فلای تودی

مشکلات رایج شیائومی می 11 به همراه راه حل آن‌ها

شیائومی می 11 یکی از گوشی‌های هوشمند ساخت کمپانی شیائومی است و در مقاله امروز می‌خواهیم بدانیم آیا این گوشی بی‌عیب و نقص است؟ در پاسخ به این سوال باید بگوییم قطعا این‌طور نیست. در ادامه ما مشکلات رایج شیائومی می 11 را مورد نقد و بررسی قرار داده و تمامی راه‌حل‌های ممکن را برای آن‌ها توضیح داده‌ایم. پس تا انتهای این مقاله با ما همراه شوید.

مشکلات رایج شیائومی می 11 و راه حل آن ها

اگر شما هم اخیرا حین استفاده از گوشی می 11 با مشکل مواجه شدید و شاهد بروز اختلال در کارکرد دستگاهتان شدید نیاز به نگرانی نیست چراکه ما اینجاییم تا با ترفندها و روش‌های ارائه شده، شما را قدم به قدم در رفع این مشکلات راهنمایی کنیم.

مشکل بیش از حد داغ شدن گوشی شیائومی می 11

اگر چندوقتی است که شاهد افزایش دمای دستگاه شیائومی می 11 خود هستید باید دستورالعمل‌هایی که در ادامه آن‌ها را عنوان کردیم را دنبال کنید تا از عواقب احتمالی این مشکل هر چه زودتر جلوگیری شود.

چگونه مشکل بیش از حد داغ شدن شیائومی می 11 را حل کنیم؟

 • به هیچ عنوان اجازه ندهید که گوشی شما بیش از حد شارژ شود. بعد از پر شدن شارژ باتری، گوشی را از شارژ جدا کنید.
 • توجه داشته باشید که حین شارژ گوشی، از آن استفاده نکنید. استفاده از گوشی شیائومی می11 در حین شارژ ممکن است باعث داغ شدن بیش از حد دستگاه شود.
 • اگر ساعات طولانی را صرف بازی کردن روی موبایلتان می‌کنید، می‌تواند دلیل اصلی داغ شدن گوشی باشد به همین دلیل هم توصیه می‌کنیم مدتی از این کار را کنار بگذارید.
 • در آخر حتما باید توجه داشته باشید که حین تماس گرفتن اینترنت گوشی و GPS دستگاه خاموش باشد. زمانی‌که با تلفن صحبت می‌کنید، دستگاه مدام به نیرو و سرویس‌های مختلف گوشی نیاز خواهد داشت که در نهایت منجر به افزایش دما و داغ شدن گوشی خواهد شد.

با در پیش گرفتن مراحل بالا باید مشکل گرم شدن گوشی به طور کامل رفع شود اما اگر همچنان با این مسئله مواجه هستید باید حتما به مراکز خدماتی مرتبط مراجعه کرده و از آن‌ها برای حل این مشکل درخواست کمک کنید.

مشکلات رایج شیائومی می 11 و راه حل آن ها 1

مشکل ضعیف بودن دوام باتری در گوشی شیائومی می 11

اگر شما هم از کاربران گوشی شیائومی می 11 هستید که با مشکلات مرتبط با باتری گوشی مواجه شده‌اند باید مراحلی که در ادامه برایتان توضیح داده‌ایم را دنبال کنید و مطمئن باشید که تنها کسی نیستید که در حال حاضر با این مشکل مواجه شده‌اند.

چگونه مشکل ضعیف بودن دوام باتری شیائومی می 11 را حل کنیم؟

 • اول از همه باید اپلیکیشن‌های سوم شخصی که تحت عنوان پاک کننده گوشی (Phone Cleaner) یا ذخیره‌کننده باتری (Battery Saver) روی دستگاهتان نصب هستند را حذف کنید.
 • در قدم بعدی به بخش تنظیمات رفته و قابلیت Power Saving را فعال کنید. توجه داشته باشید که ذخیره‌کننده باتری خود گوشی‌ واقعا موثر خواهد بود.
 • زمانی‌که به خدمات موقعیت‌یابی نیاز ندارید آن‌ها را خاموش کنید.
 • از اینترنت همراه زمانی‌ استفاده کنید که به آن نیاز دارید زیرا باعث کاهش باتری سریع روی موبایلتان خواهد شد.
 • در آخر اپلیکیشن‌هایی نظیر فیسبوک را که به خدمات پس زمینه زیادی نیاز دارند حذف کرده و از این لحظه به بعد باید با زود تمام شدن باتری گوشی خداحافظی کنید.

