میزان فروش ایکس باکس وان نصف پلی استیشن 4 بوده است!

وقتی صحبت از اعلام و به اشتراک گذاری آمار و جزئیات مربوط به فروش کنسول‌های بازی به میان می‌آید، باید به این نکته اشاره کرد که سونی و نینتندو هیچ ابایی از این کار ندارند. اما در سمت دیگر، مایکروسافت بنا به دلایل خاص خود تمایل زیادی برای اعلام میزان فروش کنسول ایکس باکس وان ندارد. اینکه چرا مایکروسافت برخلاف سونی و نینتندو از انتشار جزئیات فروش کنسول‌اش خودداری می‌کند، دلایل زیادی می‌تواند داشته باشد اما ظاهراً اوضاع نه چندان خوب ایکس باکس وان دلیل اصلی این مسئله است. در واقع مایکروسافت اعلام میزان فروش ایکس باکس وان را اصلاً به صلاح خود ندانسته و از این هراس دارد که رقابت را بیش از این به سونی و نینتندو واگذار کند.

بنا به اظهارات یکی از تحلیل‌گران بازار بازی‌های ویدیویی به نام دنیل احمد (Daniel Ahmad) که در Niko Partners مشغول به کار است، تعداد کنسول‌های ایکس باکس وان فعال، از ابتدای عرضه تا کنون حدود 41 میلیون دستگاه بوده است. مسلماً این عدد بزرگی است، اما وقتی آن را با تعداد کنسول‌های پلی استیشن 4 فعال که 91.6 میلیون دستگاه است، مقایسه می‌کنیم، وخامت اوضاع بخش سرگرمی‌های مایکروسافت خود را نشان می‌دهد.

همان طور که گفتیم، مایکروسافت چند وقتی است که هیچگونه آمار رسمی از میزان فروش ایکس باکس وان ارائه نمی‌کند، بنابراین برای پی بردن به صحت آمار ارائه شده از سوی آقای احمد راهی وجود ندارد. اما در عین حال با توجه به اوضاع چند سال اخیر بخش سرگرمی مایکروسافت و البته فروش خوب پلی استیشن 4، جای هیچ شکی نیست که این شرکت در زمینه بازی‌های ویدیویی از رقیب ژاپنی خود به شدت عقب افتاده است. این عقب افتادگی از همان شروع عرضه ایکس باکس وان آغاز شد و استراتژی اشتباه مایکروسافت در قیمت گذاری این کنسول باعث شد گیمرها روی خوشی به آن نشان ندهند؛ حتی قرار دادن کینکت هم در باندل ایکس باکس وان نتوانست فروش اولیه آن را سر و سامان دهد و به این ترتیب از همان ابتدا پلی استیشن 4 موفق شد گوی سبقت را از کنسول مایکروسافت برباید.

منبع ubergizmo
مطالب پیشنهادی
اشتراک در
اطلاع از
guest
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها