فلای تودی

زیراکس قصد خرید اچ پی را دارد؛ اعتماد به نفس یا اعتماد به سقف؟!

مدتی است که در خبرها شنیده می‌شود احتمال دارد کمپانی زیراکس (Xerox)، شرکت نام آشنای اچ پی (HP) را به تصاحب خود در بیاورد. این خبر در ابتدا تنها در حد یک شایعه بود، تا اینکه اچ پی با انتشار بیانیه‌ای رسمی نسبت به موضوع واکنش نشان داد.

در این بیانیه آمده است که این دو کمپانی درباره این موضوع در حال انجام مذاکره هستند. اچ پی همچنین به این نکته اشاره کرده که تصمیم نهایی هر چه که باشد به نفع سهامداران است. وال‌ استریت ژورنال در گزارش خود درباره این بیانیه به این نکته اشاره کرده که زیراکس علاقه وصف ناشدنی به تصاحب اچ پی دارد. در این گزارش آمده مبلغ در نظر گرفته شده برای تصاحب اچ پی بیش از 27 میلیارد دلار است. همانطور که مشخص است این مبلغ پیشنهاد بالایی است و به وضوح نشان‌دهنده علاقه زیراکس به تصاحب اچ پی است.

کمپانی اچ پی که در دنیای لپ‌تاپ‌ها، کامپیوترها و حتی دستگاه‌های چاپ خانگی و صنعتی حرفی برای گفتن دارد، پیشنهادی از سمت زیراکس مبنی بر ادغام شدن با این غول دنیای چاپ دریافت کرده است. برخی از کارشناسان باور دارند ارزش کمپانی اچ پی ۲۹ میلیارد دلار است و در مقابل ارزش زیراکس حدود ۸ میلیارد دلار است. شاید نکته جالب توجه همین باشد که یک کمپانی قصد دارد کمپانی دیگری که ارزش بالایی نسبت به خودش را دارد تصاحب کند!

hp building

در بیانیه اچ پی آمده:

ما در جلسه تحلیل اوراق بهادار اچ پی گفتیم که اعتماد به نفس بالایی برای به انجام رساندن پروژه‌های چندین ساله خود داریم. سعی داریم تا شرکت را در مسیر موفقیت قرار دهیم و روز به روز در این صنعت رو به رشد پیشرفت کنیم. ولی چندی پیش مذاکراتی را با کمپانی زیراکس برای ادغام کردن کسب و کارهایمان دریافت کرده‌ایم. ما می‌دانیم که برای انجام یک معامله خوب باید چکار کنیم. ما همیشه به فکر منافع شرکت و سهامداران خود هستیم.

کمپانی Hewlett-Packard که عموماً با نام اچ پی یا HP شناخته می‌شود، در سال ۲۰۱۴ به دو بخش تقسیم شد. یک بخش که .HP Inc نام دارد و در زمینه‌ی تولید چاپگر و کامپیوترهای شخصی فعالیت می‌کند و بخش دوم HP Enterprise که در زمینه‌ سرور و نرم‌افزارهای سازمانی کار می‌کند. بعد از منتشر شدن خبرهایی درباره این ادغام، سهام اچ پی به مقدار 6.36 درصد و سهام زیراکس به‌ مقدار 3.55 درصد افزایش پیدا کرد.

نظر شما درباره ادغام این دو کمپانی چیست؟

منبع techcrunch
مطالب پیشنهادی
guest
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها