سرویس اشتراکی «ایکس باکس گیم پس» به ویندوز 10 می‌آید!

این طور که به نظر می‌رسد، غول نرم افزاری دنیا یعنی شرکت مایکروسافت قصد دارد تا سرویس ایکس باکس گیم پس (Xbox Game Pass) را برای کاربران ویندوز 10 نیز در دسترس قرار دهد. این سرویس که پیش‌تر برای استفاده در کنسول‌ها طراحی شده بود به صورت اشتراکی بوده و کاربران می‌توانند با پرداخت حق اشتراک ماهیانه، از بازی‌های موجود در آن استفاده کنند. در ادامه با دیجی رو همراه باشید.

بر اساس گزارش‌های منتشر شده، مایکروسافت وعده داده که سرویس ایکس باکس گیم پس برای رایانه‌های شخصی شامل مجموعه بزرگی از بازی‌های انحصاری و غیرانحصاری بوده و در ابتدای کار بیش از 100 عنوان مختلف از توسعه دهندگانی مانند بتزدا، دیپ سیلور، دیوالور دیجیتال، پارادوکس اینتراکتیو و سگا، در دسترس خواهد بود.

فیل اسپنسر، رئیس بخش ایکس باکس، همچنین تأیید کرده که مایکروسافت قصد دارد بازی‌های انحصاری خود را در همان روز نخست انتشار، از طریق ایکس باکس گیم پس در اختیار کاربران ویندوز 10 نیز قرار دهد. بنابراین می‌توان انتظار داشت که عناوین جدید استودیوهایی مانند آبسیدین و اینکزایل و چند استودیوی دیگر که مایکروسافت سال گذشته آن‌ها را خریده بود، به صورت همزمان در اختیار کاربران رایانه‌های شخصی هم قرار بگیرند.

سرویس گیم پس جدید درست مشابه همان سرویسی است که از سال 2017 در اختیار دارندگان کنسول ایکس باکس وان قرار گرفته است. البته هنوز مشخص نیست که هزینه اشتراک این سرویس برای کاربران رایانه‌های شخصی چقدر خواهد بود و  اینکه آیا اشتراک سرویس‌های رایانه‌ای و کنسولی جدا از هم خواهد بود یا نه.

با اینکه مایکروسافت سرویس ایکس باکس گیم پس را برای ویندوز 10 در دسترس قرار خواهد داد اما این به معنی رقابت مستقیم با فروشگاه‌هایی مانند استیم نیست و این شرکت رسماً اعلام کرده که هم چنان به عرضه روز نخست بازی‌های خود در استیم و دیگر فروشگاه‌های آنلاین بازی ادامه خواهد داد.

نکته جدید دیگری که در گزارش‌های اخیر اشاره شده این است که مایکروسافت به زودی پشتیبانی از اپ‌های Win32 را به فروشگاه مایکروسافت استور اضافه خواهد کرد تا توسعه دهندگان بتوانند دقیقاً همان فایل‌هایی را که در استیم و اپیک گیم استور عرضه می‌کنند، در فروشگاه این شرکت هم قرار دهند.

با توجه به اینکه تا برگزاری بزرگ‌ترین رویداد مرتبط با بازی‌های ویدیویی، یعنی نمایشگاه سالانه E3، زمان زیادی باقی نمانده، می‌توان منتظر ارائه اخبار و جزئیات بیشتری از سرویس جدید گیم پس در این رویداد بود. نمایشگاه E3 2019 از 11 تا 13 ژوئن (21 تا 23  خرداد) در لس آنجلس آمریکا برگزار خواهد شد.

آخرین اخبار تکنولوژی را در وب سایت دیجی رو دنبال کنید
مطالب مرتبط

دیدگاه خود را ثبت کنید

avatar