فلای تودی

ورود شیائومی به صنعت خودروهای برقی رسماً تأیید شد

از چند هفته پیش شایعاتی مبنی بر قصد شیائومی برای ورود به حوزه پررونق وسایل نقلیه الکتریکی، اینترنت را پر کرده بود تا اینکه روز گذشته، غول چینی به صورت رسمی تأیید کرد که به زودی وارد صنعت خودروهای برقی خواهد شد. شیائومی با هدف توسعه خودروهای برقی هوشمند، یک بخش کاملاً جدید و جداگانه را ایجاد کرده است.

در اطلاعیه رسمی شیائومی آمده که یک شرکت تابعه جدید برای فعالیت در حوزه خودروهای برقی هوشمند ایجاد شده است. شرکت چینی در ابتدا قصد دارد 1.5 میلیارد دلار در این بخش سرمایه‌گذاری کند و 10 میلیارد دلار دیگر نیز طی 10 سال آینده برای توسعه خودروهای برقی تزریق خواهد کرد. همچنین، لی جون، مدیرعامل شیائومی، قرار است به عنوان مدیر عامل بخش خودروسازی این شرکت نیز فعالیت داشته باشد.

خودروی برقی شیائومی

شایان ذکر است که رویترز در یکی از گزارش‌های اخیر خود مدعی شده شیائومی از کارخانه چینی Great Wall Motors برای ساخت وسایل نقلیه الکتریکی خود استفاده خواهد کرد. همچنین، به گفته منابع آگاه، این شرکت قصد دارد تا خودروهای برقی را هم مانند دیگر محصولات خود به صورت تولید انبوه روانه بازار کند. شیائومی در بازار خودروهای برقی چینی با شرکت‌هایی همچون BYD ،Xpeng و NIO رقابت خواهد کرد.

با اینکه هنوز جزئیات زیادی از نحوه فعالیت و برنامه‌های بخش خودروسازی شیائومی ارائه نشده اما شایعات حاکی از آن هستند که این شرکت اولین خودروی برقی خود را حدوداً در سال 2023 روانه بازار خواهد کرد. احتمالاً شیائومی و Great Wall Motors طی هفته‌های آتی همکاری خود را به صورت رسمی اعلام خواهند کرد. بنابراین، برای کسب اطلاعات بیشتر همچنان با ما در دیجی رو همراه باشید.

منبع beebom
مطالب پیشنهادی
guest
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها