با بدترین خطوط هوایی دنیا آشنا شوید

اگر تصور می‌کنید که تمامی خطوط هوایی دنیا به یک شکل ساخته شده‌اند، سخت در اشتباه هستید. معیارهای مختلفی از جمله سیستم‌های سرگرمی، خدمات مشتری و پذیرایی در این صنعت به چشم می‌خورد که برخی از خطوط هوایی دنیا را به خاطر رعایت نکردن آن‌ها در فهرست بدترین‌ها قرار می‌دهد. فلایتیو نگاهی به برخی از بدترین خطوط هوایی دنیا در سال ۲۰۱۷ انداخته است.

 

خط هوایی بلغارستان

خط هوایی Bulgaria Air که در سال ۲۰۰۲ توسط دولت بلغارستان راه‌اندازی شد، حالا در فهرست سیاه برخی از کشورها از جمله ایالات‌متحده قرار گرفته است. این خط هوایی به خاطر رعایت نکردن برخی از مقررات، از پرواز در محدوده هوایی آمریکا منع شده است. ناوگان ده فروندی این خط هوایی به ۲۶ مقصد مختلف پرواز می‌کند، هرچند آمارها نشان از نرخ کنسلی ۱۰۰ درصدی برای پرواز به برخی از شهرها نظیر وارنا، صوفیه و وین دارند. برای خرید بلیط هواپیما ارزان و رزرو هتل خارجی و خرید بلیط قطار در سفرهای داخلی از خدمات فلایتیو استفاده کنید.

 

خطوط هوایی چین

وقتی‌که صحبت از مسافرت هوایی می‌شود، ایمنی در صدر اولویت مسافران قرار دارد. متأسفانه Air China در حال حاضر یکی از مرگبارترین خطوط هوایی دنیا با ۸ سقوط هواپیما و مرگ ۷۵۰ مسافر محسوب می‌شود. چندین حادثه هوایی بسیار بزرگ به همراه سُر خوردن هواپیما بر روی باند و همچنین متلاشی شدن یکی از هواپیماها در آسمان در سال ۲۰۰۲ در خطوط هوایی چین گزارش شده است. اگرچه این شرکت تلاش‌های فراوانی برای بهبود ناوگان هوایی خود کرده، اما گزارش ایمنی آن همچنان یکی از بدترین‌ها در تاریخ است.

 

Ryanair

به نظر می‌رسد که اروپا یک رابطه عشق و نفرت با خطوط هوایی ارزان‌قیمت داشته باشد و Ryanair نمونه‌ای عالی از بد شدن روابط و تبدیل آن به نفرت است. کنسل شدن پروازها و تاخیرهای پی‌درپی موجب ناامیدی مسافران از این خط هوایی ایرلندی شده است. هزینه‌های پنهان مرتبط با رزرو بلیت و مراحل آماده شدن برای پرواز از دلایل دیگر عدم اقبال مسافران به این خط هوایی محسوب می‌شود.

 

SmartWings

خط هوایی SmartWings در جمهوری چک اخیرا به خاطر موج فزاینده شکایت‌ها در وب‌سایت‌های گردشگری نظیر TripAdvisor، مورد توجه قرار گرفته است. عدم سرو غذا، کنسل شدن‌های پی‌درپی پرواز بدون دلیل و خدمات کلی ضعیف، از دلایل عمده گرفتن امتیازهای منفی از سوی این خط هوایی بوده‌اند.

 

خطوط هوایی تونس

خطوط هوایی تونس به‌تازگی از سوی وب‌سایت AirHelp به‌عنوان سومین خط هوایی بد دنیا معرفی شد. از نظر مسافران خدمات مشتری این خط هوایی بسیار ضعیف بوده و کارکنان آن به‌هیچ‌وجه قادر به ارائه یک کمک دقیق و شفاف به هنگام بروز تاخیر یا گم شدن چمدان‌ها نیستند. بسیاری از مشتریان معتقدند که خدمات TunisAirبه‌هیچ‌وجه در حد و اندازه‌های دیگر خطوط هوایی نیست.

 

ایزی جت

دیگر خط هوایی ارزان‌قیمت اروپایی که کمترین استقبال را در میان مشتریان دارد ایزی جت است. این شرکت به خاطر تاخیر و کنسل شدن پروازهای خود شهرت دارد. وقتی‌که مشکلی برای ایزی جت پدید می‌آید، به نظر می‌رسد که این خط هوایی در برطرف کردن آن با سختی مواجه است. مشتریان از این امر شکایت دارند که کارکنان شرکت به هنگام تاخیر در پروازها هیچ کمکی به آن‌ها نمی‌کنند. آن‌ها گاهی مجبور می‌شوند تا هزینه‌های اضافی برای پروازهای جایگزین را از جیب خودشان پرداخت کنند یا اینکه روزها و حتی هفته‌ها برای پاسخ از سوی شرکت منتظر بمانند.

خطوط هوایی ترکمنستان

با یک جست‌وجوی سریع در گوگل در مورد خطوط هوایی ترکمنستان، به‌راحتی می‌توان متوجه آمار بالای نارضایتی از این خط هوایی شد. به نظر می‌رسد که شعار آن‌ها «نماد میهمان‌نوازی» کاملا به دست فراموشی سپرده شده و کارکنان آن رفتاری بی‌ادبانه با مسافران دارند. تجربه رزرو بلیت این خط هوایی نیز بسیار پیچیده گزارش شده است.

 

American Airlines

هیچ شکی نیست که سال ۲۰۱۶ سال بدی برای خطوط هوایی آمریکن ایرلاین بود. پس از پخش یک ویدئو از خشونت یکی از کارمندان این خط هوایی برای خارج کردن یک مسافر از هواپیما یا ضربه زدن به صورت یک زن توسط کارمندی دیگر در شبکه‌های اجتماعی، مسافران ترجیح دادند تا سفرهای خود با این غول آمریکایی را لغو کنند.

 

کوبانا ایرلاین

هواپیماهای قدیمی و پرسروصدا، خدمه‌ای با رفتار نامناسب و کنسل و تاخیرهای پی‌درپی، تنها بخشی از مشکلات خطوط هوایی کوبانا ایرلاین هستند. این خط هوایی دولتی در کوبا موفق به دریافت دو ستاره از سازمان Skytrax در زمینه امتیازدهی به خطوط هوایی شده، اما علیرغم این موضوع مسافران معتقدند که این شرکت نیازمند تامین ناوگان جدید هوایی و بهبود خدمات به مشتریان است.

 

LionAir

خطوط هوایی LionAir در اندونزی، دومین خط هوایی ارزان‌قیمت در جنوب شرق آسیا محسوب می‌شود. این ایرلاین همواره در فهرست بدترین خطوط هوایی برحسب تجربه مشتری، صندلی‌های کوچک و تنگ قرار گرفته است. کنسل شدن پروازها و تاخیرهای غیرمنتظره بخش دیگری از مشکلات این خط هوایی هستند.

 

خطوط هوایی Frontier

اگر به دنبال سفر در ایام شلوغ سال هستید، بهتر است تا از رزرو صندلی‌های خطوط هوایی Frontier خودداری کنید. این خط هوایی ارزان‌قیمت آمریکایی در دنور مستقر شده و تنها ۷۲ درصد از پروازهای آن در تابستان‌های ۲۰۱۴، ۲۰۱۵ و ۲۰۱۶ طبق برنامه به مقصد رسیده‌اند.

0 0 رای
امتیاز دهید
منبع تسمینو
مطالب پیشنهادی
guest
1 دیدگاه
بازخورد میان متنی
نمایش همه دیدگاه‌ها