چرا شکستن انگشتان صدا می‌دهد؟

گاهی وقتی به اصطلاح انگشتانمان را می‌شکنیم صدایش اتاق را پر‌می‌کند، اما چه چیزی منجر به ایجاد این صدا می‌شود؟ دانشمندان درگیر پیداکردن پاسخی برای این سوال بوده‌اند چراکه همه چیز در هنگام انجام این کار خیلی سریع اتفاق می‌افتد.

از همین رو محققین به فرمول‌های ریاضی روی آوردند. آنها معادله‌ای ایجاد کردند که توصیف می‌کند در میان فضای بین استخوان‌های انگشتان که با مایع پرشده‌است در هنگام شکستن چه می‌گذرد که منجر به تولید صدا می‌شود. سپس، آنها با استفاده از یک ایده‌ی پیشرو در این زمینه، این موضوع را توضیح دادند: هنگام کشیده شدن مفصل‌ها برای شکستن انگشتان، حباب‌هایی بوجود می‌آید و دانشمندان فکر می‌کنند که ترکیدن آن حباب‌ها پس از شکسته شدن انگشتان دلیل صدایی است که هنگام انجام این کار می‌شنویم و درواقع ترکیدن حباب‌ها در مفصل انگشتان، امواج صوتی تولید می‌کند.

این موضوع برخلاف مطالعه‌ای است که در سال ۲۰۱۵ انجام شد و عنوان کرده بود که شکل‌گیری حباب‌ها موجب ایجاد صدا می‌شود نه ترکیدن آنها.

حال مشخص نیست که آیا علم روزی این بحث را یک بار برای همیشه خاتمه می‌دهد یا نه، اما دفعه‌ی بعد که خواستید انگشتان‌تان را بشکنید می‌دانید که هرچه هست زیر سر حباب‌هاست!

آخرین اخبار تکنولوژی را در وب سایت دیجی رو دنبال کنید
منبع .sciencemag
0 دیدگاه
بازخورد میان متنی
نمایش همه دیدگاه‌ها