آی پینز

ایکس باکس وان 2019 فاقد خوانش‌گر دیسک خواهد بود

در گزارشاتی که به تازگی منتشر شده آمده است که مایکروسافت برنامه‎هایی برای عرضه‌ی یک کنسول جدید در 2019 دارد: کنسولی مشابه با ایکس باکس وان اس که قسمت خوانش‌گر دیسک آن حذف شده و فقط به دانلود‌های دیجیتال اتکا می‌کند. این به این معنیست که کنسول جدید شما دیسک‌هایی را که از قبل خریده‌اید را نمی‌تواند بخواند؛ با این حال، مایکروسافت احتمالا برنامه‌هایی برای تعویض دیسک‌های فیزیکی با کد دانلود دیجیتال اجرا کند.

چندی پیش شایعاتی پخش شد مبنی بر اینکه مایکروسافت برنامه‌ی عرضه‌ی یک کنسول مخصوص استریمینگ دارد و احتمال داده می‌شد که در سال 2020، دو کنسول جدید توسط مایکروسافت عرضه شود: یک کنسول استریمینگ و یکی هم کنسول نسل بعد معمول. اما ظاهرا برنامه‌های مایکروسافت برای سخت افزار خود به اینجا ختم نمی‌شود.

ممکن است در اینجا سوالی با این مضمون پیش بیاید که هدف مایکروسافت از این اقدام چیست؟ کارشناسان احتمال می‌دهد که این کار دو دلیل داشته باشد: کاهش هرچه بیشتر قیمت ایکس باکس وان – احتمالا در بازه‌ی کمتر از 199 دلاری – و هم‌چنین تست واکنش بازار به کنسولی که کاملا دیجیتالی شده و در صورت مثبت بودن، در نسل‌های بعدی به صورت کلی کنسول‌های خود را فقط با قابلیت اجرای بازی‌های دیجیتال عرضه کند.

منبع TechRadar
مطالب پیشنهادی
اشتراک در
اطلاع از
guest
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها