طوفان شیائومی! دوربین 64 مگاپیکسلی در می میکس 4 و 48 مگاپیکسلی در می ای 3

وانگ تنگ، مدیر فروش شیائومی در پیامی که در شبکه اجتماعی ارسال کرده و البته بعداً آن را حذف کرده است، مدعی شده که سنسور دوربین گوشی شیائومی می میکس 4 (Xiaomi Mi Mix 4) بهتر از سنسور 64 مگاپیکسلی ISOCELL Bright GW1 سامسونگ خواهد بود.

از آنجا که سونی سنسور دوربین 64 مگاپیکسلی خود را هنوز معرفی نکرده، در حال حاضر هیچ جایگزینی برای سنسور سامسونگ وجود ندارد و مشخص نیست منظور مدیر فروش شیائومی از سنسور استفاده شده در می میکس 4 دقیقاً سنسور ساخت کدام شرکت است.

البته وقتی صحبت از سنسور دوربین به میان می آید، کلمه بهتر می تواند معانی دیگری غیر از بالاتر بودن شمار پیکسل‌ها داشته باشد. به عبارت دیگر، شاید منظور آقای تنگ از بهتر بودن سنسور شیائومی می میکس 4، بزرگ‌تر بودن آن و یا حتی نورگیری بهترش در مقایسه با سنسور سامسونگ بوده است.

شرکت چینی ریلمی (Realme) در حال حاضر تأیید کرده که مشغول کار بر روی گوشی هوشمندی با دوربین 64 مگاپیکسلی است که سنسور دوربین آن از نوع GW1 و ساخت سامسونگ است. در واقع، شاید همین تأییدیه ریلمی باعث شده تا شیائومی برای عقب نماندن از کورس رقابت، پیام مذکور را ارسال کرده و به اصطلاح برای رقیب خود کری بخواند!

در خبری دیگر، باید اشاره کنیم که کمیسیون ارتباطات فدرال آمریکا که به اختصار تحت عنوان FCC شناخته می شود، به تازگی گوشی هوشمندی را مورد تأیید قرار داده که مجهز به دوربین 48 مگاپیکسلی بوده و گمانه‌زنی‌ها حکایت از این دارند که این گوشی همان شیائومی می ای 3 (Xiaomi Mi A3) است. این خبر با شایعات اخیر در مورد اینکه مدل های جدید A3 بر مبنای می سی سی 9 و می سی سی 9 ای طراحی شده‌اند، کاملاً همخوانی دارد. مدل های مورد نظر از سری A3 به ترتیب، می ای 3 (Mi A3) و می ای 3 لایت (Mi A3 Lite) خواهند بود.

اخیراً نیز یک طرح‌واره یا شماتیک از این گوشی منتشر شده که دوربین سه گانه آن در پشت بدنه و گوشه بالای سمت چپ دیده می شود. این گوشی فعلاً با شماره مدل M1906F9SH معرفی شده، اما تا زمانی که در وب سایت TENAA ظاهر نشده نمی توان اطلاعات دقیقی از آن ارائه کرد.

آخرین اخبار تکنولوژی را در وب سایت دیجی رو دنبال کنید
منبع gsmarena
مطالب مرتبط

دیدگاه خود را ثبت کنید

avatar