ویندوز 10 پس از نصب به‌روزرسانی سالگرد بر روی درایوهای SSD فریز می‌شود

ویندوز 10 پس از نصب به‌روزرسانی سالگرد بر روی درایوهای SSD فریز می‌شود

یک موضوع در انجمن‌های پشتیبانی شرکت مایکروسافت به صورت کاملا برجسته در آمده است، موضوع از این قرار است که برخی از کاربران با نصب بروزرسانی سالگرد ویندوز 10 که در اوایل همین ماه منتشر شده، بر روی SSD دچار مشکلاتی می‌شوند. کاربرانی که به فریز شدن سیستم عامل خود اشاره کرده‌اند، سیستم عامل ویندوز 10 را بر روی یک درایو SSD نصب کرده و سایر برنامه‌ها و فایل‌ها را بر روی دیسک‌های دیگر ذخیره کرده‌اند.

مایکروسافت نیز در پاسخ به این مشکل در انجمن پشتیبانی اعلام کرده که تنها تعداد کمی از کاربران ویندوز 10 در سراسر دنیا دچار این مشکل شده‌اند. مایکروسافت می‌گوید اگر ویندوز به صورت Safe Mode بوت شود، این مشکل پیش نخواهد آمد.

به هر حال مایکروسافت برای رفع این مشکل یک‌ به‌روزرسانی منتشر خواهد کرد، اما راه حل موقت برای دور زدن این مشکل ورود به ویندوز با حالت Safe Mode و سپس انتقال برنامه‌ها به درایو SSD است که در آن ویندوز نصب شده‌ است.

مایکروسافت همچنان در حال بررسی این موضوع برای ارائه راه حلی جامع است. اگر شما هم دچار این مشکل شده‌اید می‌توانید با استفاده از راه حل بالا از فریز شدن ویندوز 10 پس از به‌روزرسانی بزرگ سالگرد جلوگیری کنید.