با اجرای روش‌های بالا باید مشکل تخلیه سریع باتری در گوشی‌ می 11 شما رفع شده باشد اما اگر همچنان با این مسئله مواجه هستید باید به مراکز خدماتی بروید تا برای حل این مشکل به شما کمک کنند.

مشکل رابط کاربری کند در گوشی شیائومی می 11

کمپانی شیائومی ادعا می‌کند که می 11 به نسبت سری‌های قبلی عملکرد بسیار سریع‌تری دارد اما با این حال کاربران این دستگاه بارها رابط کاربری را گزارش کردند.

چگونه مشکل کند بودن رابط کاربری در شیائومی می 11 را حل کنیم؟

 • اول از همه باید لانچرهای سوم شخص را از روی گوشی هوشمند خود حذف کنید. زیرا اکثر این لانچرها به درستی بهینه‌سازی نشده‌اند. در رمرحله بعدی یک هارد ریبوت انجام دهید، گوشی می 11 خود را خاموش کرده و مجددا آن را ریستارت کنید.
 • اگر با انجام دادن روش بالا همچنان با مشکل کندی رابط کاربری مواجه هستید باید فکتوری ریست انجام دهید. برای این کار مسیر Go to setting > Backup & Reset > Factory Reset your phone را در پیش بگیرید و قبل از انجام این کار مطمئن شوید که از اطلاعات مهم موبایل خود نسخه بک‌آپ تهیه کرده‌اید.
 • در آخر اگر مشکل کند بودن و هنگ کردن رابط کاربری شما رفع نشود باید به مراکز خدماتی رفته و از آن‌ها بخواهید تا سیستم عامل گوشی را مجددا نصب کنند. اگر به هر دلیل همچنان مشکل کند بودن رابط کاربری را روی می 11 تجربه می‌کنید باید منتظر آپدیت بعدی OTA باشید چراکه ممکن است ایراد نرم‌افزاری باشد.

مشکلات رایج شیائومی می 11 و راه حل آن ها 2

مشکل خاموش شدن ناگهانی گوشی شیائومی می 11

یکی از مشکلات رایج بین گوشی‌های اندروید خاموش شدن ناگهانی دستگاه است که شیائومی می 11 نیز از این قاعده جدا نمانده. اگر حین استفاده از موبایل خود با این مشکل مواجه هستید روش‌هایی که در ادامه توضیح داده‌ایم را روی دستگاهتان اعمال کنید.

چگونه خاموش شدن ناگهانی شیائومی می 11 را حل کنیم؟

 • اگر با این مسئله مواجه شدید اول از همه باید مشکل داغ شدن بیش از حد گوشی را رفع کنید. زیرا اگر دمای دستگاه شما به بیشترین مقدار ممکن برسد به احتمال خیلی زیاد دستگاه ناگهان خاموش خواهد شد.
 • در قدم دوم اجازه دهید گوشی موبایل کاملا شارژ شود و سپس اجازه دهید تا شارژ باتری گوشی موبایل تا جایی که خود به خود خاموش شود تخلیه شود.
 • در مرحله آخر باید روی دستگاه شیائومی می 11 خود عملیات فکتوری ریست را اعمال کنید. توج داشته باشید که بعد از این کار به هیچ عنوان از نسخه بک‌آپ استفاده نکنید و به جای آن به صورت دستی اطلاعاتتان را بازیابی کنید.

اگر با انجام مراحل بالا باز هم با مشکل خاموش شدن ناگهانی شیائومی می 11 مواجه هستید وقت آن رسیده تا دستگاه خود را به مراکز خدماتی مرتبط برده و با آن‌ها مشکل خود را درمیان بگذارید.

مشکل هنگ کردن نمایشگر در گوشی شیائومی می 11

اگر حین کار با گوشی و یا تماس گرفته و حتی بازی کردن با گوشی ناگهان صفحه نمایش موبایل هنگ می‌کند، باید دستورالعمل‌هایی که در ادامه توضیح داده‌ایم را دنبال کنید.

