شیائومی می بند 5 رونمایی شد؛ یک دستبند بهتر با همان قیمت نسل قبل!

جدیدترین نسل از محبوب‌ترین سری دستبندهای هوشمند جهان امروز به صورت رسمی رونمایی شد. شیائومی می بند 5 (Mi Band 5) یک گام رو به جلوی بزرگ نسبت به نسل قبلی خود محسوب می‌شود و این پیشرفت در حالی حاصل شده که قیمت پایه 26 دلاری برای نسخه غیر NFC و 30 دلاری برای نسخه NFC همچنان حفظ شده و تغییری نکرده است.

شیائومی می بند 5

اولین پیشرفت بزرگی که در شیائومی می بند 5 شاهد هستیم، به نمایشگر امولد آن مربوط است که اندازه آن از 0.95 اینچ به 1.1 اینچ افزایش یافته است و طبق معمول می‌توان با طیف گسترده‌ای از طراحی‌های رسمی و شخص ثالث‌، ظاهر رابط کاربری را سفارشی‌سازی کرد. تعدادی طرح ساعت متحرک هم برای این دستبند تهیه شده که می‌توان با استفاده از آن‌ها جلوه پویاتری به این محصول بخشید.

مجموعه حسگرهایی که به کار گرفته شده، تغییری نسبت به نسل قبل ندارد و همچنان می‌توان از شتاب سنج، نمایشگر ضربان قلب، فشارسنج و ژیروسکوپ استفاده کرد. بنابراین، مشخص شد که شایعات در مورد برخورداری می بند 5 از سنسور اندازه‌گیری سطح اکسیژن خون (SpO2) صحت نداشتند.

صفحه نمایش شیائومی می بند 5

با وجود اینکه تغییری در ماهیت سنسورها و تعداد آن‌ها ایجاد نشده، اما از لحاظ نرم افزاری شاهد بهبودهای خوبی هستیم و به گفته شیائومی 11 “حالت حرفه‌ای” برای ردیابی حرکات و علائم سلامتی کاربر در دسترس خواهد بود. این حالت‌ها به خوبی تنظیم شده‌اند و نتایج دقیق و پرجزئیاتی را ارائه می‌دهند. به عنوان مثال، می بند 5 می‌تواند پنج سبک اصلی شنا را به طور خودکار تشخیص دهد و در ضمن خود دستبند هم تا 50 متری زیر آب آسیب نخواهد دید.

دستبند هوشمند شیائومی می بند 5

یک سیستم امتیازدهی جالب هم برای این دستبند هوشمند در نظر گرفته شده که به با توجه به فعالیت‌های کاربر به او امتیاز می‌دهد و مشخص می‌کند که تمرینات وی تا چه حد بر روی سلامت بدن و آمادگی جشمانی‌اش تأثیرگذار بوده‌‌اند.

نظارت بر عملکرد قلب هم در شیائومی می بند 5 بهبود یافته و اکنون می‌تواند مانند اپل واچ، برخی علائم بیماری‌های قلبی را تشخیص داده و به کاربر اطلاع دهد. علاوه بر این، سنسور جدید PPG (تغییرحجم‌سنجی نوری یا فتوپلتیسموگرام که می‌تواند حجم یک عضو را اندازه‌گیری کند) 50 درصد دقیق‌تر شده است.

دستبند شیائومی می بند 5

در زمینه ردیابی خواب هم باید گفت شیائومی می بند 5 می‌تواند حرکات سریع چشم در خواب یا همان REM را با دقت خوبی ردیابی کرده و اطلاعات مربوط به آن را برای بررسی‌های آتی ذخیره کند.

همان طور که در ابتدا هم اشاره کردیم، می بند 5 در دو نسخه، با اتصال NFC و بدون آن تولید شده و بنابراین از مدل مجهز به NFC می‌توان برای انجام پرداخت‌های موبایلی نیز استفاده کرد. یک دستیار صوتی هم برای این دستبند در نظر گرفته شده که البته مشخص نیست در خارج از چین هم کاربرد خواهد داشت یا نه.

شارژر شیائومی می بند 5

شیائومی دوام 14 روزه شارژ باتری را برای می بند 5 تضمین می‌کند که عدد قابل توجهی است. شارژر دستبند هم در این نسخه جدید بهبود یافته و از طریق اتصال آهن‌ربایی در قسمت پشت بدنه به آن متصل می‌شود، بنابراین هنگام شارژ نیازی به باز کردن بند نخواهد بود.

فروش شیائومی می بند 5 از روز 18 ژوئن (29 خرداد) در کشور چین آغاز خواهد شد و قیمت آن هم 189 یوان (حدود 26 دلار) برای نسخه معمولی و 229 یوان (حدود 32 دلار) برای نسخه مجهز به NFC می‌باشد.

آخرین اخبار تکنولوژی را در وب سایت دیجی‌رو دنبال کنید
منبع gsmarena
مطالب پیشنهادی
ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.