فاش شدن طراحی جذاب شیائومی می 8 در ویدیویی کوتاه [تماشا کنید]

پس از انتشار شایعات مختلفی درباره پرچمدار بعدی شرکت چینی شیائومی، بالاخره این شرکت تصمیم گرفت تا به این شایعات پایان دهد و برای این منظور در حساب رسمی توییتر خود تأیید کرد که گوشی هوشمند جدید این شرکت با نام شیائومی می 8 (Xiaomi Mi 8) در تاریخ 31 مه (پنج‌شنبه 10 خرداد) به صورت رسمی رونمایی خواهد شد. بله، همان طور که قبلاً هم زمزمه هایش به گوش می رسید، شیائومی پس از می 6 مستقیماً به سراغ می 8 رفته و از عرضه شماره هفتم این سری به کلی صرف نظر کرده است. ظاهراً این اقدام برای مناسبت دادن عرضه این پرچمدار جدید با هشتمین سالگرد تأسیس شرکت بوده است!

شیائومی در کنار تأیید ساخت می 8 یک تصویر تبلیغاتی هم منتشر کرد که در آن یک شماره هشت با پس زمینه طرح برد الکترونیکی دیده می شد. در زمان انتشار این تصویر، پس زمینه شماره هشت چندان با معنی به نظر نمی رسید و منظور شیائومی از طراحی تصویر مذکور به درستی درک نمی شد. اما امروز به جواب سؤال خود در مورد این تصویر تبلیغاتی رسیدیم.

تصویر تبلیغاتی شیائومی می 8

حتماً می پرسید چطور؟ خوب، امروز ویدیویی کوتاه ازشیائومی می 8 منتشر شده که یک مدل کامل از آن را نشان می دهد و در این ویدیو سبک طراحی گوشی کاملاً مشخص می باشد. نکته جالب در مورد سبک طراحی بدنه این گوشی این است که کاور پشتی به صورت شفاف طراحی شده و قطعات سخت افزاری و برد زیر آن کاملاً دیده می شوند. درست مانند گوشی اچ تی سی یو 12 پلاس که چند روز قبل به صورت رسمی رونمایی شد. البته باید اشاره کنیم که در این سبک طراحی جدید تمام قسمت های بدنه شفاف نیست و در بخش هایی که شفاف بودن می توانسته به زیبایی ظاهری گوشی کمک کند شاهد این موضوع هستیم. در مجموع این رویکرد جدید در طراحی بدنه گوشی های هوشمند به نظر بسیار جذاب می رسد و به احتمال زیاد در آینده توسط تولید کنندگان بیشتری به کار گرفته خواهد شد.

یکی دیگر از نکات جالب توجه در مورد شیائومی می 8، وجود بریدگی در بالای نمایشگر آن است که در واقع تقلیدی از آیفون ایکس اپل محسوب می شود. این قسمت در واقع محل قرارگیری دوربین ها و سنسورهای مورد نیاز برای فناوری تشخیص چهره بوده و همان طور که اشاره کردیم برای اولین بار توسط اپل و در آیفون ایکس به این شکل طراحی شده بود. وجود این بریدگی یکی از شایعات قوی در مورد شیائومی می 8 بود که حال با انتشار این ویدیو به نظر می رسد، کاملاً واقعیت داشته است.

با توجه به کیفیت پایین ویدیو و نور کمی که در محیط وجود دارد، حاشیه های اطراف نمایشگر به خوبی دیده نمی شود و به همین دلیل نمی توان در مورد ضخامت حاشیه پایینی که بسیار مورد بحث بوده است، اظهار نظر کرد. حتی با بررسی های دقیق انجام شده بر روی این ویدیو نیز حاشیه ای در پایین نمایشگر دیده نشده و به نظر می رسد شیائومی به دستاورد خوبی برای کاهش حاشیه در پایین صفحه نمایش گوشی دست پیدا کرده است. به هر حال برای قضاوت نهایی در این مورد باید تا چند روز دیگر و زمان رونمایی رسمی شیائومی می 8 منتظر بمانیم.

آخرین اخبار تکنولوژی را در وب سایت دیجی رو دنبال کنید
مطالب مرتبط
0 دیدگاه
بازخورد میان متنی
نمایش همه دیدگاه‌ها