ویندوز 7 قصد کنار کشیدن از بازار سیستم عامل‌ها را ندارد!

یکسال قبل و درست در همین روزها بود که مایکروسافت به صورت رسمی قطع پشتیبانی از سیستم عامل محبوب ویندوز 7 را اعلام کرد. غول ردموندی بالاخره پس از کش و قوس‌های فراوان تصمیم گرفت تا پشتیبانی از ویندوز 7 را برای کاربران حقیقی متوقف کند و تنها آپدیت‌هایی را به منظور استفاده در بخش‌های تجاری و آموزشی ارائه نماید. اما این سیستم عامل که محبوب‌ترین و پرطرفدارترین نسخه از ویندوز محسوب می‌شود هنوز هم علاقه‌مندان زیادی دارد و میلیون‌ها نفر در سراسر جهان از آن استفاده می‌کنند.

بر اساس گزارش‌های قبلی، ویندوز 7 تا ماه اوت تقریباً بر روی یک چهارم از تمام دستگاه‌های ویندوزی در سراسر جهان نصب شده بود. اکنون، با وجود گذشت یکسال از قطع پشتیبانی مایکروسافت از ویندوز 7، گزارش‌های جدید نشان می‌دهند که عشق و علاقه به این نسخه ویندوز هنوز هم با وجود برخی اشکالات جزئی، در حد بسیار بالایی است.

طبق گزارش جدیدی که توسط United States Government Digital Analytics Program ارائه شده، تقریباً 19 درصد از کل بازدید کنندگان وب سایت‌های مستقر در ایالات متحده از ویندوز 7 استفاده می‌کنند، در حالی که 75.8 درصد از کاربران نیز از آخرین نسخه سیستم عامل مایکروسافت یعنی ویندوز 10 بهره می‌برند. گزارش مشابه دیگری از StatCounter Global Stats نیز نشان می‌دهد که حدود 17.7 درصد از کل کاربران ویندوز در اواخر سال 2020 همچنان از سیستم عامل قدیمی ویندوز 7 استفاده می‌کردند.

ویندوز 7

در حال حاضر مایکروسافت می‌گوید تقریباً 1.5 میلیارد نفر در جهان از سیستم عامل ویندوز بر روی رایانه‌های شخصی یا لپ تاپ خود استفاده می‌کنند. بنابراین، با این احتساب و تبدیل درصدهای فوق به اعداد، می‌توان گفت که ویندوز 7 همچنان بر روی حداقل 100 میلیون سیستم رایانه‌ای در سراسر جهان اجرا می‌شود.

این عدد بسیار چشمگیر است و نشان می‌دهد که ویندوز 7 تا چه حد موفق بوده و توانسته اعتماد کاربران را به خود جلب کند. البته، مایکروسافت با جدیدترین سیستم عامل خود یعنی ویندوز 10 هم نسبتاً موفق بوده و امسال هم قصد دارد یک اصلاح کلی در آن اعمال کند. شایان ذکر است که با وجود قطع پشتیبانی از ویندوز 7، سازمان‌ها و نهادهای دولتی که همچنان از این سیستم عامل استفاده می‌کنند، برای دریافت به‌روزرسانی‌ها در قالب ESU باید هر سال یک هزینه مشخصی را پرداخت کنند.

انتظار می‌رود از این مرحله به بعد، تعداد کاربران ویندوز 7 با سرعت بیشتری کاهش یابد و این سیستم عامل دوست داشتنی در آینده‌ای نزدیک به سرنوشتی مشابه ویندوز XP دچار شده و تقریباً از دنیای فناوری محو شود. ویندوز XP هم با اینکه روزگاری به عنوان یک سیستم عامل پرطرفدار شناخته می‌شد، این روزها کاربران بسیار اندکی دارد.

آخرین اخبار تکنولوژی را در وب سایت دیجی رو دنبال کنید
منبع beebom
مطالب مرتبط
0 دیدگاه
بازخورد میان متنی
نمایش همه دیدگاه‌ها