ویندوز ۱۰ موبایل آذر ماه برای گوشی‌های لومیا منتشر می شود

روز گذشته در زمان معرفی لومیا ۹۵۰ و لومیا ۹۵۰ ایکس ال، اهالی ردموند به طور مستقیم اعلام کردند این دو گوشی به صورت پیش‌فرض ویندوز ۱۰ را اجرا می کنند و هیچ اشاره‌ای به ویندوز ۱۰ موبایل نکردند. بنابراین می توان نتیجه گرفت دیگر ویندوزها(موبایل و دسکتاپ) به طور کلی با یکدیگر ادغام شده‌اند و فقط ویندوز ۱۰ طوری توسعه داده شده است که در همه دستگاه‌ها و به نسبت سخت‌افزار و اندازه صفحه‌نمایش خود را تغییر دهد.

درحالی که مدتی است از انتشار آپدیت ویندوز ۱۰ برای سیستم‌های دسکتاپ می گذرد، هنوز خبری از ارائه این آپدیت برای تلفن های‌هوشمند نیست. در گذشته، خبری با این موضوع که ویندوز ۱۰ احتمالا تا نوامبر در دسترس کاربران ویندوزفون ۸ قرار می گیرد منتشر شد، اما حالا آن خبر دیگر اعتباری ندارد، چرا که امروز مایکروسافت به وسیله پیامی در فیسبوک اعلام کرد که ویندوز ۱۰ برای دیگر دستگاه ها از جمله تلفن‌های هوشمند دسامبر سال جاری به طور گسترده منتشر خواهد شد.

لومیا ۹۵۰ و لومیا ۹۵۰ ایکس ال ویندوز ۱۰ را به صورت پیش‌فرض روی خود دارند و افرادی که این گوشی‌ها را خریداری می‌کنند بدون هیچ نگرانی‌ای می توانند از امکانات جدید ویندوز ۱۰ بهره ببرند. اما این کمی خجالت آور است که مایکروسافت نمی تواند این آپدیت را سریع‌تر برای دیوایس های قدیمی خود ارائه کند!

به هر حال آپدیت ویندوز ۱۰ به زودی برای تلفن‌های هوشمند لومیا منتشر خواهد شد و از مدل هایی که زودتر از دیگر گوشی‌ها این آپدیت را دریافت خواهند کرد می توان به لومیا ۹۳۰، لومیا ۸۳۰، لومیا ۷۳۵، لومیا ۶۴۰، لومیا ۵۴۰، لومیا ۵۳۵، لومیا ۵۳۲، لومیا ۴۳۵ و لومیا ۴۳۰ اشاره کرد که متاسفانه در بین آنها نام گوشی محبوب لومیا ۱۵۲۰ دیده نمی شود.

آخرین اخبار تکنولوژی را در وب سایت دیجی رو دنبال کنید
منبع phonearena
مطالب مرتبط

نظرات بسته شده است.