چگونه مشکل هنگ کردن نمایشگر شیائومی می 11 را حل کنیم؟

 • در قدم اول باید توجه کنید که این مشکل تنها وقتی از یک اپ خاص مثل اینستاگرام استفاده می‌کنید اتفاق می‌افتد یا خیر. اگر جوابتان به این سئوال مثبت بود تنها کاری که در این موارد باید انجام داد این است که اپ مورد نظر را آپدیت کرده و یا دستگاه خود را بهینه‌سازی کنید.
 • اگر این مشکل حین کار با برنامه‌های پیش‌فرض گوشی شیائومی می 11 نظیر Phone, Messaging و یا اپ دوربین اتفاق می‌افتد باید مسیر setting > apps > default apps را در پیش گرفته و سپس حافظه پنهان برنامه‌ای که با آن مشکل دارید را حذف کنید.
 • در مرحله نهایی اگر هیچ‌کدام از روش‌های بالا موثر واقع نشدند باید دستگاه را فکتوری ریست یا فرمت کنید.

مشکلات رایج شیائومی می 11 و راه حل آن ها 3

مشکل کند باز شدن برنامه‌ها در گوشی شیائومی می 11

اگر اخیرا حس می‌کنید که برنامه‌ها و بازی‌ها روی گوشی شیائومی می 11 شما بسیار کندتر از گذشته باز می‌شوند، مراحل زیر را دنبال کنید.

چگونه مشکل کند باز شدن برنامه‌ها شیائومی می 11 را حل کنیم؟

 • اول از همه باید توجه داشته باشید که بخری از اپلیکیشن‌ها ذاتا آهسته باز می‌شوند. از جمله این برنامه‌ها می‌توان به برنامه‌ها و بازی‌های گرافیک بالا و سنگین مثل یوتیوب اشاره کرد. در این موارد کند باز شدن برنامه مشکلی ندارد.
 • اگر تمامی اپ‌های نصب شده روی دستگاه شیائمی می 11 شما کند باز می‌شوند باید دستگاه خود را ریستارت کنید تا خدمات آن خیلی بهتر اجرا شوند.
 • در نهایت شما می‌توانید تمامی برنامه‌های موجود در می 11 خود را پاک کرده و از نو شروع کنید.

اگر همچنان مشکلتان رفع نشده است به نزدیک‌ترین مرکز خدمات مراجعه کنید.

مشکل بسته شدن ناگهانی برنامه‌ها و بازی‌ها در گوشی شیائومی می 11

اگر شما هم یکی از کاربرانی هستید که با مشکل بسته شدن ناگهانی برنامه‌ها و بازی‌ها روی گوشی شیاپومی می 11 خود مواجه شده‌اند باید دستورالعمل‌های زیر را در پیش بگیرید.

چگونه مشکل بسته شدن ناگهانی برنامه‌ها و بازی‌ها در شیائومی می 11 را حل کنیم؟

 • اول از همه مسیر setting > apps را در پیش بگیرید و سپس روی برنامه‌ای که حین اجرا آن با این مشکل مواجه می‎‌شوید کلیک کنید. سپس حافظه پنهان و دیتای آن را پاک کنید.
 • در قدم دوم باید خود برنامه مشکل‌دار را یک بار حذف و سپس مجددا نصب کنید.
 • در آخر برنامه مورد نظر را از پلی استور به روز رسانی کنید.

با این کار باید مشکل بسته شدن ناگهانی برنامه‌ها روی گوشی هوشمندتان رفع شده باشد اما در غیر این صورت می‌توانید مسئله خود را در قسمت نظرات با ما به اشتراک بگذارید.

مشکلات رایج شیائومی می 11 و راه حل آن ها 4

مشکل وصل نشدن بلوتوث در گوشی شیائومی می 11

گاها کاربران با مشکل وصل نشدن بلوتوث شیائومی می 11 به سایر دستگاه‌ها مواجه می‌شوند. برای حل این مسئله باید مراحل زیر را در پیش بگیرید.

چگونه مشکل وصل نشدن بلوتوث در شیائومی می 11 را حل کنیم؟

 • قبل از هر گونه اقدامی بررسی کنید تا مطمئن شوید گوشی شما به‌روز رسانی شده است یا خیر. آپدیت موجود OTA را بررسی کرده و در صورت انتشار آپدیت سریعا گوشی خود را به روز رسانی کنید.
 • در قدم دوم باید حتما مطمئن شوید که گوشی شما در حالت قابل شناسایی (Discoverable) برای سایر دستگاه‌‍‌ها قرار دارد یا خیر و بلعکس.
 • در آخر چند با بلوتوث گوشی را خاموش و روشن کنید.

با انجام مراحل فوق می‌توانید اتصالات بلوتوثی با ثبات را تجربه کنید.

مشکل نمایشگر شکسته و کار نکردن لمس در گوشی شیائومی می 11

اگر نمایشگر گوشی شیائمی می 11 شما شکسته و حالا می‌خواهید به اطلاعات دستگاه خود دسترسی داشته باشید باید مراحل زیر را در پیش بگیرید.

چگونه مشکل نمایشگر شکسته و کار نکردن لمس در شیائومی می 11 را حل کنیم؟

 • گوشی خود را از طریق کابل USB C به کامپیوتر یا لپ تاپ وصل کنید تا بتوانید به اطلاعات روی آن دسترسی پیدا کنید.
 • اگر می‌خواهید از برخی از اپ‌ها روی شیائومی می 11 خود استفاده کنید باید یک کابل OTG، کیبورد بی‌سیم و ماوس بگیرید. کابل OTG را به گوشی خود وصل کرده و گیرنده بی‌سیم را به کابل وصل کنید. حالا می‌توانید به گوشی خود درست مثل یک کامپیوتر دسترسی داشته باشید.
 • به کمک راه حل‌های بالا می‌توانید به گوشی می 11 خود حتی در صورت کار نکردن لمس آن نیز دسترسی داشته باشید.

مشکلات رایج شیائومی می 11 و راه حل آن ها 5

مشکل اتصالات وای-فای یا محدوده ضعیف آن در گوشی شیائومی می 11

اگر محدوده دریافتی وای-فای توسط گوشی شیائومی می 11 شما بسیار ضعیف است باید مراحل زیر را در پیش بگیرید.

چگونه مشکل اتصالات وای-فای یا محدوده ضعیف آن را در شیائومی می 11 حل کنیم؟

 • اولین کاری که باید برای حل این مسئله انجام دهید این است که مودم یا روتر خود را بررسی کنید. سعی کنید در قدم اول یک بار تنظیم آن را ریست کنید.
 • حتما توجه داشته باشید که هیچ مانعی جلوی روتر وجود نداشته باشد.
 • همچنین گوشی خود را به مدت 1 دقیقه رو حالت پرواز گذاشته و سپس آن را خاموش کنید.

اگر روش‌های بالا موثر واقع نشد گوشی خود را به یک وای-فای دیگر متصل کنید و ببینید آیا همچنان با این مشکل مواجه هستید یا خیر. اگر همچنان با اختلال مواجه بودید بهتر است دستگاه خود را به یک مرکز خدماتی مرتبط ببرید.

مشکلات رایج شیائومی می 11 و راه حل آن ها 6

مشکل شبکه سلولی یا اینترنت همراه در گوشی شیائومی می 11

اگر گوشی شیائومی می 11 شما سیگنال درستی دریافت نمی‌کند و یا اینترنت همراه کار نمی‌‌کند بهتر است روش‌های زیر را امتحان کنید.

چگونه مشکل شبکه سلولی یا اینترنت همراه را در شیائومی می 11 حل کنیم؟

 • ابتدا باید سیم کارت خود را از گوشی خارج کرده و سپس مجدد آن را وارد دستگاه کنید.
 • سپس حالت پرواز را به مدت 30 ثاینه فعال کرده و مجددا این قابلیت را خاموش کنید.
 • تنظیمات مرتبط با شبکه را از منو تنظیمات روی می 11 تغییر دهید.
 • در آخر به دفتر خدمات ارتباطی رفته و حل کردن این مشکل را به آن‌ها بسپارید.

با انجام دادن روش‌های مرتبط با این بخش گوشی شیائومی می 11 شما باید به خوبی قادر به دریافت سیگنال بوده و اینترنت همراه آن نیز مشکلی نداشته باشد اما اگر با مشکل دیگری غیر از موارد بالا مواجه هستید حتما آن را در قسمت نظرات با ما به اشتراک بگذارید.

مشکلات رایج شیائومی می 11 و راه حل آن ها 8

مشکل دانلود نشدن برنامه‌ها از پلی استور در گوشی شیائومی می 11

کاربران گوشی‌های اندروید بارها این مشکل را گزارش کرده‌اند برای حل این مسئله کافیست تا مراحل زیر را در پیش بگیرید.

چگونه مشکل دانلود نشدن برنامه‌ها از پلی استور را در شیائومی می 11 حل کنیم؟

 • ابتدا به تنظیمات گوشی می 11 خود رفته و دیتا برنامه پلی استور را از این بخش پاک کنید.
 • سپس تاریحچه جست‌وجوی بومی برنامه پلی استور را پاک کنید.

مشکل چشم درد و سردرد ناشی از نگاه کردن به نمایشگر گوشی شیائومی می 11

بعضی از کاربران گوشی‌های هوشمند ممکن است در طولانی مدت از نگاه کردن به نمایشگر موبایل خود سردرد و یا چشم درد را تجربه کنند.

چگونه مشکل چشم درد و سردرد ناشی از نگاه کردن به نمایشگر شیائومی می 11 حل کنیم؟

 • اول از همه اگر مستعد ابتلا به نزدیک بینی هستید باید یک جفت عینک مناسب تجویز دکتر برای مقابله با سردرد و چشم درد ناشی از نگاه کردن به نمایشگر گوشی تهیه کنید.
 • در قدم دوم توجه داشته باشید که یک‌سره از گوشی استفاده نکرده و فواصلی را برای استراحت حین کار با گوشی ترتیب بدهید. اگر مدام و به مدت طولانی به صفحه نمایش گوشی خود نگاه کنید در طولانی مدت باعث بروز سردرد و چشم درد خواهد شد.
 • این مورد ممکن است کمی برایتان عجیب به نظر برسد اما بسیار موثر خواهد بود. سعی کنید در فوصل منظم پلک بزنید زیرا این کار باعث می‌شود تا آب موجود در چشم شما به درستی پخش شده و حساسیت چشمتان کمتر شود. عینک‌های رایانه‌ای (Gunner) در گذشته به افراد مبتل به سندرم کرنش حین استفاده از لوازم دیجیتال کمک زیادی کرده است.
 • همچنین می‌توانید نمایشگر گوشی شیائومی می 11 دیگری را بررسی کرده و ببینید که آیا حین استفاده از سایر گوشی‌ها نیز فشار و درد چشمی را احساس می‌کنید و یا این مورد فقط زمانی که از گوشی خود استفاده می‌کنید ایجاد می‌شود. در این صورت باید دستگاه موبایل خود را به نزدیک‌ترین مرکز خدماتی ببرید تا این مورد را برایتان بررسی کنند.

با این روش‌ها باید مشکل شما حل شده باشد. اگر هنگام استفاده از گوشی شیائومی می 11 خود با مشکلات دیگری خارج از موارد این لیست روبه‌رو شدید حتما در قسمت نظرات آن را به اشتراک بگذارید تا شما را راهنمایی کنیم.

مشکلات رایج شیائومی می 11 و راه حل آن ها 9

گوشی شیائومی می 11 در یک نگاه

در بخش انتهایی می‌خواهیم ویژگی‌ها و مشخصه‌های دستگاه شیائومی می 11 را به صورت مختصر مورد بررسی قرار دهیم.

 • اول از همه این گوشی هوشمند دارای صفحه نمایش 6.81 اینچی بوده که رزولوشن آن 3200 در 1440 است. هر اینچ این نمایشگر 515 پیکسل دارد.
 • می 11 دارای اندروید 11 است.
 • تراشه مدل اسنپدراگون 888 روی این گوشی تعبیه شده است.
 • می 11 با رم‌‌های 8 یا 12 گیگابایتی و حافظه داخلی 128، 256 و 512 گیگابایت به بازار عرضه شده است.
 • به علاوه این گوشی دارای دوربین سه‌گانه اصلی در پشت بدنه بوده که به ترتیب 108، 13 و 5 مگاپیکسل هستند و دوربین سلفی آن نیز 20 مگاپیکسل است.
 • باتری می 11 4600 میلی آمپر ساعتی غیر قابل تعویض است.
منبع Techdroidtips
مطالب پیشنهادی
guest
1 دیدگاه
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
tabrizvideo.ir
tabrizvideo.ir
2 ماه قبل

من از این گوشی دو ماه است استفاده میکنم هیچ کدام از این مشکلات را نداشتم