آیفون 7 پرو، همان آیفون 7 پلاس با دوربین دوگانه است!

بر اساس برخی شواهد، اپل امسال دو نسخه متفاوت از آیفون را راهی بازار خواهد کرد، به این ترتیب علاوه بر آیفون 7 با صفحه‌نمایش 4.7 اینچی، شاهد معرفی آیفون 5.5 اینچی نیز خواهیم بود. اما شایعات جدید خبر از معرفی نسخه دیگری از آیفون نیز می‌دهند که با نام iPhone 7 Pro شناخته خواهد شد. بنابر گزارشی موثق که از صحبت Mac Otakara با یک منبع قابل اطمینان تهیه شده، اپل به اندازه کافی برای تولید دوربین دو لنزی آیفون 7 پلاس به دردسر افتاده است و به همین دلیل آیفون 7 پلاس در حالت استاندارد با یک دوربین عرضه می‌شود اما در نسخه ویژه و محدود که نام آیفون 7 پرو را به خود اختصاص داده دارای دو دوربین اصلی خواهد بود.

در واقع به نظر می‌رسد اگر اپل با تولید دوربین با دو لنز به مشکل بر نمی‌خورد، این شرکت نسخه‌ای با نام آیفون 7 پرو را معرفی نمی کرد. در واقع این نسخه همان آیفون 7 پلاس 5.5 اینچی است که تنها دارای دو دوربین در پشت خود خواهد بود و تفاوت دیگری با برادر خود نخواهد داشت. البته لنز دوم قابلیت بزرگنمایی نوری را برای آیفون 7 پرو فراهم خواهد کرد که می‌تواند برای برخی از کاربران، کاربردی و مفید باشد.

threepبا رجوع به همان منبع اطلاعاتی به نظر می‌رسد اپل قصد داشت با نام گذاری این سری با عنوانی شبیه به 6SE، شماره 7 را برای جشن 10 سالگی آیفون نگه دارد. اما تصمیم نهایی اضافه کردن حرف “S” به انتهای اسم آیفون 7 شد تا علاوه بر ایجاد تفاوت، فروش بیشتری را نیز داشته باشد. همان طور که می‌دانید، آیفون‌های با پسوند S فروش بهتری را تجربه کرده‌اند. ایوان بلس نیز به این شایعه اعتبار بخشیده و عنوان کرده است که آیفون‌های سال 2016 با نام آیفون 7 (با اسم رمز سونورا) و آیفون 7 پلاس (Dos Palos) صدا زده خواهند شد.

منبع قابل اعتماد Mac Otakara همچنین افزود که امسال تنها شاهد تغییرات جزیی در آیفون‌های سری 7 هستیم. تغییراتی چون بکارگیری پردازنده A10 اپل، حذف جک 3.5 و استفاده از یک دکمه خازنی جدید که پیش از این نیز خبرهای بسیاری در مورد آن شنیده‌ایم. همچنین این منبع اشاره‌ای به عملکرد کلید خازنی جدید داشت، کلید جدید اپل با استفاده از یک خاصیت الکترومغناطیسی به خوبی می‌تواند حس فشار یک کلید فیزیکی را منتقل کند.

ما انتظار داریم اپل آیفون‌های 7 را در در دومین روز ماه سپتامبر (12 شهریور) رونمایی کند و همچنین پیش‌فروش آنها را از 23 سپتامبر (2 مهر) آغاز کند.

نظر شما در مورد آیفون 7 پرو چیست؟ آیا تنها ظعف اپل در تولید دوربین دوگانه سبب عرضه محدود این نسخه می‌شود یا اینکه این شرکت هدف دیگری را دارد؟

منبع phonearena
مطالب پیشنهادی

امکان ثبت دیدگاه وجود ندارد