاه‌های ثانویه متصل به حساب، می‌توانند تا 14 روز پس از آفلاین شدن گوشی هوشمند اصلی، همچنان فعال باقی مانده و پیام دریافت و ارسال کنند. حتی اگر به غیر از گوشی خود در هیچ دستگاه دیگری از حساب واتساپ خود استفاده نمی‌کنید، فعال کردن این ویژگی می‌تواند در مواقعی که گوشی خود را گم کرده‌اید و نیاز به ارسال پیام واتساپ دارید، یا حتی در مواقعی که باتری گوشی شما تمام شده، می‌تواند بسیار مفید باشد.

البته هنوز هم محدودیت‌هایی وجود دارد. به عناون مثال نسخه آیفون واتساپ اجازه نمی‌دهد پیام‌ها یا مکالمات خود را از دستگاه‌های متصل به حساب حذف کنید. محدودیت دیگر این است که نمی‌توانید تبلت یا گوشی هوشمند دیگری را به حساب خود متصل کنید.

برای فعال کردن این ویژگی، ابتدا باید واتساپ خود را روی گوشی به آخرین نسخه به‌روزرسانی کنید و سپس از منوی سه نقطه، روی «دستگاه‌های مرتبط» (Linked devices) ضربه زده و این قابلیت را فعال نمایید.

منبع gsmarena
مطالب پیشنهادی
guest
1 دیدگاه
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
زهرا
زهرا
9 ماه قبل

به قول تامس سلبی
Verrrry good?